Şimdi Ara

LPG'yi Ruhsata İşletme, Sigorta, Muayene?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
957
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Pazarlık aşamasında olduğum bir araca LPG takılmış ancak ruhsata işletilmemiş. Bildiğim kadarıyla Lpg ruhsata işletilmediği için herhangi bir kaza anında haklı da olsam sigorta karşılamıyor. Bu nedenle aracı aldıktan sonra hemen LPG'yi ruhsata işletmeyi düşünüyorum.
    Ancak LPG'nin faturası, garanti belgesi ve projesi yok ya da tarihi yasal sınır olan 1 ayı geçmiş (emin değilim)
    Bu durumda;
    1- Yeniden fatura, garanti belgesi ve proje çıkartmam bana ne kadar patlar? Bu işlemi yapmak kolay mıdır?
    2- Diyelim ki faturayı ve projeyi çıkarttım. Lpg'yi ruhsata işletmem için ne kadar vaktim olacak?
    3- Sanki lpg montajı yeni yapılmış gibi bir prosedür mü uygulanacak?
    a) Eğer öyle olacaksa sigorta yaptırırken acenteye durumu bildirirsem herhangi bir kaza anında olabilecek sıkıntıların önüne geçebilir miyim?

Çıkacak olan maliyetler pazarlığı etkileyecek bu nedenle. Fiyatlar önemli arkadaşlar. Neticede ne kadara patlar bu iş ve çok uğraştırır mı?

• trafik polisine gidip kendine ceza yazdıracaksın, ondan sonra işletilebiliyor ruhsata
  • 1. 200 TL proje mastafı, 180 muayene, 200 civarı ruhsat..vs ıvır zıvır. İşlemler için çok koşturacaksınız.
    2. 1 ay
    3. Evet.
    a) lpg işli ruhsatı sigortacıya vermeniz yeterli. Herhangi bir sorun olmayacaktır işlettikten sonra.
  • 800tl - 1000 tl arası masrafınız olur ve çok uğraşırsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.