Şimdi Ara

Nokia Lumia Kamera bölümünün baş mühendisi Apple'a geçiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
1.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nokia Lumia Kamera bölümünün baş mühendisi Apple'a geçiyor

Beats Audio'yu satın alma haberleriyle gündemde olan Apple, çok stratejik bir hamle ile Nokia'nın en değerli mühendislerinden birini bünyesine katıyor. Nokia N8 ve PureView 8 gibi fotoğraf açısından devrimsel sayılan telefonların kamera çalışmalarına liderlik eden usta mühendis Ari Partinen, önümüzdeki aydan itibaren Apple adına çalışmaya başlayacak.

Partinen tarafından kişisel Twitter hesabı üzerinden resmi olarak doğrulana gelişme önemli çünkü, kamera yarışında rakiplerinin gerisinde kalmaya başlayan Apple'ın, bu alanda yeni hamleler yapması endüstri kaynakları tarafından beklenen bir gelişmeydi. Söz konusu kamera olunca akıllı telefon dünyasının özellikle son birkaç yılında akla gelen ilk isim Nokia olduğundan, Apple'ın aradığı taze kanın Nokia cephesinden çıkması da kaçınılmazdı.

iPhone 6'nın çalışmaları artık son aşamaya geldiğinden Ari Partinen'in, Apple'daki etkilerini en iyi ihtimalle iPhone 7 ile birlikte görmeye başlayacağız. Pek çok firma birkaç sene içerisinde akıllı telefonlarında optik yakınlaştırma yapabilen, yeni nesil video formatlarıyla uyumlu kameralar planlarken, sahip olduğu finansal güç sayesinde, pek çok yeni donanım ilk erişimyeteneğine sahip olan Apple, Ari Partinen'in yönlendirmeleri sayesinde radikal hamleler yapabilir.

• iPhone 7 PureView
  • Her Nokia yazısı gördüğümde, hele ki olumsuzsa suratım düşüyor. yazık..

• Teknolojiler nokia'da olduktan sonra tek kişi ne kadar etki yapabilir ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şow başlıyor.

• Nokia dan yıldız kayması

• Ari , 1 ay öncesinde söylüyordu zaten. Apple ile görüştüğünü :) Sevindim adına bir arayayım :) Güzel bir etki bekliyoruz kendisinden :)

• Apple beast audı yi satın aldı , hala haberını yapmamıssınız.

• Nokia ve kamerayı aynı cümlede kullanınca aklıma direkhttp://www.youtube.com/watch?v=SNx9mwPw3hU bu reklam fail'i geliyor.

• Bu adam tek başına yapmadı ya o kamerayı, patentler teknolojiler hala Microsoft'un elinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swat882 -- 9 Mayıs 2014; 17:20:07 >
  • Stephen Elop mu göndermiş?

Vay vay vay vay Apple Nokia'ya satılıyor desenize.

Edit:

Bu mühendisi daha önce hiç duymadım işitmedim ve apple'a da pek bir faydası olacağını sanmıyorum.

Nokia kamera bölümde Juha Alakarhu ve Eero Salmelin gibi ilk kameralı telefondan bu yana çalışan Nokia 808 pureview gibi teknolojileri düşünmüş ve bunu 5 yılda tamamlamış mühendisleri hala yerinde duruyor.

Baş mühendis diye ben bunlara derim.
    Nokia Lumia Kamera bölümünün baş mühendisi Apple'a geçiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawloo -- 9 Mayıs 2014; 18:15:29 >

• gittiği iyi olmuş. kamera çok iyi fakat keskinlik biraz sorunlu idi. yeni mühendis düzeltir inşallah

• Nokia için üzüldüm , ama yapacak bi şey yok Apple da iyi işler çıkarır umarım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkasındaki ekip nokia'da olduğu sürece birşey olmaz
  • Beats Audio ile görüşmeler yapıyor . Nokia'nın kamera bölümü mühendisini alıyor . Küçük denilen ekran büyüyor .

Biri Apple'ı durdursun .
  • Mühendis denince aklmına kel, göbekli, vücudunun her bir yanı yağ bağlamış, çirkin, yaşlı bir insan profili oluşuyor. Altüst ettin beni mühendis..

• O kamerayı yapmak için 1 kişi mi çalışıyor sanki o adam olsa da olmasa da Nokia için çok bir şey değişmez

• quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

iPhone 7 PureView

Patent'i Microsoft'ta olduğu sürece... Bu adam yıllarını vermiş o kamera için, teknoloji için. Ama ondan zerre kadar bir şey alamayacağı için yeni bir araştırmaya başlaması gerekecek. Ben olsaydım tercih etmezdim göz bebeğimi bırakmayı.
  • ya bu forumun yorumlarında kalite neden aşağı doğru çekiliyor
    yok ekip olmadan birşey olmazmış yok bilmemneymiş...
    şirketlerin içinde kalan gizli bilgiler ve işleyiş vardır.
    adamlar tepe adamı transfer ederek bu bilgileride transfer etmiş olurlar
    ve kamera bölümünün başındaki mühendisde onların içindeki en yeteneklisiki ekip lideri...
    Bu arada habere takılan olmamış... iPhone 5 ve 5S in kamerasının 100% croplarında verdiği netliği ve özellikle ilk açılma ve seri çekim hızını daha kaç model yakalayabildi de rakiplerinden geri düşecekmiş... Android cihazlar her yönden öyle gelişti ki iphoneun tüm özelliklerini sunabiliyor iphoone şu anda sadece boyutları ve kamerası için alınır

• SADIKs kullanıcısına yanıt
    En yetenekli baş olur diye bir şey yok.

Lider daha çok yöneticilik yapar.

Bir telefonun başka bir telefon firmasına karşı gizliği yoktur.

Adamlar içini açar inceler ne nasıl yapılmış diye her şeyi öğrenebilir ki patent diye bir şey çıkarmışlar.

İzinsiz patent kullanımı mahkemeliktir.

İzinlisi ise para ile anlaşmalıdır.

Örn: Coca-Cola Ceo ve Başkanı Muhtar Kent olabilir ama bu gizli formülü bildiği anlamına gelmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawloo -- 9 Mayıs 2014; 18:43:34 >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.