Şimdi Ara

Windows 8-8.1 tabletler için sıcak fırsatlar...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
3
Favori
5.076
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar günümüzün hızla yükselen trendi windows tabletler için bu konuyu açmak istedim...
    tabletlerin ilk alınış sebebi bir mobil bilgasayar mantığı idi...yeni model windows tabletler ile bu artık mümkün..
    uzun batarya ömürleri...ofis kullanabilme...alışık olduğumuz dosyalama...pc oyunları...özgür usb ve harddisk kullanımı... v.b...klave, mouse joystick kullanımı...
    dokunmatik full hd ekranlar...mkv filmler....masa üstü bilgisayarımız artık gerçek anlamda yanımızda....

ilk olarak kliksa.com daki toshiba encore tablet bilgisayarı sizinle paylaşmak istedim... fiyat performans olarak bana gayet iyi geldi...
    arkadaşlardan diğer windows tablet sıcak fırsatlarınıda konu başlığı altında paylaşmalarını bekliyorum....

fiyat ta sanırım değişiklik olmuş şuan 869 tl gözüküyor..fakat 3-4 gün önce 829 tl idi...

http://www.kliksa.com/urun/toshiba-encore-tablet-wt8-a-102/901958085?ref=akakce&v=1.21.3

Windows 8-8.1 tabletler için sıcak fırsatlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Levend -- 19 Mayıs 2014; 23:21:06 >

• Ofis ile uğraşan her insan için bir windows tablet şart

Fakat 10' altı windows tabletler bana kullanışlı gelmiyor. hatta ince çerçeve ile 11.6' yapsalar daha da süper olurdu.

Bir Asus Transformer Book T100 kullanıcısı olarak böyle düşünüyorum
  • Yakın zamanda 9 inç altı Windows tabletler ucuzlayacaktır.zira windows 9 inç ekranlar için lisans ücreti almayacağını açıkladı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Küçük ekran olduğu için stylus kalem şart o yüzden toshiba encore yerine asus vivotab 8 daha doğru bir seçim olacaktır. Yine de bu cihazlar mobilse 3g olmazsa olmazdır o yüzden yetmez ama yine de şimdilik lenovo miix2 diyorum..
  • şu anda alınacak tek windows tablet Asus t100 dür.
    +500 gb dock olanı tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şu anda alınacak tek windows tablet Asus t100 dür.
    +500 gb dock olanı tavsiye ederim.

• biraz daha incelse ve performansta artış olsa ipadlerle yarışabilse on numara olacakta, microsoft çok geç kaldı çok
  • Exper EasyTab Intel Core i5 3337U 1.80 GHz 11.6" 4 GB 64 GB SSD İkisi Bir Arada Taşınabilir Bilgisayar - E2D-530
    arkadaşlar exper in bu windows tableti kliksa.com da kampanyada imiş şuan stokta yok...ama stoklara girince bence sağlam fiyat performans olur...

http://www.kliksa.com/urun/exper-easytab-intel-core-i5-3337u-1-80-ghz-11-6-4-gb-64-gb-ssd-ikisi-bir-arada-tasinabilir-bilgisayar-e2d-530/980002022

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bnnde norebookum bozuldu bugun . Notebook yerıne tablet öç almak istiyorum aklıma takılan konular var. Tabletler de harıcı bir ekran kartı varmı . Oyunlarda nasıl bir performans var. Ornegın grafık programlarını kasmadan kaldırabilirmi son olarak bu tabletlerın i7 işlemci olanlardan varmı acaba kullanan arkadaslar bilgi verirlerse sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Kara Levend

Exper EasyTab Intel Core i5 3337U 1.80 GHz 11.6" 4 GB 64 GB SSD İkisi Bir Arada Taşınabilir Bilgisayar - E2D-530
    arkadaşlar exper in bu windows tableti kliksa.com da kampanyada imiş şuan stokta yok...ama stoklara girince bence sağlam fiyat performans olur...

http://www.kliksa.com/urun/exper-easytab-intel-core-i5-3337u-1-80-ghz-11-6-4-gb-64-gb-ssd-ikisi-bir-arada-tasinabilir-bilgisayar-e2d-530/980002022

Bu cihazi gordum fena degil. Ayrica 3g li bu ayar ve bu fiyatlarda samsung marka bir cihaz gordum mediamarkt da.

