Şimdi Ara

Almanya hükümeti Google'ın kişisel verileri hizmetleri arasında paylaşmasını istemiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
913
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Almanya hükümeti Google'ın kişisel verileri hizmetleri arasında paylaşmasını istemiyor

Avrupa Birliği ülkeleri ile Google arasında uzun yıllardır yaşanan kişisel bilgilerin gizliliği temelli hukuk mücadeleleri sık sık teknoloji gündeminde yer ediniyor. Genelde üçüncü taraf firmalara kişisel bilgilerin satılması eleştirilirken, bu kez Google'ın iç işleyişine müdahale anlamına gelebilecek yeni bir gelişme yaşandı.

Alman hükümeti Google'ın arama geçmişi ve video izleme alışkanlıkları gibi kişisel bilgileri kendi hizmetleri arasında paylaşmasını istemiyor. Bu durumda hangi hizmet kullanıcı bilgilerini topluyorsa sadece o bunları kullanabilecek. Yani Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra YouTube'a geçtiğinizde kullanıcı bilgilerini yeniden girmek durumunda kalacaksınız. 

Uzun süredir hizmetlerini birbirine bağlamaya çalışan ve bu konuda önemli mesafeler kaydeden Google'ın hizmetlerini birbirinden izole etmeyi ne kadar isteyeceği bilinmiyor. Zira her hizmet için ayrı ayrı bilgi girişi yapmak kullanıcıyı da yormaya başlayabilir ve hizmetten uzaklaşmasına sebep olabilir. 

Google politika paylaşımının daha sade ve daha etkili öneriler sunmak için önemli olduğunu, Almanya hükümeti ile bu konuda bir anlaşma yapmayı umduklarını açıkladı. 

Kaynak:http://www.bloomberg.com/news/2014-05-12/google-faces-german-order-to-change-handling-of-personal-data.html

• Google amcaya sansür gelecek.

• Sanane kardeşim adamın beleş sunduğu hizmetten aldığı bilgileri, diğer bir beleş sunduğu hizmette kullanmasından? Kullanmayın o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 14 Mayıs 2014; 19:05:37 >
  • DraGonS kullanıcısına yanıt
    Asil sana ne kardesim alelemin trilyon dolarlik sirketinin savunmasini yapmak sana mi dusuyor. Birak sirketlerin uc kagidina karsi mahkemeler haklarimizi savunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DraGonS

Sanane kardeşim adamın beleş sunduğu hizmetten aldığı bilgileri diğer bir beleş sunduğu hizmette kullanmasından? Kullanmayın o zaman.

Kullananların çoğu farkında bile değil takip edildiğinin. Google bu tip verileri toplayıp ülke hakkında çok ciddi verilere sahip olabilme imkanına sahip.
  • Yav bırakın kardeşim bu ayakları. Adamlar facebook yapmış, millet gö*ündeki donun rengine kadar paylaşıyor. Arkadaşlarıyla mesajlaşıyor logluyorlar. Hükümetler bunlara niye laf etmiyor. Mail mi kullanmak istiyorsun? Git satın al ücretli mail servislerinden. Arama motoru mu kullanmak istiyorsun, git yandex, bing kullan. Niye kullanmıyorsun? En iyisi google'dan ondan kullanmıyorsun. Adamlar senin özel bilgilerini gerek siyasi gerek teknolojik anlamda kullanıyorlar evet. Ama bunu kullandıklarınıda zaten gizlilik sözleşmelerinde belirtiyorlar. Kullanmama hürriyetine sahipsin.

Millet kendi donunun rengine kadar herşeyini twitter'da, facebook'ta paylaşır. facebook attığınız mesajları, yüklediğiniz bütün fotoğrafları silsenizde kayıt altında tutar, sonra vay efendim google benim youtube'da izlediğim vidyoları niye kayıt altında tutuyor der. (Bu iki maddeyi sağlayanlaradır sözüm)

Facebook, yüz tanıma teknolojilerine sadece etiketlemeleri otomatik yapasınız diye mi para harcıyor sanıyorsunuz? "Kullanıcılarımız birbirilerini daha kolay etiketlesinler diye yüz tanıma teknolojileri geliştiriyoruz!". Ha bizde yedik. Bütün özel bilgileriniz CIA'de NSA'de ortak veritabanlarında saklanıyor kimsenin lafı yok, hükümetlerin lafı yok'da, youtube benim hangi vidyoyu izlediğim saklamış veya google ne aradığımı saklamış onu mu önemsiyorlar.

Bunlar gösterişden ibaret dayatmalar. AB ile google vergi anlamında ters düştüler(google kılıfına uydurarak vergi vermediği için) ondan son bir kaç yıldır, AB google'ı didikliyor. Saf olmayın AB'yi savunurken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 14 Mayıs 2014; 20:23:12 >
  • Paylaşmadığı bilgimi kaldı.

