Şimdi Ara

4. Jenerasyon iPod'lar yeni akım yerine optimizasyon ve ucuzluk içeriyorlar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu optimizasyonun bir yönüde fiyat indirimi. Abd Mp3 Çalıcı cihaz pazarının tek başına %54'lik bir kısmının sahibi olan firma yerini koruyabilmek için yeni jenerasyon büyük devrimler yerine olan ürünün optimizasyonunu tercih etmiş. Optimizasyon derken azalan fiziksel boyutla birlikte 8 saatten 12 saate çıkan pil ömrü bayağı iyi bir optimizasyon.

Başka bir gelişme ise yuvarlak üzerinde dokunma duyarlı tuşların eskisi gibi fiziksel hale getirilmeleri. Her ne kadar dokunuş duyarlı olanlar hoş gözüksede kullanım olarak gömme fiziksel tuşların daha etkili olduğu iPod mini'ler (ayrıntı) ile kanıtlanmış durumda. Dediğimiz gibi kapasite hala 40 Gb ve ikinci kapasite olarak 20 Gb satışa sunulmuş durumda. 40 Gb'da yaklaşık 10,000 şarkının yer alabileceği düşünülürse bu zaten yeterli bir değer.

Abd'de hala iPod'un en büyük satış kaynağı iTunes (ayrıntı) rekorlar kırmaya devam ediyor. Tüm albümü 15$ civarına almak yerine şarkı başına 1$ verip alabileceğiniz sistem büyük ilgi görmüş durumda ve şimdiden toplam şarkı satışı 100 milyonu aştı. Popüler olabilecek çalma listelerinin yüklendiği ve ona göre müzik download edebileceğiniz sistem mükemmel derecede iyi işliyor. Müzik kalitesi ise her geçen gün CD'den çok ayırt edilemez hale geliyor.

Herşeye rağmen bugün iPod'un fanatikliğinin altında yatan neden üzerinde bulundurduğu işletim sisteminin esnekliği ve aksesuarlara verdiği önem sayesinde hem yazılım hemde aksesuar bakımından en zengin cihazlardan birisi olması. İşte tam özellikler ;

• 20 Gb 299$ yaklaşık 5000 şarkı, 40 Gb 399$ yaklaşık 10000 şarkı
    • 12 Saat durmaksınız müzik çalabilme
    • Ağırlığı 159 ve 176 gr. iPod mini'ler rakipsiz zira 102 gr idiler
    • Boyutları 10x 6x 1,48 cm, 40 Gb için 1.75 cm kalınlık
    • Menülerde optimizasyon birdan fazla editlenebilen çalma listeleri
    • 20Hz 'den 20,000Hz frekans aralığına sahip Neodyum tabanlı kaliteli kullaklıklar
    • 25 dakika ön bellekli sarsıntı nedeniyle kesinti önleyici sistem
    • 40 Gb için ilave edilen yanaşma istasyonu
    • Toplam iki olmak üzere birisi Firewire diğeri USB 1.2 metre uzunluğunda kablolar

Eğer iPod hakkında güncel bir site arıyorsunuz iPodLounge'a bakmanızı tavsiye ederim. Ayrıca alıp almama kararlarınız için mutlaka aksesuar listelerini incelemeyi unutmayın. Bu yeni jenerasyonun ülkemizde sunulacağı tarih için ise şimdilik bir bilgi bulunamakta.

• Türkiye'de baz versiyonun fiyatı ne olur??
  • Şimdilik Türkiye sitesinde bir bilgi yok, ama Almanya sitesi güncellenmiş ve fiyatlar 329€ ve 439€ olarak belirlenmiş sanırım bizde de bu fiyatları beklemek çok normal olacaktır.
  • hıaayt.

biri iPod mu dedi?

ben burdayım

boyutun küçülmesi iyi olmuş ama dokanmatik olay daha iyiydi bence. pil ömrü dezavantajı da bir nebze azaltılmış. ama yine de çok iyi değil. raikplerinin pili daha uzun süre dayanıyor.

neyse efendim en iyi ses kalitesi sadece iPod da paranız varsa gidin alın derim ben.....(kaç senedir diyorum amaa)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.