• quote:

Orijinalden alıntı: an_k_ist

Bnnde norebookum bozuldu bugun . Notebook yerıne tablet öç almak istiyorum aklıma takılan konular var. Tabletler de harıcı bir ekran kartı varmı . Oyunlarda nasıl bir performans var. Ornegın grafık programlarını kasmadan kaldırabilirmi son olarak bu tabletlerın i7 işlemci olanlardan varmı acaba kullanan arkadaslar bilgi verirlerse sevinirim

Artık harici ekran kartı ultrabooklarda bile yok siz baya abartmışınız. Tablette crysis 3 mü oynayacaksınız? Oyun için GTX770 ve üstü bir ekran kartlı oyun dizüstüsü almanız lazım. Onun dışında oyunu filan unutun. Tabletlerdeki oyunlar candy crush vs. olur. Onları da şarj bitmesin diye bi süre sonra oynamazsınız zaten. Grafik programı derken neyi kastettiniz bilmiyorum ama ben asus note 8'e autocad 2014 eğitim versiyonu kurdum canavar gibi çalışıyor. Ama mouse ve klavye olamdan sadece açıp bakmaya yarıyor. Kalemsiz 8" zulüm olur bu arada alacaları uyarayım.

Tablete yorum yapmam gerekirse note 8'e göre artısı HDMI çıkışı var ne kadar lazım bilemem. İşlemci, depolama miktarını yazmamışlar ama aynıdır diye tahmin ediyorum. Asusta 14-15 gb boş yer oluyordu galiba. Asusun artısı ise kalemi var ve yanında office 2013 orjinal lisans veriliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kesbi -- 14 Mayıs 2014; 8:56:57 >

• Yaklaşık 1 aydır bu tabletleri inceliyorum. Genel olarak söyleyebileceğim şey, fiyatlarının hakettiği değerin çok üstünde olduğu. Tabi, bunda dolar kurunun etkisi de küçümsenemez.

Malesef ki piyasada mükemmel tablet yok. Ya işlemcisi, ya kalem eksikliği, ya ekran boyutu hepsinin bir yerde falsosu var bana göre. Bu yüzden kendinize en uygun olanı bulmanız gerekiyor.

İlk değişken ekran boyutu. Bu tamemen kullanım amacınıza kalmış, genelde 8-10-11 inç tabletler var piyasada.
    İşlemci olarak z3740, z3770 ve 4. nesil Y serisi işlemcileri tavsiye ederim. Bu işlemcileri kullanan sistemler fansız olduğu için daha sessiz, daha az enerji tüketen ve tablet kullanımı olarak daha rahat oluyorlar.
    Kaleme ihtiyacınız var mı, yok mu bu konu da önemli.
    Dahili depolama alanını kontrol edin. 32 gb gibi rakamlar herkes için uygun olmayabilir.

Asus T100
    Özellikle fiyatıyla ön plana çıkan bir tablet. z3740 işlemcisi günlük kullanım için gayet yeterli. Pil ömrünün 10 saat olduğu söyleniyor ki bu oldukça iyi bir rakam. Dahili depolama alanının 32 gb olması düşündürücü, ancak mSD ile yükseltme imkanınız var. Aslında 32+500 gb versiyonu da var ama hem ağırlığı arttırdığı, hem de pil ömrünü kısalttığı için benim hoşuma gitmedi. Kalem kullanımı olarak çok bir şey beklemeyin, normal kapasitif tabletler ile aynı performansı alırsınız.

Samsung 700t
    Performans olarak başarılı, beraberinde S Pen de geliyor. Fanlı bir sistem kullandığı için benim için uygun değil. Fiyatı 2000 TL civarında seyrettiğinden dolayı ikinci el olarak kovalamak lazım, ara sıra 1300 civarına ikinci eli bulunabiliyor.

Lenovo Thinkpad 2
    Güzel gibi gözükse de z2760 işlemcili bir bilgisayara 2000 tl vermek anlamsız bence.

