Şimdi Ara

Analiz : Windows Phone ekosistemi satışlarını artırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Windows Phone ekosistemi satışlarını artırıyor

Nokia'nın dönemsel durgunluk ve artan rekabet nedeniyle satışlarını artırmamasına karşın, lokomotifi konumunda olduğu Windows Phone ekosistemi yukarı doğru ivmesini korumayı başardı. 

Yılın ilk çeyrek analizlerine göre Windows Phone ekosistemi 13.3 milyon civarında akıllı telefon satışı yaptı. Önceki çeyrek bu rakam 11 milyon civarında iken artış ise yüzde 19 olarak kaydedildi. Pazar payı ise yüzde 3'te kaldı.

Nokia'nın 8.2 milyon cihaz satış tahmini düşünüldüğünde HTC, Samsung, Huawei firmalarının toplamda 5 milyon civarında bir satış rakamına imza attıkları anlaşılıyor. Ancak sadece Nokia'nın başarılı satışlar yapabildiği bir dönemde diğer firmaların bu denli başarılı olması bazı otoriteleri şüphe içerisinde bırakmış durumda. Bazı tahminler Huawei'nin bu rakama en büyük katkıyı yaptığı yönünde.

Microsoft'a karşın ilk çeyrekte mobil telefon pazarında önemli bir düşüş yaşandığı görülüyor. Android ekosistemi 187 milyon satış ile yüzde 1, Android tabanlı sistemler 53 milyon ile yüzde 1'in altında, Apple 43 milyon ile yüzde 14, cep telefonları da 127 milyon ile yüzde 24 düşüş kaydetti. Tüm mobil telefon pazarındaki düşüş ise 427 milyon satış ile yüzde 10 olarak gerçekleşti.

Analizde Windows Phone ekosisteminin 3.lükteki yerini artık garantilediği belirtiliyor. Bunun dışında Firefox OS gibi girişimlerin ve BlackBerry OS platformunun pazarda etkili olamadığı da vurgulanıyor.  

Kaynak:http://wmpoweruser.com/abi-research-claims-13-27-million-windows-phones-shipped-in-q1-2014-we-are-dubious/

• Şimdi onlar düşünsün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nokia haricindekiler ürünlerimiz arasında "bulunsun" mantığı ile windows phone çıkartıyorlar. %3 yine de iyi rakam sayılabilir. Etrafınızda kaç kişide bu sistemli telefon var?

• quote:

Orijinalden alıntı: kucukyenici

Nokia haricindekiler ürünlerimiz arasında "bulunsun" mantığı ile windows phone çıkartıyorlar. %3 yine de iyi rakam sayılabilir. Etrafınızda kaç kişide bu sistemli telefon var?

Türkiye'de bayağı Lumia kullanan var, 10 telefondan 2si Lumia

• Ne oluyoruz ya kıyamet mi kopacak? Nasıl böyle bir haber yapabildiniz? Mesut koş hemen atıp tutmaya başla...

• "Türkiye'de bayağı Lumia kullanan var, 10 telefondan 2si Lumia" diyene gülecek yer bulamadım. Ben İstanbulda çevremde bir kişide bile göremezken 10un 2si nerede bi desenize bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

quote:

Nokia haricindekiler ürünlerimiz arasında "bulunsun" mantığı ile windows phone çıkartıyorlar. %3 yine de iyi rakam sayılabilir. Etrafınızda kaç kişide bu sistemli telefon var?

Ne içtin bilmiyorum ama iyi kafa yapıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben otobüse bindiğimde, dolmuşa bindiğimde, iş toplantılarında ( diğer firmalar ) lumia görüyorsam demekki gerçektende o kadar var demektir. Etrafındaki Tofaşları tafaşı olanlarla hiç olmayanlar görür mantığıyla yaklaşın biraz. He bu arada lumiam yok.
  • Ben şahsen WP Kullanıcıların farklılıktan yana olmak istediğinden dolayı WP Telefon kullandıklarını düşünüyorum.
  • 10 kişiden 2'si biraz uçuk olmuş ama okulda toplu taşıtlarda marketlerde filan çok sık karşılaşır oldum lumia kullananlarla. Özellikle de bayanlar fazlalıkta.

• lumia 520 aldım evet iyi telefon falan ama pişman oldum kasmıyor ama ek bir şey yok baba telefonu ver maillere baksın sıradan :(
  • Bir tane tanıdığım var lumia 820 kullanıyor başka görmedim. Gerçi Sony kullananda 2 3 tane gördüm Htc 1 2 tane gördüm geri kalan hepsi Samsung ve discovery.

• gcb1903 kullanıcısına yanıt
    Zaten Nokia şu an Samsung ve Apple ile başa çıkacak satış rakamlarına sahip değil. Ancak Türkiye'de azımsanmayacak seviyede Windows Phone kullanıcısı var. Dünya genelinde %4 olabilir. Ama Avrupa'nın bir çok ülkesinde iOS ile rekabet ediyor. Türkiye için durum bu kadar ileri değil tabii ama ciddi bir kullanıcı kitlesi de söz konusu. Yanılmıyorsam %10 civarıydı.

Bu arada WP haberi yaparken viral Android reklamı yapmış editör
  • Lumia1020 kullanıyorum. L 520 bayağı var. Bu forumdakiler gibi telefonun her özelliğini kullanan çok az.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

quote:

O oran çıksa çıksa Nokia bayisinde çıkar
  • Türkiye'de gerçekten çok fazla Lumia kullanan var, ancak ben hiç 1020,1520 ve 925 kullanan görmedim. Hep 520, 620, 1320 ve 625 gördüm. Alt seviye modeller bence gayet başarılı...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xiaomi gelse o bile nokia dan çok satar.nokia kendi ayağına sıktı
  • pckobat_78 kullanıcısına yanıt
    Bu mantığa göre pazar payını yanlış hesaplamış olmalılar. %20 Gibi bir rakam çıkıyor sizin hesapla! :-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shu VII

Ben şahsen WP Kullanıcıların farklılıktan yana olmak istediğinden dolayı WP Telefon kullandıklarını düşünüyorum.

Kesinlikle buna katiliyorum. Kimsede gormedim ben Lumia 925 ve bu beni mutlu ediyor :)

• quote:

Orijinalden alıntı: likeable

android gibi olması gerek yani daha fazla üretici piyasada olması gerekir

Sitem optimizasyonu bozulur android gibi kasmalar donmalar hiç gerek yok birkaç marka üzerinde çalışsa yeterli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.