Şimdi Ara

Yeni bir telefon almak istiyrum (ama hiçbir fikrim yok D:)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben firkir edinmek için yazıyorum. Yurt dışından telefon getireceğim 700 ila 800 tl arasında bir bakiyem var ancak piyasadan çok uzak kaldım ve hangi marka ve hangi telefon hiçbir fikrim yok bana yardımcı olurmusunuz (cahilliğimi bağışlayın) Açıklarken neden dolayı tavsiye ettiğinizi açıklarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adventure1 -- 11 Mayıs 2014; 22:20:45 >

• Hangi ülkeden ve nasıl getireceksiniz? Pasaport kaydı yapabilecek misiniz? Telefonda başlıca öncelikleriniz nedir? Mesela oyun?
  • Guaire kullanıcısına yanıt
    Suudi arabistan dan umre dönüşü cepte :D Kayıt işlemi ewet yaptırabileceğim Başlıca önceliklerim oyun telefonun tasarımı(iç-dış) vb Telefonun nette hızlı olması takılmaması çok önemli olmamakla birlikte bataryanın dayanıklılığı ekran çözünürlülüğü çözünürlük( sizce öceliklerim ne olmalı siz bir telefonda ilk neye bakarsınız? )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adventure1 -- 11 Mayıs 2014; 22:53:51 >
  • ordakı pıyasa buraya neye denk gelır bılemıyorum yada kullanım amacın ıhtıyacın nasıldır,ama muhtemelen G2 yı alabılıyorsundur o fıyata kesınlıkle onerırım,eger olmuyorsa xperıa Z1 yada htc one (M7 ) gıbı alternatıfler uzmez..
  • Pasaport kaydı dahil mi 700-800TL ayırdınız?
  • stevejones kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler kafamda bazı fikirler oluştu G2 aklıma yattı ancak fiyat konusunda bağzı endişelerim var bu konuda da beni aydınlata bilirmisiniz ? şimdiden teşekkürler ( farklı fikirlere açığım)
    Dahil değil
  • Fiyatlar konusunda bir fikir edinmek için internetten bir yerden baktığım kadarıyla maksimum 770TL'ye Xperia Z ya da Samsung S4 var.

http://saudi.souq.com/sa-en/sony-xperia-z-nfc-lte-16-gb-wifi-white-5387976/i/#

http://saudi.souq.com/sa-en/samsung-galaxy-s4-gt-i9500-16-gb-android-os-3g-+-wifi-purple-5577865/i/

Tabi gerçek fiyatlar daha değişik olabilir. 120TL de pasaport kaydı ekleyince yaklaşık 900TL ediyor.

G2 990TL ediyor o sitede. 120TL de ekleyince 1110TL.

Türkiye'de 1165TL'ye şurdan alınabiliyor. 111TL de N11 bonusu var.

http://www.n11.com/lg-d802-g2-16-gb-ekran-koruyucu-hediye-P16907576

Oradaki fiyatları tam bilebilmeden yorum yapmak zor. En iyisi bazı modellerin Türkiye fiyatlarını ezberleyip orada karşılaşacağınız rakamlarla kendiniz kıyaslamanız.
    Aynen katılıyorum çok teşekkürler dediğin gibi bağzı modelleri aklıma alıp ordaki duruma göre değerlendireceğim artık. Tekrar teşekkürler son olarak 990tl civarı demiştik g2 ye hesabımız doğruysa bi pazarlık payı varmıdır sizce( varsa nekadar zorlayabiliriz :D )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adventure1 -- 12 Mayıs 2014; 0:40:42 >
  • Suudi Arabistan'da yaşayan birisi en doğru yorumu yapabilir, ama Suudi Arabistan'da KDV (ve tabi ki ÖTV) gözükmüyor. Paralel ithalat da olsa burdaki vergilerle 1165TL'ye satılabilen G2 var. Burdaki vergileri düşünce 790TL'ye geliyor. Mantıken orada da bu fiyat olabilir gibi geliyor, ama öyle olsa bile turist kazıklama durumları olabilir.

