Şimdi Ara

Windows Phone 8.1 Türkçe klavye sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
2.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • wp8 de iken mükemmel klavye vardı. hatta o kadar iyiydi ki imla kurallarına göre mesaj atıyordur. kelime tahmin ise mükemmeldi. artık "kötü" yazmak işkence halini aldı. bunun duyurulması için uservoice da konu açılması yada bir yerlere mail atmak gibi bir seçeneğimiz var mı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktayakgoz -- 16 Mayıs 2014; 10:18:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

wp8 de iken mükemmel klavye vardı. hatta o kadar iyiydi ki imla kurallarına göre mesaj atıyordur. kelime tahmin ise mükemmeldi. artık "kötü" yazmak işkence halini aldı. bunun duyurulması için uservoice da konu açılması yada bir yerlere mail atmak gibi bir seçeneğimiz var mı.

kelime haznesi sen kullandıkça gelişiyor

yani en çok kullandığın sözcükleri önceliğe alıyor

8de uzun süre kullandığın için son zamanlarında tam da senin çok kullandıkların geliyordu karşına

8,1e geçince sıfırlandı

az buçuk kullan yine senin kullandıklarını öncelik alacak
  • Aynı sıkıntıyı her mesajımda belirtiyorum kotu yazınca tahminlerde çıkmıyor ama kot yazınca çıkıyor
    Benzer sıkıntı uzun kelimelerde daha çok oluyor şimdi aklıma gelmiyor gelirse editlerim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasık biti

quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

wp8 de iken mükemmel klavye vardı. hatta o kadar iyiydi ki imla kurallarına göre mesaj atıyordur. kelime tahmin ise mükemmeldi. artık "kötü" yazmak işkence halini aldı. bunun duyurulması için uservoice da konu açılması yada bir yerlere mail atmak gibi bir seçeneğimiz var mı.

kelime haznesi sen kullandıkça gelişiyor

yani en çok kullandığın sözcükleri önceliğe alıyor

8de uzun süre kullandığın için son zamanlarında tam da senin çok kullandıkların geliyordu karşına

8,1e geçince sıfırlandı

az buçuk kullan yine senin kullandıklarını öncelik alacak

ne alakası var. kotu diye kelime var mı Türkçede. önceden kotu yazardık kötü olarak kendi düzeltirdi. yapmıyor bunu. sıfırlama ile alakalı değil.

• Kasık biti kullanıcısına yanıt
    Kelime haznesi yazdıkça değil ekledikçe gelişiyor. Yazdıkça tahmin gelişiyor. Mesela bu mesajı sadece tahminle tekrar yazabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Merc With a Mouth

Kelime haznesi yazdıkça değil ekledikçe gelişiyor. Yazdıkça tahmin gelişiyor. Mesela bu mesajı sadece tahminle tekrar yazabilirim.

kelime haznesi dediğim tahmin işte

anlayın
  • yayınlandığından beri deneme sürümünü kullanıyorum. kötü yazarken her çeşit kötü düzeltmesi yapmışımdır. Hala kotu yazınca kotu olarak kalıyor. Önceden hiç ö ü harflerini kullanmadan yazardım düzeltirdi. olur - ölür gibi istisnalar dışında. şimdi bundan eser yok
  • Kendi telinizde olan şeyleri genelde olmuş gibi konuşmayın ,bende hem kotu hemde olum yazınca seçeneklerde doğru olarak veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fsh77

Kendi telinizde olan şeyleri genelde olmuş gibi konuşmayın ,bende hem kotu hemde olum yazınca seçeneklerde doğru olarak veriyor.

Seçenek değil kotu yazınca otomatik kötü ye çeviriyordu

• quote:

Kendi telinizde olan şeyleri genelde olmuş gibi konuşmayın ,bende hem kotu hemde olum yazınca seçeneklerde doğru olarak veriyor.

