Şimdi Ara

Ebay büyük bir sanal saldırıya uğradı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
1.140
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ebay büyük bir sanal saldırıya uğradı

Dünyanın en büyük çevrimiçi satış kanallarıdan Ebay, sanal olarak ciddi bir saldırıya uğradığını açıkladı.

Gerçekleşen bu saldırı (Mart ayı başında) sonucunda kullanıcıların giriş şifresi, e-posta adresi, fiziksel adres, telefon numarası ve doğum tarihi gibi kişisel bilgilerine internet korsanları tarafından erişim sağlandığını belirten Ebay, ayrı sunucularda saklanan kredi kartı ve diğer finansal bilgilerin ise güvende olduğunu açıkladı. Bütün kullanıcılarının şifrelerini değiştirmesini öneren site, ekstra olarak yine farklı bir ağda saklanan PayPal bilgilerinin de güvende olduğunu söyledi.

Firmanın konu hakkında yaptığı açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz. 

• Kullanıcı bilgilerine erişmeyi başaran, kredi kartı bilgilerinede erişmiştir bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoryLine

Kullanıcı bilgilerine erişmeyi başaran, kredi kartı bilgilerinede erişmiştir bence.

+1

Hepinizin kredi kartları gitmiş olabilir demeye çekinmişlerdir.
  • Kredi kartı bilgilerini ne diye sunucuda saklarsın ki ebay

• Degistirelim bari nolur nolmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: benv3kendim

Kredi kartı bilgilerini ne diye sunucuda saklarsın ki ebay

Kağıt üzerinde tutacak halleri yok ya :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekuyucak

quote:

Orijinalden alıntı: StoryLine

Kullanıcı bilgilerine erişmeyi başaran, kredi kartı bilgilerinede erişmiştir bence.

+1

Hepinizin kredi kartları gitmiş olabilir demeye çekinmişlerdir.

Sanal kart kullanıyorum.Asıl karta ulaşabilirler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed

quote:

Kredi kartı bilgilerini ne diye sunucuda saklarsın ki ebay

Kağıt üzerinde tutacak halleri yok ya :)

Kağıt üstünde tutsalar iyiymiş en azından kağıtları çalanlar hırsız olur belkine ne işe yaradıklarını bilmedikleri için işlerine yaramaz
    100 siteden de sadece bazıları bilgileri sunucuda saklar böyle sitelere vermem kredi kartı falan ben
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    Pek fazla bilgim yok sadece tahminde bulundum belki onlara da ulaşmışlardır diye ama teknik olarak ulaşmışlar mıdır ulaşabilirler mi bilemiyorum.
  • benv3kendim kullanıcısına yanıt
    Üzgünüm ama günümüzde kağıt üzerinde bir site hazırlayamazsınız :) Milyonlarca kullanıcısı olan bir site sonuçta.
  • Lockheed kullanıcısına yanıt
    Siteyi kağıt üzerinde hazırlamasınlar sadece kredi kartı bilgilerini saklasınlar kağıt üzerinde, öyle olmaz mı?
  • benv3kendim kullanıcısına yanıt
    Ciddi ciddi bunu soruyor olamazsınız yapmayın lütfen :) Olaya biraz mantık çerçevesinde yaklaşalım, devir pratiklik ve kolaylık devri. Siz şimdi elinizdeki SSK sağlık cüzdanıyla kuyrukta saatlerce sıra bekleyip ilaç almak istiyorsunuz. Ama hastaneden bir reçete numarası alıp herhangi bir eczaneden o numarayla 1dk içinde ilacınızı alıp çıkabiliyorsunuz. Arada sistem sekteye uğrayabilir ama o da işin cilvesi :)
  • ayni zamanda global olarak agir ddos saldirisi altindalar ebay.de 2 gündür dogru dürüst cevap veremiyor

• en sağlamı bakkal defteri, ebay bakkal defteri kullansın diyorum:))

• quote:

Orijinalden alıntı: Lockheed

Ciddi ciddi bunu soruyor olamazsınız yapmayın lütfen :) Olaya biraz mantık çerçevesinde yaklaşalım, devir pratiklik ve kolaylık devri. Siz şimdi elinizdeki SSK sağlık cüzdanıyla kuyrukta saatlerce sıra bekleyip ilaç almak istiyorsunuz. Ama hastaneden bir reçete numarası alıp herhangi bir eczaneden o numarayla 1dk içinde ilacınızı alıp çıkabiliyorsunuz. Arada sistem sekteye uğrayabilir ama o da işin cilvesi :)

Arkadaşım reçete numarasıyla benim 10 bin liralık kredi kartım arasında dağlar kadar fark var, ben girmem kart bilgilerimi ama böyle saldırı olurda kart bilgilerini çaldıranlar olursa eleştirimi yaparım. Tercih meselesi bu arada şaka yapıyordum cidden sormadım yani :)))
  • Kredi kartları da gitti korkudan söyleyemiyor bence bunlar

• Aktif olarak kullananlar epey tutuşmuştur. Mart ayında yapılan saldırı eğer şimdi açıklanıyorsa gerçekten komik.

• quote:

Siteyi kağıt üzerinde hazırlamasınlar sadece kredi kartı bilgilerini saklasınlar kağıt üzerinde, öyle olmaz mı?

o kredi karti bilgisini kullanmalari gerektiginde nasil ulasacaklar peki. dunya capinda operasyon yapan, milyonlarca kisiye hizmet eden bir sistemden bahsediyoruz. 10bin kisinin kredi kartiyla bir islem yapilcak farz edelim. iptal edilen siparislerin parasinin geri odenmesi gibi. 10milyon numara arasindan hepsini tek tek bulup, tasnifleyip, kagit uzerinde iade formlarini hazirlasinlar. mantiklimi. tasniflenmesi haftalar, aylar surer. ayrica kullanici sitede alisveris yaparken kart bilgilerini tekrar yazmadan, otomatik girilmesini isterse nereden yukleyecekseniz. hepsini gectim bankalar kredi karti bilgilerini nerede sakliyor saniyorsunuz. kagittami. zaten tum bilgiler sunucular uzerinde. hangi devirde yasiyorsunuz.

• Bende kredi kartı bilgilerini kaydetmeleri bile hatta

• darkaura kullanıcısına yanıt
    10 yıldır kredi kartı ile alışveriş yaptığım bir devirde yaşıyorum ben siz nerede yaşıyorsunuz acaba? kağıtta saklama muhabbetini geyik olsun diye yazdım. Benim önerim kullanıcı alışveriş yaptığında kredi kartı bilgilerini her seferinde girsin sisteme kayıtlanmasın, hatta sanal kart ile yapsın alışverişini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benv3kendim -- 21 Mayıs 2014; 18:53:48 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.