Şimdi Ara

Yazici tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
752
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar merhaba ben bir yazici almak istiyorum ama bu konularda pek bilgili degilim ve yardımınıza ihtiyacim var.Internette birkac alışveriş sitesine baktim da bircok yazici var lazer , tarayici fotokopi özelliği olan...Hatta 20 liraya kartussuz yazici gordun.Benim bütçem 200e kadar cikabilir. Sizce nasil bir yazici alayim lazer mi tarayici ozellikleri olan falan mi nedenleriyle birlikte soylerseniz ve hatta tavsiye ederseniz cok memnun olur ayriyeten duaci da olurum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Simdiden Teşekkürler bu arada...

• Lazer yazici almalisiniz kesinlkle fakat hem fotokopi hem tarayici hem yazici fonksiyonlari olan lazer yazicilar 500 liradan basliyor bende bi lazer yazici istiyorum takip . .

• ARKADAŞIM YAZICIDA EN ÖNEMLİ ÖZELLİK KARTUŞUNUN UCUZ OLMASI ÇOĞU MARKA YAZICIYI UCUZ TUTUP KARTUŞUNDAN PARAYI KAZANIYOR
    BU YAZICILARIN BOYA TANKLI OLAN MODELLERİ VAR BOYAYI SEN DOLDURUYORSUN YANINDA EKSTRADAN TANK VAR ONLARA BAKMANI TAVSİYE EDERİM
    FONKSİYON ÖZELLİĞİNE GELİRSEK TE ONU SEN İHTİYACINA GÖRE BELRLEMELİSİN SANA LAZIM OLMAYACAK ÖZELLİĞİ OLAN Bİ YAZICIYA BOŞA PARA VERME DERİM

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/CANON-MX-395-YAZICI-VE-BITMEYEN-KARTUS-SISTEMI-Patentli-TURKIYEDE-ILK-BUYUK-TANKLI,PR-8789.html
  • kardes 300 liraya brother 1511 i oneririm. fotokopi tarama özelliği de var. toner dolumu cok basit.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeki1981

ARKADAŞIM YAZICIDA EN ÖNEMLİ ÖZELLİK KARTUŞUNUN UCUZ OLMASI ÇOĞU MARKA YAZICIYI UCUZ TUTUP KARTUŞUNDAN PARAYI KAZANIYOR
    BU YAZICILARIN BOYA TANKLI OLAN MODELLERİ VAR BOYAYI SEN DOLDURUYORSUN YANINDA EKSTRADAN TANK VAR ONLARA BAKMANI TAVSİYE EDERİM
    FONKSİYON ÖZELLİĞİNE GELİRSEK TE ONU SEN İHTİYACINA GÖRE BELRLEMELİSİN SANA LAZIM OLMAYACAK ÖZELLİĞİ OLAN Bİ YAZICIYA BOŞA PARA VERME DERİM

http://www.bitmeyenkartus.com.tr/CANON-MX-395-YAZICI-VE-BITMEYEN-KARTUS-SISTEMI-Patentli-TURKIYEDE-ILK-BUYUK-TANKLI,PR-8789.html

Peki 95 liralik bir yaziciya bitmeyen kartus sistemi oldugu icin 160 lira vermek mantiklimidir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: sd123

kardes 300 liraya brother 1511 i oneririm. fotokopi tarama özelliği de var. toner dolumu cok basit.

Toner fiyatları nedir acaba ? Hic yazicidan anlamayan biriyim aslinda 150 liralik seylere bakiyorum ama degicekse bunu da alabilirim :) biraz anlatirmisiniz :) su anki amacim 10×15 foto basmak sadece :) evde 3000 liralik fotograf makinesi var bi yazici olmasi gerekiyor diye dusunuyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: momenty

Lazer yazici almalisiniz kesinlkle fakat hem fotokopi hem tarayici hem yazici fonksiyonlari olan lazer yazicilar 500 liradan basliyor bende bi lazer yazici istiyorum takip . .