Exper E2D
    Eski bilgisayarımdan sonra Exper kullanmamaya yeminliyim ben. Tabi bu kişisel bir düşüncedir, fiyat performans cihazı olarak alınabilir. Ocak ayında kliksa'da falan satılmış, şuanda sıfırını bulmak biraz zor.

Microsoft Surface, Lenovo Yoga
    Bu arkadaşlar Windows RT kullandığı için hiç düşünmeyin bence. Bilmeyenler için söylüyorum, Windows RT'de exe uzantılı normal masaüstü programlarını kuramazsınız.

Microsoft Surface Pro & Sony Vaio Duo
    Gayet başarılı tabletler, fiyatları da öyle malesef. 2500 TL civarı bir bütçeniz varsa alınabilir.

Dell Venue Pro 11
    Türkiye'de satılanı eski versiyon ancak yurtdışından alma imkanı olanlar için yenisini tavsiye edebilirim. Dün akşam ebay'de 379$'a satıldığını gördüm ki bu tablet için çok iyi bir rakam bu.

Lenovo Miix2
    Tasarımı ilginç, donanım olarak başarılı olduğunu söyleyebilirim. Almayı düşünenler bimeks'e baksın, en uygun fiyat oradaydı son gördüğümde.

• Night Stalker'ın yorumlarına bir ekleme de ben yapıyorum:

Samsung 500t
    Performans olarak bir tablet için başarılı, beraberinde S Pen de geliyor. 11.6" ekranı nedeniyle boyutları biraz büyük, benim için büyük ekran bir avantaj, bir başkası için dezavantaj olabilir. 64gb dahili emmc yeterli. Dock ile ultrabook olarak kullanılabilir. Batarya performansı oldukça iyi. Ekran ips değil ama ips'e denk bir panel, 1376x768 piksel çözünürlük var, full hd değil. Bence gerek yok, yine tercihe kalmış. En büyük artılarından birisi 3g'li modelinin bulunması. Ben de tablet mutlaka kendi internet erişimine yani 3g'ye sahip olmalı diye düşünenlerdenim.
    Cihazı alır da ultrabook performansı beklerseniz üzülebilirsiniz, bunun bir tablet olarak düşünülmesi ve beklentilerin bu şekilde ayarlanması gerekir. Bir tablet olarak da bence mükemmele yakın bir cihaz.

• Normalde Windows tablet harika bir fikir fakat şu anda en büyük problem yetersiz depolama alanı ve düşük donanım. Windows temiz kurulumla bile en az 10-12 gb yer kaplıyor bu kullanımla zamanla 40-50 gb lara kadar çıkabiliyor...Windows tablet gerçekten güzel bir fikir ama mevcut donanımlarla çok yetersiz. Android ve IOS o kadar gelişti ki çoğu durumda işinizi görüyor hatta Windows'tan üstün tarafları da var artık..Üstelik kullanım kolaylığı ve pratikliği de cabası...İdeal bir Windows 8 için minimum i3-i5 işlemci,4 gb ram,128-256+ gb depolama alanı olmadığı sürece çok da kullanışlı olmayacaktır. Hele ki 700 TL lere LG GPAD, 900 TL lere IPAD AIR gibi cihazlar bulunabiliyorken mevcut Win 8 li Tabletlerin daha çok ekmek yemesi lazım ya da fiyat konusunda epey düşmeleri..

• Night Stalker kullanıcısına yanıt
    Night Stalker... detaylı yorumların için çok teşekkür...sadece acer, toshiba encore ve vivotab a değinmemişsin gerçi bunların çoğu 8 inç.. ayrıca wolfien 500t hakkında ve diğer arkadşaların windows tablet yorumları içinde çok teşekkür ederim...sizlerin sayenizde windows tablet alacak arkadaşlar oldukça fikir sahibi oluyor..

benim incelediğim bir ürün var...normalde eşdeğer özelliklerde diğer tabletler 2500 tl civarı bu ise 1699 tl...

