Şimdi Ara

HTC One M8'in resmi Cyanogen Mod 11 sürümü yayınlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • HTC One M8'in resmi Cyanogen Mod 11 sürümü yayınlandı

Android dünyasının en büyük özgürlüklerinden biri olarak akıllı cihazlara içeriğinde gelen işletim sisteminin dışında custom ROM adı verilen farklı yazılımların yüklenebilir oluşu gösterilebilir. Pek çok farklı ROM yapımcısının yer aldığı bu alanda şüphesiz ki CyanogenMod grubu en popüler ve en başarılı geliştiriciler olarak anılıyor.

Hatta oldukça stabil şekilde çalışan CyanogenMod'un özelleştirilmiş bir versiyonunun One Plus One modelinde yüklü olarak piyasaya sürüldüğüne şahit olmuştuk. Bugün ise CyanogenMod resmi olarak HTC'nin amiral gemi modeli One M8'i de desteklemeye başladı. Android KitKat tabanı üzerinde oluşturulan CM 11 sürümünün indirilebildiği sitede ROM boyutunun 220MB olduğu görülüyor. 

HTC One M8'in bütün versiyonlarını destekleyen custom ROMun ufak tefek hatalar dışında günlük kullanılabilir bir sürüm olduğu söylenebilir.

• htc sense bence yeterince ve uzun süre stabil kalabiliyo CyanogenMod ne kadar tercih edilir bilemem...

• quote:

Orijinalden alıntı: pixelliumdh90

htc sense bence yeterince ve uzun süre stabil kalabiliyo CyanogenMod ne kadar tercih edilir bilemem...

İnsanın canı arada değişiklik istiyor illa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir çok ROM kullandım.Her ROM benim için bir hüsran oldu.Birde CM un 11 versiuonunu deneyim dedim.Gerçek çok kaliteli bir ROM haline gelmiş.Önceden de CM11 kullandım fakat yaptığı son optimisazyon lar ile gerçekten kusursuz olmuş.Tema konusunda ise şuan s5 teması kullanıyorum: iconlar, bildirim ve hızlı ayarlar bölümü, ayarlar bölümü , bazı uygulamaların arayüzü ve birçok yerde değişiklik yapıyor...Kısacası ROM yükleyecekseniz hiç düşünmeden CM11 yükleyin, son derece başarılı olmuş.Telefonun kendi orijinal romundan daha iyi olmuş diyebilirim....Bir not olarak Nexus 4 kullanıyorum ve nexus telefnlarının en akıcı android deneyimi verdiğinden ROM daki en ufak sorunu bile anlayabilirim...

• Htc gibi yazılımı nirvana yapmış bir firma değilde Samsung gibi stabil olmayan firmalara destek verseler daha iyi. Gerçi SoC kodları sorunu var.
  • Htc de cm ye ihtiyaç yok bence sense romları cyanogen kadar stabil zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: konuralp63

Bir çok ROM kullandım.Her ROM benim için bir hüsran oldu.Birde CM un 11 versiuonunu deneyim dedim.Gerçek çok kaliteli bir ROM haline gelmiş.Önceden de CM11 kullandım fakat yaptığı son optimisazyon lar ile gerçekten kusursuz olmuş.Tema konusunda ise şuan s5 teması kullanıyorum: iconlar, bildirim ve hızlı ayarlar bölümü, ayarlar bölümü , bazı uygulamaların arayüzü ve birçok yerde değişiklik yapıyor...Kısacası ROM yükleyecekseniz hiç düşünmeden CM11 yükleyin, son derece başarılı olmuş.Telefonun kendi orijinal romundan daha iyi olmuş diyebilirim....Bir not olarak Nexus 4 kullanıyorum ve nexus telefnlarının en akıcı android deneyimi verdiğinden ROM daki en ufak sorunu bile anlayabilirim...

Rom güzel gerçekten ama s2'de sıkıntılar var. Gün içerisinde en az bir iki kere anlık donmalar oluyor home tuşu ile kendine getiriyorum haftada bir de tıkanıp reset atması var tabi onun dışında çok hızlı ama bende beğeniyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

quote:

Orijinalden alıntı: pixelliumdh90

htc sense bence yeterince ve uzun süre stabil kalabiliyo CyanogenMod ne kadar tercih edilir bilemem...

İnsanın canı arada değişiklik istiyor illa

htc sensede sişme olmuyo hic o yani güzel.
    bide htcnin menü düzenine falan hastayım xperia sp kullanıyorum htc sense teması bulsam kuracam ya cok güzel tema:D
  • htc kendi sistemi çok güvenilir ve stabil kolay kolay çökme kasma yapmıyor özel olduğunu hissettiriyor.

• samsung touchwiz ekibini şutlayıp yerine cyanogen modu geliştiren ekibi işe almalı...

• samsungtan biri transfer olmuştu onun etkileri.
    şöyle güzel bir fiyat ayarlaması yapsalar çok iyi olurdu.
    şu anki stratejileri pekte iyi değil.

• Costom Rom yükleyince insan yeni bir şey almış gibi oluyor... İlla bir hata veya yavaşlık olmasına gerek yok...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • htc nin amacı ne

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.