Artık nerdeyse dna larımızı bile paylaşacaklar.

amerikaya hiçbirşey olmaz.
  • almanya olmasi gerekeni guzel belirtmis,bana gore.

• quote:

Sanane kardeşim adamın beleş sunduğu hizmetten aldığı bilgileri, diğer bir beleş sunduğu hizmette kullanmasından? Kullanmayın o zaman.

Tek kelimeyle, bilgisizsin.

O google chrome arka planda izlediğinden tut senin yazışmalarını bile depo ediyor google sunucularında.

Tabi emperyalist ülkede yaşadığınız için alışıksınız özelin deşilmesine, insan haklarının görmezden gelinmesine.
  • quote:

Yav bırakın kardeşim bu ayakları. Adamlar facebook yapmış, millet gö*ündeki donun rengine kadar paylaşıyor. Arkadaşlarıyla mesajlaşıyor logluyorlar. Hükümetler bunlara niye laf etmiyor. Mail mi kullanmak istiyorsun? Git satın al ücretli mail servislerinden. Arama motoru mu kullanmak istiyorsun, git yandex, bing kullan. Niye kullanmıyorsun? En iyisi google'dan ondan kullanmıyorsun. Adamlar senin özel bilgilerini gerek siyasi gerek teknolojik anlamda kullanıyorlar evet. Ama bunu kullandıklarınıda zaten gizlilik sözleşmelerinde belirtiyorlar. Kullanmama hürriyetine sahipsin.

Millet kendi donunun rengine kadar herşeyini twitter'da, facebook'ta paylaşır. facebook attığınız mesajları, yüklediğiniz bütün fotoğrafları silsenizde kayıt altında tutar, sonra vay efendim google benim youtube'da izlediğim vidyoları niye kayıt altında tutuyor der. (Bu iki maddeyi sağlayanlaradır sözüm)

Facebook, yüz tanıma teknolojilerine sadece etiketlemeleri otomatik yapasınız diye mi para harcıyor sanıyorsunuz? "Kullanıcılarımız birbirilerini daha kolay etiketlesinler diye yüz tanıma teknolojileri geliştiriyoruz!". Ha bizde yedik. Bütün özel bilgileriniz CIA'de NSA'de ortak veritabanlarında saklanıyor kimsenin lafı yok, hükümetlerin lafı yok'da, youtube benim hangi vidyoyu izlediğim saklamış veya google ne aradığımı saklamış onu mu önemsiyorlar.

Bunlar gösterişden ibaret dayatmalar. AB ile google vergi anlamında ters düştüler(google kılıfına uydurarak vergi vermediği için) ondan son bir kaç yıldır, AB google'ı didikliyor. Saf olmayın AB'yi savunurken.

Ama bunu kullandıklarınıda zaten gizlilik sözleşmelerinde belirtiyorlar.

Belirtilmiyor. Sadece kılıf uyduruluyor.

hükümetlerin lafı yok'da, youtube benim hangi vidyoyu izlediğim saklamış veya google ne aradığımı saklamış onu mu önemsiyorlar.

Hiç gizlilik ihlalleri ile ilgili yürütülen davalardan haberin yok. Bu bariz belli.

Daha fazla konuşma dibe batıyorsun.

Bütün özel bilgileriniz CIA'de NSA'de ortak veritabanlarında saklanıyor kimsenin lafı yok

Nasıl lafımız yok? O yorumlar süs mü orada? Saçmaladın iyice.
  • Google ın hizmetlerini birbirinden izole etmeye ve kişisel verileri birbiri arasında paylaştırmamasına gerek yok ki, bugün herhangi bi yazılım ios,windows phone veya android olsun hepsi için aynı şey geçerli, diğerlerini bilmiyorum ama, android bi cihazla internete çıktığında, aşağıda yazdığım

Cihaz Kimliği (IMEI / MEID / ESN)
    Abone Kimliği (IMSI)
    SIM seri no (ICCID)
    Telefon numarası
    Gelen çağrı numarası
    Giden çağrı numarası
    GPS konumu
    Ağ konumu
    (Google e-posta adresi dahil) hesapların listesi
    Hesap auth belirteçleri
    İletişim bilgileri dediği yani rehberiniz,
    Arama günlükleri
    Takvim
    SMS
    MMS
    Tarayıcı yer imleri ve tarih
    Sistem günlükleri
    SIM bilgileri (operatör, ülke)
    Şebeke bilgisi (operatör, ülke)

gibi zilyon tane kişisel veri, akıllı cihazda root ve hiçbir ek uygulama kurulu olmamış olsa dahi sistem dosyalarında bu yetkiler varsayılan geldiğinden google serverlarına gönderiliyor,

adam servislerler arası paylaşmasa ne olur sanki, bi ölüm tarihini bilmiyor ve adım adım koordinatlarına kadar yerini biliyor ...
  • Google daha önce de mahkemelik oldu bu konular yüzünden. O Android telefonlarda daha kimbilir neleri neleri kullanıyorlar. Sürekli senkronizasyon etmeye zorlaması, kapattığınız uygulamaların birer ikişer kendi kendine aktive olması ve gizliden gizliden çalışıp bilgileri bir yerlere göndermesi adamı uyuz etmeye yeter de artar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

quote:

Sanane kardeşim adamın beleş sunduğu hizmetten aldığı bilgileri, diğer bir beleş sunduğu hizmette kullanmasından? Kullanmayın o zaman.

