Şimdi Ara

Hiç Bilgisi Olmayana Kombi Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba forum ailemiz. Evimdeki kombi artık öldü. Tesisata hemen yakın olan mutfaga bile sıcak su gelmiyor. Saatlerce su akıtmamız gerekiyor. Kış aylarında da kullanamıyoruz. 500TL'den aşağı fatura gelmiyor. Halbuki apartmanda bizimle aynı ölçüde olan daireler en fazla 300TL veriyor ve evde resmen atlet ile giziyorlar. Sauna gibi evleri. Kombi piyasası hakkında hiç bilgim yok. Marklar ve modeller çoooook fazla. Tabi kendimzice belirli kreterler buluyoruz ama seçim çok zor.
    Evimiz 130-m2. iki adet büyük oda iki adet orta boy odamız var. Evimizin dış cephe yalıtım sistemi var. çatı yeniden elden geçirildi. izolosyon mevcut .Alt katımızdaki kişi hollanda da yaşıyor. Ancak ayz ayları geliyor. Alt daireden ısı alamıyoruz. Üstümüz ise çatı. En üst kat bizi. 3 cehpemiz boş bina yok. Kuzey cepemizde ise yan daire var. Tasarruflu. ISıtması güzel. Uzun yıllar kullanabilecegimiz bir ürün arıyoruz. Kredi kartı ile alacagım. 2000TL civarı düşünüyorum.
    Aradığımız kriteler aşağıda basitce sıralıdır veevimizde bulunan eski kombinin fotograflarınıda yükleyecegim.
    1-tasaruuf
    2-ısıtması güzel olmalı
    3-yıllarca bizimle çalışmalı
    4-yoğuşmalı öneriyorlar ama hangisi iyi ise
    5- 2000TL civarı düşünüyorum

Hiç Bilgisi Olmayana Kombi Önerisi Hiç Bilgisi Olmayana Kombi Önerisi Hiç Bilgisi Olmayana Kombi Önerisi

• eski kombinizle kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında ısındıysanız cihazı sürekli 60-65c kazan sıcaklığında kullanmak zorunda kalmadıysanız
    kesinlikle f/p premix yoğuşmalı kombi almanızı öneririm
    1600-1800lira civarında premix yoğ
    baymak falke condense
    baymak duo tec
    eca confeo premix
    airfel digifel premix
  • Premix ne demek :) hermatik baca imiş bizimki. Yine aynısını alıcaZ. Evin genel müdürü annem tasarıflusunu alın diyor. Buda yoğuşmalı demek ama hermatik yoğuşmalı olacakmış. 24000 lik bize yeterki olur diyorlar. Dairemiz 140m2

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: artexalp

Premix ne demek :) hermatik baca imiş bizimki. Yine aynısını alıcaZ. Evin genel müdürü annem tasarıflusunu alın diyor. Buda yoğuşmalı demek ama hermatik yoğuşmalı olacakmış. 24000 lik bize yeterki olur diyorlar. Dairemiz 140m2

"premix" tam yoğuşmalı kombi demek,piyasada ayrıca yarım yoğuşmalı kombiler var bunlara 3 eşanjörlü yoğuşmalı kombi denir

tasarruf istiyorsanız premix yoğuşmalı yani tam yoğuşmalı kombi almanız gerekir

daireniz 140m2 ve petek boyu 10mt'nin üstündeyse 28kw baymak falke condense ve baymak duo tec öneririm.cihazlar premix yoğ, minimum ısıl gücü düşük ve modülasyon aralıkları çok geniştir %19,5 - %100
  • Size 2 günde öğrendiklerimi ve gördüklerimi anlatayım. Kombimizin işlem görmediğini artık tam anlamıyla anladık. Kredi kartı ile alıcam. Garanti bankası.

Kombi değiştiği zaman marka model fark etmeksizin İgdaş'a gitmek zorunda oldugumuzu öğrendikten sonra baymak ısrarından vaz geçtim. Evde annem en tasarıflusunu alalım diyor. Alındımı bir kere olsun taraftarı. Marka belirtmiyor. Çünkü hepsi bilindik markalar. Babam ise bir dünya para verilirmi onlara diun taraftan. Bir kaç yeri aradık. Baymak Servisi'nde bir ustayı. Akrabamız olan doğalgaz tesisatcısını. Ve bir kaç tanıdık. 24000 binligin bize yeteceğini öğrendik. 24 ile 28 arası alacağım. Ama birde bunlarda oda termostatı varmış. Sıcaklığı ayarlamak için. Hermatik düz kombilerde standar gözüküyor lakin yoğuşmalı kombilerde opsiyenel. Baymak bayisi termosta ta 300tl civarı para çekti. Akrabamız olan tesisatcı 120tl diyor. Yoğuşmalı kombiler arza yaparsa yedek parçası da çok pahalı diyorlar. Kafam iyice karıştı. Alındımı bir kez olsun. Çok para gitmesin. Tasaruflu olsun. Iyi marka olsun. Yedek parça ucuz olsun. Iyi ısıtsın. Fatura 500tl geliyor ısınamıyoruz evde. Bacası hermatik olacakmış. O neyse artık. Internetten alsam ne kadar garantisi olur. Yani ne edecegimi bilemedim. Bana bir çıkar yol gösterin. Yoksa beyin devrelerim yanacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.