Şimdi Ara

Samsung'un KitKat güncelleme takvimi sızdırıldı, Galaxy S3 güncellemesi iptal edildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
200
Cevap
1
Favori
3.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung'un KitKat güncelleme takvimi sızdırıldı, Galaxy S3 güncellemesi iptal edildi

Samsung'un hangi cihazlarını Android 4.4 KitKat sürümüne güncelleyeceği şu ana kadar az çok biliniyordu. Ancak hangi modelin hangi güncelleme aşamasında ve ne zaman güncelleneceğine dair bir bilgi bulunmuyordu. Samsung ile ilgili isabetli bilgileriyle bilinen Sammobile sitesi Samsung'un 25 Nisan 2014 tarihli güncelleme raporunu sitesinde yayınladı.

Galaxy S3 LTE, Galaxy S4 Mini, Galaxy Note 3 Neo, Galaxy Grand 2, Galaxy Mega 5.8 ve Galaxy Mega 6.3 modellerinin yer aldığı listede, ülkemizde de satılan GT-I9300 kodlu Galaxy S3'e ait güncellemenin ise çözülemeyen sorunlar nedeniyle iptal edildiği görülüyor. Bir başka sızdırılan rapora göre TouchWiz uygulama sorunları nedeniyle iptal edildiği belirtilen güncelleme yüzünden Samsung'un Google tarafından baskı gördüğü de belirtiliyor.

Google'ın Android KitKat sürümünü duyurduğu sırada 18 aylık güncelleme garantisi süreci dahilinde yer alan Galaxy S3 GT-I9300'lerde yaşanan güncelleme sorununun Samsung tarafından çözülüp, modelin güncellemeye kavuşup kavuşamayacağı ise merak konusu.

Samsung'un KitKat güncelleme takvimi sızdırıldı, Galaxy S3 güncellemesi iptal edildi

Kaynak:http://www.sammobile.com/2014/05/07/heres-a-list-of-samsung-devices-getting-the-android-4-4-kitkat-update/

• şu touchwiz neymiş be arkadaş? sanki sap yazılımı? uyduruktan bir arayüz nasıl olurda adapte edilemez? marketten yüklediğin herhangi bir arayüz şakır şakır çalışırken touchwiz nasıl çalışmaz? üstelik markettekiler touchwiz'i beşe katlar yani.

• defalarca vermeyecekler dedim kimse anlamadı
  • bu yaz atıyorum çöpe inşallah. satma bile satmam insanlar lanet okumasın sonra bana.
  • S3 en az 5 sene güncelleme alir diyenler nerde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar s5 sattirmak icin oynanan kapitalizm oyunlari arkadaslar. Guncellemeyi verecekler. Iciniz rahat olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bunların desteğine gerek yok en az 2 yıl daha xda geliştiricileri ve CM ekibi desteğini verecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobisher -- 7 Mayıs 2014; 23:18:08 >
  • Daha fazla yükseltme yapıp da çöp etmeyin cihazınızı. bilerek arayüzünü kasıntılı yapıyorlar üst model aldırmak için. Sistem böyle işliyor. Yani 1.4 ghz hızında bir işlemci nasıl arayüzde kasar. Özel romda kasmıyor içini istediğiniz kadar doldurun yine kasmıyor ama touchwiz olunca kasmaya başlıyor. Şöyle final sürüm bir cyanogenmod çıkmadı ki yükleyip kurtulalım. Tüm sürümlerinde mutlaka ciddi bir sorun var. Touchwiz ile mecburen devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Daha fazla yükseltme yapıp da çöp etmeyin cihazınızı. bilerek arayüzünü kasıntılı yapıyorlar üst model aldırmak için. Sistem böyle işliyor. Yani 1.4 ghz hızında bir işlemci nasıl arayüzde kasar. Özel romda kasmıyor içini istediğiniz kadar doldurun yine kasmıyor ama touchwiz olunca kasmaya başlıyor. Şöyle final sürüm bir cyanogenmod çıkmadı ki yükleyip kurtulalım. Tüm sürümlerinde mutlaka ciddi bir sorun var. Touchwiz ile mecburen devam.

cm stable var aslında 4.3 ama şuan kitkat hergün yeni sürüm çıkıyor ve stabil değil ben snapshot sürümü kullanıyorum 4.4.2 cm o daha iyi şu ana kadar resetleme ve garip sorunlar çıkmadı.
  • Elinde imkan varken koymadı 2gb rami simdi tabi zorlanir cihaz touchwiz bu sonucta boru degil en kotu arayuzden bahsediyoruz kaynak kodlari versin cyanogenmoda samsungda rahat etsin biz de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frobisher

quote:

