Şimdi Ara

Nikon, yenilenmiş 400mm F2.8 lensini ve TC-14E III telekonvertör modelini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nikon, yenilenmiş 400mm F2.8 lensini ve TC-14E III telekonvertör modelini duyurdu

Gün içerisinde yeni geliştirdiği S2 aynasız fotoğraf makinesini görücüye çıkartan Nikon, ürün gamına aynı zamanda AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR lensini ve AF-S TC-14E III telekonvertör modelini de ekledi.

Hali hazırda satılan AF-S 400mm f/2.8G ED VR AF yerine hazırlanan yeni AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR, yerine geldiği modele oranla daha iyi otomatik netleme, pozlama kararlılığı ve hız vaat ediyor. Yine eskiye oranla neredeyse 820 gram daha hafif üretilen lens, elektromanyetik diyafram denetleyici ile özellikle seri çekimde çok daha kararlı sonuçlar sağlayabiliyor ve yeni eklenen VR Sport moduyla yatay pan hareketlerini tanımlayarak kamera titreşimlerini ciddi oranda engelleyebiliyor. Aksiyon ve doğa çekimleri için ideal olan lens, teknik olarak da kısaca 9 diyafram bıçağına, 3.8kg ağırlığa, 2.60m minimum netleme mesafesine, 41mm filtre çapına ve 16 element 12 grup optik dizilime sahip. Nikon'un yeni telekonvertör modeli AF-S TC-14E III ise birçok Nikon lens ile çalışarak odak uzaklığını 1.4x oranında yükseltebiliyor. 7 element 4 grup dizilim ile sadece bir durak kaybettiren ürün, yeni arka bölümüyle de toza karşı dayanıklı bir yapı ortaya koyuyor.

Nikon'un yeni ürünlerinden AF-S 400mm f/2.8E FL ED VR 12,000$, AF-S TC-14E III telekonvertör modeli ise 500$ fiyat etiketleriyle Ağustos ayında satışa çıkıyor.

Nikon, yenilenmiş 400mm F2.8 lensini ve TC-14E III telekonvertör modelini duyurdu

Kaynak:http://www.dpreview.com/news/2014/05/14/nikon-announces-updated-400mm-f2-8-telephoto-and-1-4x-teleconverter?utm_campaign=internal-link&utm_source=news-list&utm_medium=text&ref=title_0_0

• Oha demekle yetindim.

• 12,000$

Görünce direk kapadım .

Demekki slr-like makineler olmasa , zoom diye birşey göremeyeceğiz .
  • Şöyle roketatar namlusu gibi lensler nedense dışı Paris içi Bitlis çıkıyor ya da bende öyle bir algı oluştu

• Vay be param olsa da alsam.

• 12 bin doları geç yarısını bile etmez. maliyeti 500-1000 dolar olan bişeyi 12 bine satmanın adını burada koyarsam büyük ihtimal ban yerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: murdocklawless

12 bin doları geç yarısını bile etmez. maliyeti 500-1000 dolar olan bişeyi 12 bine satmanın adını burada koyarsam büyük ihtimal ban yerim.

Lens üretimi hakkında,kullanım alanları ve perfortmansı hakkında bilginiz olmadan şu yorumu yaptığınız ne kadar bariz.Anlamıyorsanız, bilmiyorsanız girmeyen konuya yada girin öğrenmek için girin kafanıza takılan soruyu sorun yardımcı olalım.Ama giripte beş para etmez yok plastikten yapsalar daha ucuz olurdu gibi saçma sapan yorumlar yapmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zerocontrol

quote:

12 bin doları geç yarısını bile etmez. maliyeti 500-1000 dolar olan bişeyi 12 bine satmanın adını burada koyarsam büyük ihtimal ban yerim.

Lens üretimi hakkında,kullanım alanları ve perfortmansı hakkında bilginiz olmadan şu yorumu yaptığınız ne kadar bariz.Anlamıyorsanız, bilmiyorsanız girmeyen konuya yada girin öğrenmek için girin kafanıza takılan soruyu sorun yardımcı olalım.Ama giripte beş para etmez yok plastikten yapsalar daha ucuz olurdu gibi saçma sapan yorumlar yapmayın.

hocam ben makineler daha doğrusu fotoğrafçılık hakkında zerre bilgiye sahip değilim ama 12000 doları nasıl hakediyor bu cihaz zahmet olmazsa birazda kapsamlı bilgi vererek açıklarmısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