Tek kelimeyle, bilgisizsin.

O google chrome arka planda izlediğinden tut senin yazışmalarını bile depo ediyor google sunucularında.

Tabi emperyalist ülkede yaşadığınız için alışıksınız özelin deşilmesine, insan haklarının görmezden gelinmesine.

Hala bilgisizsin diyor yahu. Kullanma hocam o zaman google'ı. Sana parayla ürün satıpta bilgilerini kullansa neyse. Sana ücretsiz servisler sunuyor. Kullanmama özgürlüğünüz var.
    Kullanmayın, youtube, google, gmail, android. Kullanmayın kardeşim. Hem beleş ürünlerini kullanıpta hemde yaptıkları bilgi toplama işlevlerini eleştiriyorsanız bu iki yüzlülüktür. Ben bilgilerimizi kullanmadıklarını söylemedim.

ttnet gibi hem parayla ürün satın alıp hemde sana dayatmalarla gezinti.net gibi saçmalıkları sunsa eyvallah. Hakkındır, parayla ürün alıyorsun üstüne bilgilerini kullanıyorlar derim.

Ama laf edecekseniz kullanmamanız lazım öncelikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 15 Mayıs 2014; 14:33:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARIŞ55

quote:

Yav bırakın kardeşim bu ayakları. Adamlar facebook yapmış, millet gö*ündeki donun rengine kadar paylaşıyor. Arkadaşlarıyla mesajlaşıyor logluyorlar. Hükümetler bunlara niye laf etmiyor. Mail mi kullanmak istiyorsun? Git satın al ücretli mail servislerinden. Arama motoru mu kullanmak istiyorsun, git yandex, bing kullan. Niye kullanmıyorsun? En iyisi google'dan ondan kullanmıyorsun. Adamlar senin özel bilgilerini gerek siyasi gerek teknolojik anlamda kullanıyorlar evet. Ama bunu kullandıklarınıda zaten gizlilik sözleşmelerinde belirtiyorlar. Kullanmama hürriyetine sahipsin.

Ama bunu kullandıklarınıda zaten gizlilik sözleşmelerinde belirtiyorlar.

Belirtilmiyor. Sadece kılıf uyduruluyor.

hükümetlerin lafı yok'da, youtube benim hangi vidyoyu izlediğim saklamış veya google ne aradığımı saklamış onu mu önemsiyorlar.

Hiç gizlilik ihlalleri ile ilgili yürütülen davalardan haberin yok. Bu bariz belli.

Daha fazla konuşma dibe batıyorsun.

Bütün özel bilgileriniz CIA'de NSA'de ortak veritabanlarında saklanıyor kimsenin lafı yok

Nasıl lafımız yok? O yorumlar süs mü orada? Saçmaladın iyice.

Yok tabiki lafları. Almanya hükümeti veya avrupa birliği gitsin önce facebook'u deşelesin. NSA veritabanlarını, CIA veritabanlarını deşelesin. Ne zaman bunlara bittide google'ın veri toplamasına laf ediyor?

Ne dediğimi anlamadan futursuzca laf etmişsin. Birader kullanmayın o zaman diyorum bu kadar basit. Facebook'ta kullanmıyorum, android'de, ios'da kullanmıyorum. Youtube'u kullanırkende, izlediğim vidyoları vs.leri kaydettiklerini bilerek kullanıyorum.

Gidin dailymotion kullanın kardeşim madem bu kadar gizlilik ihlalinden bahsediyorsunuz.
    Gidin yonja.com gibi saçma sapan sosyal ağları kullanın kardeşim facebook yerine.

Bu ne iki yüzlülük anlamadım ki. Hem beleş servis kullanıyorsunuz hemde vıdı vıdı ediyorsunuz.

Google AB den yasal yollarla vergi kaçırmaya başladı, o zamandan beri AB google'ı deşelemeye başladı. Gizlilik ihlali dediğin öncelikle, facebook gibi yüzünüzün gözünüzün koordinantlarına kadar kaydedip saklayan, yazışmalarınızı sonuna kadar loglayan sosyal ağlardan başlar. CIA'in NSA'in heartbleed açığını iki senedir bilmesini denetlemekten başlar.

