Şimdi Ara

Beats satın alınırsa yöneticileri Apple'da önemli mevkilere gelebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Beats satın alınırsa yöneticileri Apple'da önemli mevkilere gelebilir

Genelde taşınabilir ses ürünleri ile tanıdığımız ancak bir dönem HTC cihazlarına sunduğu donanım ve aksesuar desteği ile gündeme gelen Beats, geçen hafta da teknoloji gündeminin bir numarasıydı.

Apple'ın Beats firmasını 3.2 milyar dolara satın almak üzere olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düşerken, bazı kaynaklar herhangi bir satış olmadığını firmanın kurucularından Jimmy Iovine'nin Tim Cook'a başdanışman olarak atandığını yazmıştı.

Bununla birlikte bir satış görüşmesinin olduğuna kesin gözüyle bakılıyor ve iki firma görüşmelerin son aşamasına gelmiş durumda. Andre "Dr. Dre" Young da artık milyarder bir rapçi olduğunu paylaşarak bu iddiayı doğruluyor. 

WSJ tarafından verilen bilgilere göre ise Beats satın alınırsa kurucuları Jimmy Iovine ve Andre "Dr. Dre" Young da Apple'da önemli makamlara getirilecek. Muhtemel görevler arasında ise danışmanlık pozisyonu var.

Jimmy Iovine'nin Steve Jobs'la olan yakınlığı uzun süredir biliniyor ancak Iovine Apple ürünlerine doğrudan bir katkı sağlamamıştı. Apple'ın özellikle çevrimiçi müzik hizmeti nedeniyle Beats'i satın almak istediği ifade ediliyor. Zira Apple'ın da iTunes Radio adında rakip bir müzik hizmeti var ve Apple pazarda iyi bir pay elde etmek istiyor. Ancak ses donanımlarının sonraki Apple cihazlarında yer alması da olası. 

Kaynak:http://appleinsider.com/articles/14/05/09/beats-iovine-and-dr-dre-to-be-senior-apple-execs-in-rumored-acquisition-report-says

• İphone 6 ile beats audio özelliği gelirse şaşırmam
  • Bilmiyorum, Beats'i almayı Apple'a yakıştıramıyorum. Şöyle bir Bose ile veya B&o ile görüşselerdi fena olmazdı
    Gerçi Bose ve B&o'yu da Apple tarafından alınmaya yakıştıramazdım herhalde. Çok özel firmalar benim gözümde.
    Neyse en iyisi ben hiç konuşmayayım
  • Apple genelde aldığı firmaların markalarını öldürür ve bütün teknolojisini ekosistemine adapte eder. Açıkçası merakla bekliyorum bu satın alımdan sonra BeatsAudio markasının geleceğini.

• İphone 6 ya beats audio özelliği ve yanında beats audio kulaklık gelirmi dersiniz? :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dr. Dre milyarder olabilir ancak Rapci kelimesi cok yakismiyor ona.

• Dr. Dre ne yapacak apple da adamın teknik bilgisi yok ki çalışanları eğlendirmek için türkü söyler anca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende HTC One var Beats çok iyi bir özellik HTC kendi müzik geliştiricisi BoomSound la yanlış bir adım attı Sırf Beats için sevmediğim apple alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Dr. Dre ne yapacak apple da adamın teknik bilgisi yok ki çalışanları eğlendirmek için türkü söyler anca

west coast'der kafalari çekerler
  • quote:

Dr. Dre ne yapacak apple da adamın teknik bilgisi yok ki çalışanları eğlendirmek için türkü söyler anca

ABD müzik endüstrisinin büyük bi bölümüne el atmış, Eminem, Snoop Dogg gibi isimleri pazarlamış bi adam mı bilememeyecek? Iovine de zaten ABD'nin en büyük kayıt şirketlerinden biri olan Interscope Records'un CEO'su

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

quote:

ABD müzik endüstrisinin büyük bi bölümüne el atmış, Eminem, Snoop Dogg gibi isimleri pazarlamış bi adam mı bilememeyecek? Iovine de zaten ABD'nin en büyük kayıt şirketlerinden biri olan Interscope Records'un CEO'su

Ee teknik bilgi bunun neresinde adam pazarlamacı ve apple ürünlerini gayet iyi pazarlıyor bu adam üst kademe için fazlalık

• Beats'den bir kat kat üstün olan ses uzmanı firmalar var fakat Beats'in ön planda olmasının nedeni pazarlamasıdır.
    Apple'da pazarlama konusunda gayet üstün bir firma olduğundan Beats'i alması daha mantıklı gözüküyor.

Yani burada önemli olan teknik veya sesin üst planda tutulmasından çok Pazarlama konusunda dahi olan bir şirketin alınması ve bu şirket sahiplerinin pazarlama bilgilerinden yararlanılması.

Ayrıca Beats markası adı altında bir ürün çıkaracağını sanmiyorum, yani şu şekilde, gelecek Apple cihazlarında Beats kulaklık diye çıkmayacaktır. Fakat onların teknolojisindeki kulaklıklar belki birebir olan kulaklıkar EarPod vs. diye Apple ürünü olarak çıkacaktır.
  • Eminem de böyle bir marka çıkarsa ortada Beats falan kalmaz. Ama Dre'ye olan saygısından bu işlere girmiyor. Gerçi Eminem eskisi kadar iyi de değil.
    Eskiden Düet yaptıkları: Nate Dogg, Dr Dre, Snopp Dogg, Obi Creek, Dido...
    Şimdiyse:Rihanna
    Nate Dogg'un kemikleri sızlıyordur şimdi

• quote:

Orijinalden alıntı: PsychicPower

Bilmiyorum, Beats'i almayı Apple'a yakıştıramıyorum. Şöyle bir Bose ile veya B&o ile görüşselerdi fena olmazdı
    Gerçi Bose ve B&o'yu da Apple tarafından alınmaya yakıştıramazdım herhalde. Çok özel firmalar benim gözümde.
    Neyse en iyisi ben hiç konuşmayayım

Uzun zamandır bir haberin altında bu kadar güzel bir yorum göremiyordum, teşekkürler.

• HTC´de Beats´a o kadar alisdim ki anlayamaszinis.

• iphone 6 ya özel hd ses kayıt programı geliyor.

• Kulaklık ?

• quote:

Orijinalden alıntı: bimin aystiisi

İphone 6 ya beats audio özelliği ve yanında beats audio kulaklık gelirmi dersiniz? :)

Gelmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aslanemre58

quote:

Ee teknik bilgi bunun neresinde adam pazarlamacı ve apple ürünlerini gayet iyi pazarlıyor bu adam üst kademe için fazlalık

Adamı oraya danışman olarak atıyorlar teknik bilgiye ihtiyacı yok ki? Adam ABD'de müzik piyasasının en önemli isimlerinden biri.Konu müzik olunca illa ki bi yararı dokunur şirkete bu iki adamın.Örneğin en basitinden şirkete bağlı sanatçıların albümleri Apple ürünleri için promosyonlu olur.Sting'den U2'suna kadar birçok ünlü ve popüler sanatçı bu şirkete bağlı.Neyse konu dağıldı biraz ama bu iki adam ABD müzik endüstrisinde çok önemli iki isim.Apple doğru bi hareket yaptı

• Keşke Urbanears'ı alsaydı,bence Apple Kalitesiyle en iyi korealasyonu sağlıyacak kulaklık markası Urbanears'dır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.