12 bin dolar çok para, onu kabul ederim ama maliyeti 500-1000 dolar kadar da düşük değildir. Bardak camından üretilmiyor sonuçta. Bu lensleri çinde üretim bandında dakikalar içinde birleştirilen mp3 çalarlar gibi düşünmemek lazım. Her biri kusursuz olmak zorunda. Tek tek kontrol edilmeli. Zor şartlar altında yıllarca çalışabilmeleri gerek. Ar-ge'si, teknolojisi, işçiliği. 12 bin değildir belki ama, üretim maliyetleri yüksektir...
  • fotoğraf makinesi almak sıkıntı değil ama lens almak için zengin olmamız şart.. bir gün piyango tuttursam kesin alacağım :)

• quote:

Rakam vererek konuştuğuna göre bu işlerden anlıyorsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertglslk25

quote:

quote:

hocam ben makineler daha doğrusu fotoğrafçılık hakkında zerre bilgiye sahip değilim ama 12000 doları nasıl hakediyor bu cihaz zahmet olmazsa birazda kapsamlı bilgi vererek açıklarmısınız

bunlar profesyonel kullanım için üretilmiş şeyler daha uygun modelleride var profesyonel ürünler oldukları için ekstra pahalı oluyorlar :)

• H34RTL3SS kullanıcısına yanıt
    peki teşekkür ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: ertglslk25

quote:

quote:

Bu lensler içerisinde kullanılan mercekler özel üretimdir.Ne bir gözlük camı nede dürbün merceğine benzer.Mercekler işlenirken(en azından canonda böyle)mercek üstüne uygulanan kuvvet robotlar tarafından sanki insan eliyle yapılıyormuş gibi uygulanır.Hiçbir noktaya aynı kuvvet aynı miktarda uygulanmaz.Ayrıca geçirgenligi maksimum miktardadır.Mercek içersindeki silisyum demir gibi mineraller hesaplanarak merceklerin neredeyse renksiz olması sağlanır.F/2.8 gibi bir değer gece çekimlerinde yada karanlıkta yapılan çekkmlerde daha iyi sonuclar almanızı sağlar.Tabi bu değerde kafanıza göre ayarlıyabildiğiniz birşey değil.400mm gibi lens için bu değeri elde etmek zordur.Bunun yanısıra TC dene Teleconverterlarla kullanıldıgı zaman 560mm (1.4x TC ile) yada 800 mm (2x TC ile) gibi yüksek odak uzaklıkarına keskinlikten en az şekilde ödün verilerek elde edilir.Daha görüntü sabitlemeden,netleme motorlarında,suya darbeye karşı olan dayanıklılığından bahsetmiyorum bile.

• zerocontrol Z kullanıcısına yanıt
    beklenen ayrıntılı cevap buydu çok teşekkür ederim hocam

• 400mm f/2.8 lens 12bin dolar eder, hatta ucuz bile, aynı özelliklerdeki lensin Canon versiyonu 18bin dolar. Dünyada bu özellikte lensi zaten sadece 2 firma üretiyor, 100bin dolara satsa bile alıcısı olur.
  • Divinity kullanıcısına yanıt
    Bu özellikte derken hocam?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Divinity

400mm f/2.8 lens 12bin dolar eder, hatta ucuz bile, aynı özelliklerdeki lensin Canon versiyonu 18bin dolar. Dünyada bu özellikte lensi zaten sadece 2 firma üretiyor, 100bin dolara satsa bile alıcısı olur.

Canon 400mm F/2.8 USM IS II 11.000 dolar civarında geçen hafta baktım daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: First_Person

quote:

12 bin dolar çok para, onu kabul ederim ama maliyeti 500-1000 dolar kadar da düşük değildir. Bardak camından üretilmiyor sonuçta. Bu lensleri çinde üretim bandında dakikalar içinde birleştirilen mp3 çalarlar gibi düşünmemek lazım. Her biri kusursuz olmak zorunda. Tek tek kontrol edilmeli. Zor şartlar altında yıllarca çalışabilmeleri gerek. Ar-ge'si, teknolojisi, işçiliği. 12 bin değildir belki ama, üretim maliyetleri yüksektir...

sizin için aradım buldum hocam aha böyle üretiliyor. Hakketen çok özen gösteriliyor ve çok fazla el işçiliği var.

Lensler nasıl üretiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _RAPTOR_ -- 15 Mayıs 2014; 1:36:38 >

• quote:

quote:

mercek üretiminin uzun bir süreç olduğunu biliyorum. ancak amerika'yı keşfetmek gibi bir fiyatlandırma yapılmasını kabul etmiyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.