Bak tekrar söylüyorum KULLANMA. Yanı başınızda TTNET'e ayda 100 TL ye yakın para ödemenize rağmen, özel bilgilerinizi gezinti.net ile çeper çevre işlettiriren firmaya laf etmezken. Gelip burada google'ın sana ücretsiz sunduğu servislerde aldığı bilgileri, kendi servislerini iyileştirmek için niye kullandığını sorgularsınız. Kullanmamak gibi bir hakkınız varken, hem kullanırsınız hemde laf edersiniz. Bizim bu milletin iki yüzlülüğü beni öldürüyor yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DraGonS -- 15 Mayıs 2014; 14:34:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

Google ın hizmetlerini birbirinden izole etmeye ve kişisel verileri birbiri arasında paylaştırmamasına gerek yok ki, bugün herhangi bi yazılım ios,windows phone veya android olsun hepsi için aynı şey geçerli, diğerlerini bilmiyorum ama, android bi cihazla internete çıktığında, aşağıda yazdığım

Cihaz Kimliği (IMEI / MEID / ESN)
    Abone Kimliği (IMSI)
    SIM seri no (ICCID)
    Telefon numarası
    Gelen çağrı numarası
    Giden çağrı numarası
    GPS konumu
    Ağ konumu
    (Google e-posta adresi dahil) hesapların listesi
    Hesap auth belirteçleri
    İletişim bilgileri dediği yani rehberiniz,
    Arama günlükleri
    Takvim
    SMS
    MMS
    Tarayıcı yer imleri ve tarih
    Sistem günlükleri
    SIM bilgileri (operatör, ülke)
    Şebeke bilgisi (operatör, ülke)

gibi zilyon tane kişisel veri, akıllı cihazda root ve hiçbir ek uygulama kurulu olmamış olsa dahi sistem dosyalarında bu yetkiler varsayılan geldiğinden google serverlarına gönderiliyor,

adam servislerler arası paylaşmasa ne olur sanki, bi ölüm tarihini bilmiyor ve adım adım koordinatlarına kadar yerini biliyor ...

İşte istediğim cevap buydu.

Çok doğru diyorsun hocam. İşte kimse bunu anlamıyor. Sanki gizlilik ihlali google'ın kendi servisleri arasında veri paylaşmasıyla başlasa. IOS'undan tut Windows Phone'nuna Android'inden tut Facebook'una milyon tane şey var öncelikli didiklenmesi gereken. Ama AB'nin ilgilendiği şeyler sadece göstermece. Yani aslen gizlilik ihlalini araştırdıkları yok, sadece google'a biraz yaptırım uygulamak amaçları.
  • quote:

O hizmetlerin hiç biri beleş değil. Karşılığını kat kat fazlası ile kişisel verileri çalarak alıyor. Şeytanın hizmetkarlarına dur dememek ve karşılarında sessiz kalmak yalnızca yozlaşmış toplumlara mahsustur. Sessiz kalır isen ezilirsin de köle olursun da. Şu 'kullanmayın o zaman' diyorsun ya işte o söze katılıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karayulun -- 29 Haziran 2014; 19:43:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karayulun

quote:

O hizmetlerin hiç biri beleş değil. Karşılığını kat kat fazlası ile kişisel verileri çalarak alıyor. Şeytanın hizmetkarlarına dur dememek ve karşılarında sessiz kalmak yalnızca yozlaşmış toplumlara mahsustur. Sessiz kalır isen ezilirsin de köle olursun da. Şu 'kullanmayın o zaman' diyorsun ya işte o söze katılıyorum.

Ben burada almanya hükümetinin iki yüzlü soruşturmasına laf ediyorum. Bu tür soruşturmalardan önce milyon tane şey için soruşturma açmaları lazım Almanya ya da avrupanın....

Aşağıdaki haberi okuyun ne demek istediğimi anlarsınız.

http://www.tahribat.com/Haber-Nsa-Internet-Gozetimini-37-Ulke-Ile-Isbirligi-Icinde-Yapiyor-8222/

Hala da almanya'nın bu iki yüzlülüğünü eleştirmeme laf eden varsa kendisini 3 maymun oynamya davet ediyorum.
  • ekrem71 E kullanıcısına yanıt
    Adamlar gene onu yapıyor.Ya bizimkiler ne yapıyor kişisel bilgiler hakkında. AŞİKAR
  • Watch Dogs oynayıp gelin durumun vahimliğini anlarsınız...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DraGonS kullanıcısına yanıt
    Bazıları da yaptığım yorumu beğenmemişler. Bunların zararlarını bildikleri halde kullanmaya devam edenler yozlaşmışlardır demek yanlış mı?
    Güzel bir açıklama.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.