Bende kotu yazınca kötü çıkmıyor
    Aynı şekilde bolum yazınca bölüm çıkmıyor gibi eksikler var

• Evet eskiden daha iyidi belki kararlı sürümde düzeltirler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Böyle bir sorun var. Gereksiz savunmayın. Türkçe karakterleri ile yazdığımızda düzeltme yapmıyor. "kotu, uzgunum, ozur" vb. birden fazla Türkçe karakter içeren kelimeleri düzeltmiyor. Eskiden düzeltiyordu.
  • O zaman bozuk yazmıcaksın arkadaşım adı üzerinde Beta bu herşeyi tam bekleme yada katlan biraz insan bile 9 ayda doğuyor, surda bir ay sonra kararlı sürüm verilicek ki sen madem kurdun bu tarihden önce düzelmiş olucak çıkan düzeltmeler ile...
  • 8.1 güncellemesi yaptıytsan klavyenin swype özelliğini kullanarak yazı yaz.
    İnanılmaz kolayca yazılabiliyor türkçede.

Hayatımda ilk kes böyle felaket hızlı yazabiliyorum :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 16 Mayıs 2014; 22:50:17 >
  • swaype çok güzel de yinede eski alışkanlık işde. işin bir başka yanı eski hali gayet iyiydi.
  • fsh77 kullanıcısına yanıt
    Sen neyi savunuyorsun tam olarak anlamadım ben. Biliyoruz heralde kararlı sürüm olmadığını. Çok bilmişlik yapma burada. Mevcut düzgün olan klavye düzeltmeleri bozulmuş işte. Bunu dile getiriyor burada insanlar.

Bir önceki mesajında sorun yok diyordun şimdi sorun var ama kararlı sürüm değil diyorsun. Sen yorum yapma mümkünse. Biz de diyoruz ki dile getirelim de kararlı sürümde düzeltmiş olsunlar.
  • ben bende sorun yok diyorum,bozulmussa sizinki kendi kullanımıza bakın ,madem sikayetiniz var geri donun yada bekliceksiniz bozulmada olur duzelmede beta bu ! bebeler gibi sürekli şikayet edicenize işinizi görün biraz daha caba ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 16 Mayıs 2014; 23:59:47 >
  • fsh77 kullanıcısına yanıt
    8.1 yüklü ise sende de sorun var. Genel bir sorun bu. Şikayet ediyorum geri de dönmüyorum. Bu işler şikayetle oluyor; boş boş savunmayla değil. Akıl küpü arkadaşım benim.
  • Dert küpü dostum sana wp 8.1 ile acılı günler dilerim o zaman :) benim telimi benden iyi biliyorsun ya tşkr ederim.
  • quote:

Dert küpü dostum sana wp 8.1 ile acılı günler dilerim o zaman :) benim telimi benden iyi biliyorsun ya tşkr ederim.

Şimdi telefonunda "kotu" yaz kaydırma kullanmadan, kötü diye düzeltecek mi bakalım. "Uzuntu" yaz üzüntü diye düzeltecek mi bakalım. Buna benzer çok sıkıntı var. Anlatmaya çalışıyorum, herkesin ortak sorununun sende olmamasının imkanı yok diyorum. Eskiden düzeltme uygularken şimdi uygulamıyor işte. Kimse bu işletim sisteminden adam olmaz demedi ki. Sadece bu sorunun kararlı sürüm ile düzelmesini bekliyoruz ve dile getirdik, bu kadar basit.

Ben 8.1'i kurdum bende klavye düzeltme sorunu vardı.
    Bir arkadaşım kurdu, denedim onda da sorun vardı.
    Ablama kurdum, onda da aynı sorun vardı.
    Ablamın eşine de kurduk yine aynı şekilde onda da sorun vardı.

Yani bunların hepsi tesadüfse ya sen çok şanslısın ya da bu 4 telefonun sahibi bahtsız. Sadece bu 4 telefon da değil. Bu konuda ve diğer konularda belirtilmiş genel bir sorun bu. Mevcut klavye bana yetiyor derdim yok diyebilirsin saygı duyarım ama varlığı kesin olan sorun bende yok dersen biraz garip oluyor.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.