Lazerin avantajları nelerdir :) daha pahalı oluyor galiba fiyatları deger mi :)

• matmuhendisi kullanıcısına yanıt
    Tabiki deger diger kartuslu yazicilara oranla cok daha hizli yazdirir tonerin kuruma ihtimali yok ve bi toner 2000 ile 5000 sayfa arasinda basabilir ve kagit hemen kullanilabilir digerlerinde murekkebin kurumasi beklenmelidir fakat fiyatlari malesef 2 - 3 kati kartuslu yazicilarib

• quote:

Orijinalden alıntı: matmuhendisi

quote:

Orijinalden alıntı: sd123

kardes 300 liraya brother 1511 i oneririm. fotokopi tarama özelliği de var. toner dolumu cok basit.

Toner fiyatları nedir acaba ? Hic yazicidan anlamayan biriyim aslinda 150 liralik seylere bakiyorum ama degicekse bunu da alabilirim :) biraz anlatirmisiniz :) su anki amacim 10×15 foto basmak sadece :) evde 3000 liralik fotograf makinesi var bi yazici olmasi gerekiyor diye dusunuyorum :)

renkli değil onerdiğim ürün. epson l800 var. 1000 liraya yakın.evde foto almak için iadeal. daha ucuza da var. satan arkadaslar yorum yaparlar
  • quote:

quote:

ARKADAŞIM YAZICIDA EN ÖNEMLİ ÖZELLİK KARTUŞUNUN UCUZ OLMASI ÇOĞU MARKA YAZICIYI UCUZ TUTUP KARTUŞUNDAN PARAYI KAZANIYOR

Peki 95 liralik bir yaziciya bitmeyen kartus sistemi oldugu icin 160 lira vermek mantiklimidir ?

95 liralık yazıcının yedek kartuşunu kontrol edermisin fiyatı ne kadar
  • quote:

quote:

quote:

50-60 lira civarinda hocam .. bitmeyen kartus ta ne kadar oduyoruz doldurmak icin falan Ilk aldiktan sonra ortalama kac foto ciktisi olabiliriz ?

Gercekten bilgim yok eger deger diye yorumlar alirsam bitmeyen kartuslu almayi dusunuyorum ..

• quote:

quote:

quote:

quote:

50-60 lira civarinda hocam .. bitmeyen kartus ta ne kadar oduyoruz doldurmak icin falan Ilk aldiktan sonra ortalama kac foto ciktisi olabiliriz ?

Gercekten bilgim yok eger deger diye yorumlar alirsam bitmeyen kartuslu almayi dusunuyorum ..

bitmeyen kartuşların bir litresi 15 dolar civarında sanıyorum ama en iyi ve doğru bilgiyi yukarıdaki mesajımda link var oraya sorman lazım

canon ıp 2700 yazıcının bi siyah bi renkli yazıcı kartuşu 175 tl
  • zeki1981 kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler ben siteyle iletisime geceyim :)

• Beyler ilk once yardımlarınız icin tesekkurler. Peki ben hem lazer hem de bitmeyen kartuşlu bir model alabilir miyim? Alabilirsem kaca patlar ve lazer in nornal püskürtmeli den farkı tam olarak nedir, fiyat farkı sagladigi avantaja oranla iyi midir?

• quote:

Orijinalden alıntı: lala123

Beyler ilk once yardımlarınız icin tesekkurler. Peki ben hem lazer hem de bitmeyen kartuşlu bir model alabilir miyim? Alabilirsem kaca patlar ve lazer in nornal püskürtmeli den farkı tam olarak nedir, fiyat farkı sagladigi avantaja oranla iyi midir?

lazer renkli den ziyade mürekkepli renkli öneririm. cunku renkli lazerlerin cıktı kalitesi murekkepli kadar olmuyor. bir de ufak tefek foto cıkaracaksanız mecburen murekkepli alacaksınız.