ACER İconia W700P-6821 11.6

ürünün satıldığı adres...
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/acer-iconia-w700p-6821-11-6-inc-dokunmatik-ekranli-tablet-pc-fiyati,114282.html?gclid=COWyhv-2mb4CFSOWtAodIiEAEg

i5 işlemci 4gb ram 128 gb ssd disk full hd ekran....yorumlarınızı ve varsa kullanan arkadaşarların fikirlerini alabilirim...

• quote:

Orijinalden alıntı: freefalcon

Normalde Windows tablet harika bir fikir fakat şu anda en büyük problem yetersiz depolama alanı ve düşük donanım. Windows temiz kurulumla bile en az 10-12 gb yer kaplıyor bu kullanımla zamanla 40-50 gb lara kadar çıkabiliyor...Windows tablet gerçekten güzel bir fikir ama mevcut donanımlarla çok yetersiz. Android ve IOS o kadar gelişti ki çoğu durumda işinizi görüyor hatta Windows'tan üstün tarafları da var artık..Üstelik kullanım kolaylığı ve pratikliği de cabası...İdeal bir Windows 8 için minimum i3-i5 işlemci,4 gb ram,128-256+ gb depolama alanı olmadığı sürece çok da kullanışlı olmayacaktır. Hele ki 700 TL lere LG GPAD, 900 TL lere IPAD AIR gibi cihazlar bulunabiliyorken mevcut Win 8 li Tabletlerin daha çok ekmek yemesi lazım ya da fiyat konusunda epey düşmeleri..

Oyun konusunda nasıl bilmiyorum ama uygulamalar ve web'de gezinmek için atom işlemcili win tablet oldukça hızlı. Açılış süresi de oldukça kısa. Tableti 6 aydır kullanıyorum, bugüne kadar performansından şikayet ettiğim bir durum olmadı.

Bununla birlikte, laptop'da eposta uygulaması olarak thunderbird kullanıyorsunuz, tablete de aynısını yüklüyorsunuz, browser olarak laptop'da chrome ve firefox kullanıyorsunuz, tablette de aynısını kullanıyorsunuz, film izlemek için laptop'da media player classic, gomplayer ve klite code pack yüklüyorsunuz, tablete de aynısını yüklüyorsunuz, antivirüs olarak antivir kullanıyorsunuz, tablete de aynısını yüklüyorsunuz...... Bu inanılmaz büyük bir rahatlık, ben android kullanırken bu konuda çok sıkıntı çektim, evet aradığınız her uygulamayı bir şekilde buluyorsunuz ama neden aynısını kullanmak varken 2. bir tane kullanmanın zahmetine giresiniz ki... Android'de winamp'i bile arıyordum...

Yapamadıkları yok mu, elbette var. Ben yazılım mühendisiyim, kod geliştirme araçları ve veritabanı sunucularını tablete kuramıyorum mesela, kursam çok yavaş çalışır... Ama bunları kurmayı ve performanslı bir şekilde kullanmayı bekliyorsanız zaten ilk mesajda da belirttiğim gibi siz "tablet" aramıyorsunuz demektir. Bence en azından çok acil durumlarda takıla takıla da olsa çalıştırabilmesi bile muhteşem bir avantaj. (Örneğin tatildesiniz ve önemli bir uygulamada bug çıktı, tabletten düzeltip deploy edebilirsiniz!)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolfien -- 14 Mayıs 2014; 14:07:14 >

• suvari25 kullanıcısına yanıt
    Office 360 subscription ile IPAD de office kullanılabiliyor. Ayrıca store dan ücretsiz indirilen office paketi ile ofis dosyalarını görüntüleyebiliyorsunuz.
  • knight oynanırmı bu aletlerle
  • http://www.istanbulbili...yhv-2mb4CFSOWtAodIiEAEg

bu ve benzerleri ile çok rahat oynarsın...
  • linki hatalı kopyalamışım...özür....

http://www.istanbulbilisim.com.tr/acer-iconia-w700p-6821-11-6-inc-dokunmatik-ekranli-tablet-pc-fiyati,114282.html?gclid=COWyhv-2mb4CFSOWtAodIiEAEg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kara Levend -- 18 Mayıs 2014; 20:30:56 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.