1200 riyalden (660TL) pazarlığa başlayıp 1400 riyalden (770TL) kapayabilirseniz iyidir.
    Anadım teşekkürler
    LG G2 ve General Mobile Discovery Elite arasında ne önerirsiniz + ları - leri neler yorumlarla tanıtım arasında farklılılar var (Donanım Haberin videosunda discovery de ) discovery özellikleri ve fiyatı açısından daha iyi gözüktü bana bu konuyla ilgili neler söyleye bilirsiniz? şimdiden teşekkürler (General Mobile satışı var mı ?Suudi arabistan da ?)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adventure1 -- 12 Mayıs 2014; 21:36:19 >
  • Adventure1 A kullanıcısına yanıt
    O telefonun orjinal adı Gionee Elife E7. General Mobile onu kendi markası altında burada satıyor. Orada varsa Gionee adıyla veya başka bir isim altında bulabilirsiniz belki.

Discovery Elite çok cazip gelmiyor bana. Ekranı daha büyük. Bu kişinin tercihine göre avantaj ya da dezavantaj olabilir. Ben şahsen ekran büyüklüğü açısından Elite'in boyutuna daha yakınım, ama bazıları da o daha küçük ekran istiyor. Videolarda G2'nin ekranı daha kaliteli gibi duruyor. Batarya kapasitesi daha düşük. İşlemcisi biraz daha yavaş. RAM'i bir modelinde G2 ile aynı, diğerinde daha fazla. Ön kamerası daha iyi. Üretim kalitesini bilemiyoruz. Sorun çıkma ihtimali ne kadar diye...

Fiyat olarak paralel ithalat G2'lere göre fiyat avantajı pek olmadığından ben G2'ye daha yakınım.
  • O fiyata g2 bulabilirsen kesinlikle dusunmeden al.

Elite falan karıstırma turkiyede bile 1000e g2 alınabiliyorken dusunulmeyecek bi telefon ozellikle ekranda ve pilde g2 parcalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Teşekkürler kafamdaki soru işaretleri oldukça azaldı diyebilirim eyw
  • tasarım demişsin performans çözünürlük internet demişsin Sony Xperia Z1 compact demişsin

• BerkhanBalta kullanıcısına yanıt
    Ben araların da çok bir fark göremedim ve g2 biraz daha iyi gelmişti bana neden Z1 açıklayabilirmisiniz acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adventure1

Ben araların da çok bir fark göremedim ve g2 biraz daha iyi gelmişti bana neden Z1 açıklayabilirmisiniz acaba ?

G2 nin yazılım eksiği var.
    Yani şöyle diyeyim samsung arayüzünden bir süre sonra şişer ama g2 de şişer (belki 1 yıl sonra) tabii romun ağırlığından değil yazılımda eksiklik var.
    Şuan en başarılı arayüz ve yazılım HTC ile Sony dedir.Cihaz 2 yıl geçsede kasma yapmaz kolay kolay.
    Z1 ile z1compact olduğu için z1 yazacağım.
    z1 in g2 den üstün yönleri;
    kamera
    su geçirmezlik
    tasarım
    malzeme kalitesi
    yazılım
    arayüz
    kamera yazılımı (ar effect vs. çok işe yarıyor)
    garanti
    fazla değer kaybetmiyor ( z nin fiyatı hala yüksek)
    gibi gibi birçok var aklıma bu kadar geldi .Geldikçe eklerim.
  • BerkhanBalta kullanıcısına yanıt
    Doğru gibisin kardeş ama sanki Z1 Compact biraz daha pahalı benim bütce g2 ye zar zor yetiyor bunuda baz alırsak G2 daha uygun gibi bana Birde Discovery Elite ile ilgili ne söyleye bilirsin G2 le karşılaştırsak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Adventure1

Doğru gibisin kardeş ama sanki Z1 Compact biraz daha pahalı benim bütce g2 ye zar zor yetiyor bunuda baz alırsak G2 daha uygun gibi bana Birde Discovery Elite ile ilgili ne söyleye bilirsin G2 le karşılaştırsak ?

g2 elite den daha iyidir. Bütçen g2 ye yetiyorsa al pişman olmazsın

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.