Şimdi Ara

android sürümü düşürme uğruna tel gitti galiba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar s3 cihazımı biraz evvel 4.1.2 sürümüne düşürdüm fakat imei gitti, ktool programı ile imei min yedeğini almıştım, bu programla imei yi geri yüklemeye calısırken telefon yeniden baslattı ve samsung galaxy s3 yazısı sürekli yanıp sönüyor daha ileriye gitmiyor. reouvery menüsünden defalarca resetleme temizleme yaptım hepsini düzelmedi, 6 kere yeniden rom yükledim yinede düzelmedi, farklı romları yükledim, 4.1.2 ve bir üstünü. imei numarasıda gitti ama yedeği var. ne yapacağım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan713 -- 13 Mayıs 2014; 5:06:06 >

• O imeiyi hangi romdan aldıysan onu tekrar yükle düzelmesi lazım. Yoksada efs dosyasının orya girip değiştir dosyaları.
  • şuanda imei 2. planda çünkü telefon hiç açılmıyor. samsung galaxy s3 yazısından öteye gitmiyor malesef :( ondin 3.0.9 sürümünde cihaz i9505 olarak görünüyor. halbuki gt-i9300

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan713 -- 13 Mayıs 2014; 11:35:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkan713

şuanda imei 2. planda çünkü telefon hiç açılmıyor. samsung galaxy s3 yazısından öteye gitmiyor malesef :( ondin 3.0.9 sürümünde cihaz i9505 olarak görünüyor. halbuki gt-i9300

Odin, cihazın modelini göremez. Programda gördüğünüz model sadece yazıdan ibaret. Diğer konuda arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmışlar,3 dosya gibisinden. Aşağıda dediklerimi uygularsanız cihazınız sorunsuz açılacaktır;

Aşağıda indirmenizi istediğim dosyalar / Uygulamalar varsa onları tekrar indirip yeni indirdiklerinizi kullanın.

Yukarıdaki mesajımda linkini verdiğim ROM'u indirip zip paketinden çıkarın

Aşağıdaki dosyayı indirip zip paketinden çıkartın; ( Cihaza ROM yükleyecek olan program)

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1165122&d=1340993443

Aşağıdaki dosyayı indirin, zip paketinden çıkarın ve kurun. Kurduktan sonra PC'nizi yeniden başlatın; (Bilgisayarınızın cihazı görebilmesi için gerekli sürücü)

http://developer.samsung.com/board/download.do?bdId=0000000700&attachId=0000000001

Şimdi başlayabiliriz;

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

~~ 3) Romu Yükleme İşlemleri RESİMLİ ANLATIM !! ~~

Şimdi sıra geldi Romu yükleme işlemine. Yapacağımız iş telefon kapalı iken "SES KISMA" + "MENÜ" + "GÜÇ" tuşlarına basılı tutuyoruz ve alttaki resimde soldaki ekran geliyor bu ekran geldikten sonra "SES AÇMA" ya basıyoruz ve ekran sağdaki gibi oluyor o konumda iken USB Kablonuz ile telefonu bilgisayara bağlayın.

Not : Rom yükleme işlemi öncesine bataryanız en az %50 olsun.

Odin programını rardan çıkarıyoruz ve simgesinden programı açıyoruz. Bu arada rom dosyamız hazırda bulunmalı ve telefon "DOWNLOAD MODE" da iken pcye bağlı olmak durumundadır.

RESİM UFAK GÖZÜKÜYORSA ÜZERİNDE RESMİ YENİ SEKMEDE AÇ DEYİNİZ !

ADIMLARI TAKİP EDİNİZ !!

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

~~ 5) Yükleme bittikten Sonra Neler Yapmalıyım ? ~~

Yükleme bittikten sonra telefon açılacaktır Bataryayı çekin ve telefonu kapatın ardından. Tekrar wipe yapınız.

Wipe Nasıl Yaparım ?

Telefonunuzu kapatın daha sonra "SES AÇMA" + "MENU" + "GÜÇ" düğmelerine aynı anda basınız ve bekleyiniz. Doğru zamanlama ile yaptıysanız minik yeşil android iconumuz gözükecek ve daha sonra CWM'miz gelecektir.

Burada yapmamız gereken sırasıyla "Wipe/Data Factory Reset" ve "Wipe Cache Partition" dur. .Ses kısma tuşu Aşağı Ses Açma Yukarıya yönlendirir seçili ekranı. wipe lara gelip Güç tuşuna basınız ve içinde YES e gelip gene GÜÇ tuşuna basınız.
    Bunları yaptıktan sonra telefonu yeniden başlatınız.

• çok teşekkürler cihazı kurtardım, imei numarası yok malesef :(
  • quote:

çok teşekkürler cihazı kurtardım, imei numarası yok malesef :(

IMEI numarası yok derken, 0049 ile mi başlıyor yoksa komple mi yok?
  • evet, 0049999.....000 / 01 şebeke var fakat imei numarası farklı .http://www.ceplik.com/samsung-i9300-galaxy-s3-yazilim-yukleme-sonrasi-olusan-imei-sorunu/ linkte verilenleri yaptım düzelmedi malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan713 -- 13 Mayıs 2014; 18:35:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

[/center]

yukarıdaki mesajdaki link hangisi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan713 -- 13 Mayıs 2014; 18:57:26 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: -forumber-

quote:

[/center]

yukarıdaki mesajdaki link hangisi ?

Pardon, diğer konuda yazmıştım;

http://terafile.co/5305f9128b84

• -forumber- kullanıcısına yanıt
    yüklemeyi yaptım. telefon açılırken t mobile diye bişey cıktı karsıma. rom yükledim ama ayaların hiçbiri değişmedi. sıfırlanması gerekiyordu herseyin. anlamadım ? android sürümü değişmemiş, 4.1.2 olarak duruyor. imei numarası hala yok :S

not: şimdi 4.3 sürümü yükledim, imei gelmedi malesef :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan713 -- 13 Mayıs 2014; 22:12:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.