lazer; tozlu oldugu için murekkep gibi donma kuruma yapmıyor. daha sağlıklı calısıyor.
    murkkepli; renkli yazıcı istiyorsanız tercih edeceksiniz.ama eger kalitesiz murekkep kullanırsanız donma kuruma yapar, kartusları bozar bu da bir yazıcı maliyetine esit olur.

modele gore farklı olmakla birlikte 95 liralık ip2700 ( galiba 510-511 ) murekkep kartusu kullanıyor. 100 lira bu kartus çifti.yani yazıcı fiyatına. sürekkli beslemeli tanklı sistemlerdeki murekkep rahat 5000 sayfa verir. hatta cok daha fazlasını verir. sonra 30 - 40 liraya 4 renk * 100 ml kaliteli murekkep alıp tanka ekleyip kartus kafaları bozulana kadar bu sekilde kullanabilirsiniz.

tavsiyem: foto işim yok. siyah cıktı alıyorum renkli istemiyorum derseniz. brother kl 1111, sadece siyah yazıcı tarayıcı fotokopili olsun derseniz brother 1511.
    arada amator foto alırım, renkli cıktı lazım derseniz canon ip 7200 sürekli besleme uniteli, bana fotokoppi tarayıcı da lazım derseniz de canon 514, iyi kalitede foto baskısı, fotokopi tarayıcı içinse canon ip 7250 sürekli besleme üniteli.
  • Abi eyvallah sagolasin baya ugrasmissin.Ben siyah cı alacagim daha cok: dokumanlar ,ders notlari türü seyler. Belki başlıklar renkli olabilir ancak pc masasinda yer olmadigi icin wifi olmadi da mantıklı geldi. Amazonda hp w1102 diye bi model buldum lazer yazici. Hem buradaki fiyata göre de baya ucuza gelecek. (Eger gumruge takilmazsa tabi) Sen ne diyorsun abi sence verecegim paraya deger mi ? (Ürün fiyati 100 dolar kargo ücretini su anda bilemiyorum..)

• HP 1102 W Lazer yazıcıyı Amazon sitesinden 100 dolar civarı alırsan kargo ücreti sanırım 40 dolar civarında ödersin. Yani bir hayli pahalıya gelir.
    Aynı yazıcı Hepsiburada sitesinde kargo bedava 246 TL . Ayrıca Avea Woops kampanyasından 25 TL indirim çeki kullanabilirsin.
    Alacaksan elini çabuk tut fiyatlar değişebiliyor. Yurtdışından bu yazıcıyı getirmek için riske ve uğraşa da değmez.

Hepsiburada linki

http://www.hepsiburada.com/liste/hp-laserjet-pro-p1102w-wi-fi-laser-yazici-ce658a/productDetails.aspx?productId=bd00011&categoryId=6

Avea Kodu ile ilgili bilgi aşağıdaki linkte var
    http://forum.donanimhaber.com/m_91581052/tm.htm

Daha kolayı aşağıdaki linkte kod satanlar var 2 veya 3 TL veya tutturabildiğine
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_841/tt.htm

Bu yazıcı ile uyumlu muadil kartuşlarda 25 lira gibi, yaklaşık 1600 sayfa çıktı alır normal yazı sayfası olarak resimsiz. Dolumla uğraşmadan.

http://www.peteknet.net/asp/product/18400/HP-CE285A-MUADIL-SIYAH-TONER-P1102-&view=2
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem99

HP 1102 W Lazer yazıcıyı Amazon sitesinden 100 dolar civarı alırsan kargo ücreti sanırım 40 dolar civarında ödersin. Yani bir hayli pahalıya gelir.
    Aynı yazıcı Hepsiburada sitesinde kargo bedava 246 TL . Ayrıca Avea Woops kampanyasından 25 TL indirim çeki kullanabilirsin.
    Alacaksan elini çabuk tut fiyatlar değişebiliyor. Yurtdışından bu yazıcıyı getirmek için riske ve uğraşa da değmez.