Daha fazla yükseltme yapıp da çöp etmeyin cihazınızı. bilerek arayüzünü kasıntılı yapıyorlar üst model aldırmak için. Sistem böyle işliyor. Yani 1.4 ghz hızında bir işlemci nasıl arayüzde kasar. Özel romda kasmıyor içini istediğiniz kadar doldurun yine kasmıyor ama touchwiz olunca kasmaya başlıyor. Şöyle final sürüm bir cyanogenmod çıkmadı ki yükleyip kurtulalım. Tüm sürümlerinde mutlaka ciddi bir sorun var. Touchwiz ile mecburen devam.

cm stable var aslında 4.3 ama şuan kitkat hergün yeni sürüm çıkıyor ve stabil değil ben snapshot sürümü kullanıyorum 4.4.2 cm o daha iyi şu ana kadar resetleme ve garip sorunlar çıkmadı.

CM tüm sürümlerinde özellikle oyunları açmama ve 2d ve 3d grafiklerde görüntü bozulması oluyor. Örneğin internetten görüntülediğin fotoğraflar renk kayıpları ve kare kayması sorunları yaşatıyor. 3 boyutlu oyunlarda ciddi görüntü bozulması var. Stabil değil kesinlikle.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Frobisher

quote:

CM tüm sürümlerinde özellikle oyunları açmama ve 2d ve 3d grafiklerde görüntü bozulması oluyor. Örneğin internetten görüntülediğin fotoğraflar renk kayıpları ve kare kayması sorunları yaşatıyor. 3 boyutlu oyunlarda ciddi görüntü bozulması var. Stabil değil kesinlikle.

ben ilk defa sizden duyuyorum böyle bir sorun ne renk kayması var nede 3d oyunlarda bozulma. aksine stock romdaki üst düzey grafikli oyunlarda fps düşerken,cmde ise daha fazla fps alıyorum ve daha performanslı bunu antutu testlerindede görebilirsiniz.

• Gelmemesi normal sayılabilir artık üstüne 2 amiral gemi çıkmışken

• o zaman gelince görürsün şeklinde konuşanları konuya bekliyoruz klasik samsung işte yenileri satılsın diye
  • samsung un en çok satan cihazlarından biridir S3. ona güncelleme vermezse gerçekten ayıp eder. ki büyük ihtimal vermeyecektir de. yeni çıkan dandik telefonlarına bile 4.3 4.4 vererek onları almalarını isteyecek. burada samsung u suçlamıyorum. bu bir pazarlama stratejisidir. zaten hangi firma kullanıcısını düşünerek hareket ediyor ki. nasılsa alıyoruz
  • Saçmalığın daniskası 2200 TL'den satıldı bu telefon bir güncellemeyi hak ediyor.

Sadece Samsung'a yıkmamak lazım, Sony, Htc ve Lg gibi firmalarda fazla bir şey sunamadı. Htc bu hızla giderse bu listeden çıkar orası ayrı.

Firmaların oyunu belli zaten, güncelleme vermek zor bir iş değil Cm ekibi bile çoğu firmadan önce sürüm çıkarıyor. Onlar yapabiliyorsa firmalarında yapması şart.

Bir konu daha var o görseller bana fake gibi geldi ancak bende S3 daha güncelleme almaz diye düşünüyorum.

Kullanıcılarda suçlu bu gün Samsung, S4'e güncelleme vermeyecez dese gerek yok o sürüm fazla yenilik getirmiyor tarzı yorumlar gelir. Sadece Samsung'dan bahsedmiyorum Xperia Z kullanan arkadaşım rakipleri 4.4 almışken halen 4.3'de kalmaktan şikayetçi değil ona göre zaten gereksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood Money -- 7 Mayıs 2014; 23:42:32 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• Samsung'un KitKat güncelleme takvimi sızdırıldı, Galaxy S3 güncellemesi iptal edildi
  • Patlat o telefon 4.4 ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cyanogenmod romlarının tek sıkıntısı kamera,şimdi doğruya doğru touchwiz kamerası cidden inanılmaz iyi
  • S3 e tabiki guncelleme vermeyecek veya verecek ama vermeyecegini soyleyerek. Nedeni basit s4 veya s5 aldirmak.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.