Şimdi Ara

Samsung ML 1710 Baskı Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu yaziciyi 2.el aldim yazilarda sorun yok ama resim cikarinca boyle oluyor nasil duzelir bilgisi olan varmi?
     Samsung ML 1710 Baskı Sorunu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tonerin bıçağını temiz le düzelmese yazıcının lazer ünitesinin aynallarını temizle
  • kartusbankasi K kullanıcısına yanıt
    toner açtım bu bıçak dediğiniz şey hangisi oluyor anlamadım.ucu plastik bir şey var omu bıçak drumun yanında Ayna derken toner takıldığın yerin orda bi yer var orasımı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MrtYlmzz -- 11 Mayıs 2014; 23:20:17 >
  • mag roller bıçağının ve mag.rollerin üzerine yapışan toner tortularından temizlenmesi gerekiyor. thepope anladığım kadarıyla daha önce hiç toner le uğraşmadın bu yüzden bıçağa zarar verebilirsin bu işi bile bi kişiden yardım almanı ve ona yaptırıp öğrenmeni öneririm. ayrıca kartusbankası aynaları temizle demişsin fakat bu sorunun laser ünitesi ile hiçbir alakası yok ve laser ünitesi sadece aynadan ibaret değil. laser kafası laser optiği laser optik ayna yansıtıcısı 2 adet ayna ve laser ünitesine toz girmesini engelleyen cam dan oluşmakta. yani iş 2 ayna temizlemekle olmaz. Laser kafasına yapılacak en ufak darbedede laser ünitesinin arızaya geçeceğini unuttun sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tunahan20

mag roller bıçağının ve mag.rollerin üzerine yapışan toner tortularından temizlenmesi gerekiyor. thepope anladığım kadarıyla daha önce hiç toner le uğraşmadın bu yüzden bıçağa zarar verebilirsin bu işi bile bi kişiden yardım almanı ve ona yaptırıp öğrenmeni öneririm. ayrıca kartusbankası aynaları temizle demişsin fakat bu sorunun laser ünitesi ile hiçbir alakası yok ve laser ünitesi sadece aynadan ibaret değil. laser kafası laser optiği laser optik ayna yansıtıcısı 2 adet ayna ve laser ünitesine toz girmesini engelleyen cam dan oluşmakta. yani iş 2 ayna temizlemekle olmaz. Laser kafasına yapılacak en ufak darbedede laser ünitesinin arızaya geçeceğini unuttun sanırım.

iç merceklerin temiz lenmesine gerek yok ön merceğin temiz lenmesi yerli lazer kafası diye söylediğin harf kodlama aynasından bağ sedi yosun galiba üzerine 5-4 dane delik açayim yinede calışır okadar basit deyil onun arıza yapması lazer ünitesinin tek hasas noktası lazer ışığını yansıtan mer cektir ve zaten öncelik le tonere bakmasını istedim toner de sorun yok sa eyer onu yapa bilecek tek şeyse yazıcı da lazer ünitesi dir

• Tunahan20 T kullanıcısına yanıt
    daha önce birkaç kez uğraşmıştım şimdi bu tonerin içini açtım drum ile bitişik bi parça vardı ona bıçak diyolarmış galiba onu kolonya ile temizledim.Ama o siyah 2 tane mag roller denen şeye ellemedim onu ne ile temizleyebilirim. Zarar görürse görsün boş toner 10 tl alır doldurururum en kötü ihtimal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepope

daha önce birkaç kez uğraşmıştım şimdi bu tonerin içini açtım drum ile bitişik bi parça vardı ona bıçak diyolarmış galiba onu kolonya ile temizledim.Ama o siyah 2 tane mag roller denen şeye ellemedim onu ne ile temizleyebilirim. Zarar görürse görsün boş toner 10 tl alır doldurururum en kötü ihtimal.

http://www.youtube.com/watch?v=MEH2cxLWFsk
  • Arkadaşlar bende bu yazıcıdan var ama test çıktısı alırken kağıdın alt kısmına yazoyor ve sayfa yarım çıkıyor baskı maliteisnde sorin yok beden yapar acaba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.