Hepsiburada linki

http://www.hepsiburada.com/liste/hp-laserjet-pro-p1102w-wi-fi-laser-yazici-ce658a/productDetails.aspx?productId=bd00011&categoryId=6

Avea Kodu ile ilgili bilgi aşağıdaki linkte var
    http://forum.donanimhaber.com/m_91581052/tm.htm

Daha kolayı aşağıdaki linkte kod satanlar var 2 veya 3 TL veya tutturabildiğine
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_841/tt.htm

Bu yazıcı ile uyumlu muadil kartuşlarda 25 lira gibi, yaklaşık 1600 sayfa çıktı alır normal yazı sayfası olarak resimsiz. Dolumla uğraşmadan.

http://www.peteknet.net/asp/product/18400/HP-CE285A-MUADIL-SIYAH-TONER-P1102-&view=2

Abi adamsin ya baska bisi demiyorum.Cok sagolasin sen ne diyorsun peki bu paraya bu yazici iyidir degil mi ve uzun sure gider mi ?

• lala123 kullanıcısına yanıt
    HP 1102 W kablosuz özellikli olanı ve HP 1102 kablolu olanı Türkiye'de en çok satılan ve tutulan sorunsuz cihazlardan biridir.
    Yıllarca kullanabilirsin. En önemli artısı da muadil toner kartuşunun çok ucuz olmasıdır. Çünkü dünya piyasasında çok tutulan bir
    yazıcı olduğu için muadil toner kartuşu birçok firma tarafından üretildiğinden muadil toner kartuşu ucuz ve sorunsuzdur.
    Orijinal kartuşu 150 TL - 200 TL civarındadır.
    Yani nerdeyse yazıcı fiyatına yakın. Ancak 25 TL ye kargo dahil satılan muadil tonerde de orjinalinden pek bir fark göremezsin.
    İstersen sadece toner tozunu 1KG 40-50 TL fiyata satın alabilirsin. 15 kere doldurursun. Ancak kartuştaki drum isimli parçanın değişmesi ve bazı temizlik
    işlerinin yapılması gerekir. Piyasada en çok yedek parçası bulunan bir yazıcıdır. Dolumla ilgili videolar Youtube da bolca mevcuttur.
    Muadil toneri almak daha mantıklı olur bu işleri kendi yapamayacak durumda olanlar için.
    Yazıcının kendi üzerinde gelen toneri diğer birçok markada olduğu gibi demo diye tabir edilen yarım kapasitelidir, yaklaşık 800 sayfa
    civarında çıktı verir.
    Bu yazıcı dakikada 18 sayfa kaliteli baskı verir. Mürekkep püskürtmeli çok fonksiyonlu yazıcıların ucuz fiyatlıları var ancak
    mürekkep kartuşları çok pahalı ve daha yavaş yazarlar. Ancak tabi renkli baskı ve fotokopi gibi artıları da vardır.
    Bazılarının Mürekkep kartuşları her ne kadar doldurulabilse de verimli değildirler. Kısa bir süre sonra kartuş bozulur ve yenisi 50 TL civarındadır.
    Bitmeyen kartuşlu diye satılan, sonradan orjinalliği bozularak yapılan mürekkep püskürtmeli yazıcılar da sorunludur.
    Genelde kısa bir süre sonra onlar da arıza verir. Bu işlerden anlamayanların bu tür yazıcılardan uzak durmasında fayda vardır. Kısa bir süre sonra çöpe gider.
    Zaten orijinal mürekkep kartuşları bile kullanılsa birkaç yılı zor çıkarırlar yoğun kullanımda , özellikle ucuz olanlar.
    Sonuç olarak HP1102 W verdiğim linkteki ucuz fiyatı ve ucuz toner kartuşu ile ilk tercih edilmesi gereken yıllarca sorunsuz kullanılabilecek bir yazıcıdır.
    Eğer WI- FI ' li istemeseydin BROTHER marka 150 TL civarındaki Laser yazıcılar da olabilirdi.
    Tabi bütçen, yaklaşık 200 TL dediğin için sorunsuz olan HP modelini örnek verdim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.