Şimdi Ara

Hotpoint-Ariston fırın hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
7.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar simens satan bir yerde satıcı arkadaş eğer fırın almak istiyorsan ve iyi pişirmesini istiyorsan hotpointten şaşma dedi. aynı özellikte simensi tercih ettirmedi. bende luce serisi multi 8 fonksiyonlu fırını 1000 tl ye alma niyetim var. fikirlerinizi bekliyorum.

• ariston pişirme grubunda iyidir ama siemens kötü değildir kafa kafaya gidebilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: -OD-

ariston pişirme grubunda iyidir ama siemens kötü değildir kafa kafaya gidebilirler
    Beğendiyseniz alabilirsiniz. Luce serisi problem yaşatacak bir cihaz değil. Sadece önünün fazla parlak olması temizliğini zorlaştırır. Mat cihazlar daha iyidir.

Siemens ile de pişirme konusunda sorun yaşamazsınız. Satıcının kendi fikri olabilir. Ya da elinde Luce kaldığı için onu satmaya çalışmış da olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Beğendiyseniz alabilirsiniz. Luce serisi problem yaşatacak bir cihaz değil. Sadece önünün fazla parlak olması temizliğini zorlaştırır. Mat cihazlar daha iyidir.

Siemens ile de pişirme konusunda sorun yaşamazsınız. Satıcının kendi fikri olabilir. Ya da elinde Luce kaldığı için onu satmaya çalışmış da olabilir.

Alıntıları Göster
    Ben de fırın+ocak (ankastre) hotpoint ten aldım, cidden çok övdüler. Eve taşınınca kullanacağım, göreceğiz bakalım iyi mi denildiği kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Alıntıları Göster
    ikinizede teşekkür ediyorum, evet luce serisi nin önü ayna gibi ama çeliği leke yapmıyor. çok şık dizaynı var. satıcı arkadaş 1200 tl lik simensi tavsiye etmedi luce dururken. bosh yerine simensi(ispanya yapımı) simens yerine (özellikle pişirme konusunda) hotpointi tavsiye etti. birde kendi kendini temizleme özelliğinin çok önemli olmadığını hem elektrik harcandığı hemde zaten yine sonuçta sizin temizlediğinizi söyledi.simenste bu özellikler vardı. fiyat performansta en iyi seçimin hotpoint luce olduğunu söyledi. herhalde bunu alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: smurf1971

ikinizede teşekkür ediyorum, evet luce serisi nin önü ayna gibi ama çeliği leke yapmıyor. çok şık dizaynı var. satıcı arkadaş 1200 tl lik simensi tavsiye etmedi luce dururken. bosh yerine simensi(ispanya yapımı) simens yerine (özellikle pişirme konusunda) hotpointi tavsiye etti. birde kendi kendini temizleme özelliğinin çok önemli olmadığını hem elektrik harcandığı hemde zaten yine sonuçta sizin temizlediğinizi söyledi.simenste bu özellikler vardı. fiyat performansta en iyi seçimin hotpoint luce olduğunu söyledi. herhalde bunu alacağım.

Alıntıları Göster
    birde pişirmede içindeki ızgaraların sayısı ve kalınlığından bahsetti, simens ve hotpoint karşılaştırıldığında hotpointte daha fazla ızgara ve kalınlığın da fazla olduğunu aktardı. bu yüzden pişirmede (her taraf eşit ve aynı) hotpointin daha avantajlı olduğunu ve zaten bu markanın asıl fırın pazarında uzmanlaştığını söyledi.

• quote:

birde pişirmede içindeki ızgaraların sayısı ve kalınlığından bahsetti, simens ve hotpoint karşılaştırıldığında hotpointte daha fazla ızgara ve kalınlığın da fazla olduğunu aktardı. bu yüzden pişirmede (her taraf eşit ve aynı) hotpointin daha avantajlı olduğunu ve zaten bu markanın asıl fırın pazarında uzmanlaştığını söyledi.

Alıntıları Göster
    hotpoint luce multifonksiyonel 8 li fırını 1000 tl ye aldım, hadi hayırlısı.fotoğraf paylaşırım bi ara. herkese teşekkürler..
  • quote:

hotpoint luce multifonksiyonel 8 li fırını 1000 tl ye aldım, hadi hayırlısı.fotoğraf paylaşırım bi ara. herkese teşekkürler..

Hayırlı olsun. Hangi modeli aldınız? Pişirme performansından memnun musunuz?
  • quote:

Modelin tam adını ve kullanım deneyiminizi aktarır mısınız .
  • Luce serisi 30 programlı olan fırını kullanıyoruz,döner şiş kısmında tavuk bile yaptık,güzel pişiriyor.Bizim ürünü aldığımız satıcıda siemens satmasına rağmen fırında 3d özeliğini hotpoint markasının bulduğunu siemenste bulunan 3d özeliğinin o kadar iyi olmadığından bahsetti.Kullandığımız fırında içerideki sıcak havayı dışarıya veren kanallar var,bunun aynısını electrolüx markasında görmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

quote:

Hayırlı olsun. Hangi modeli aldınız? Pişirme performansından memnun musunuz?

8647FK939JX Multi fonksiyonel 8 proğramlı luce serisini almıştık. 1000 tlye. gayet memnunuz. çok şık dizaynı var(estetik olarak, tercihe bağlı) pişirmesi harika, satıcı arkadaş 2 ay içinde ne olursa olsun koşulsuz değiştirme var demişti. tabiki 2 ayı geçti alalı. tavuk pişirme aparatı var, denemedik daha ama balık, et, hamurişlerini gayet güzel pişirdi. tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Luce serisi 30 programlı olan fırını kullanıyoruz,döner şiş kısmında tavuk bile yaptık,güzel pişiriyor.Bizim ürünü aldığımız satıcıda siemens satmasına rağmen fırında 3d özeliğini hotpoint markasının bulduğunu siemenste bulunan 3d özeliğinin o kadar iyi olmadığından bahsetti.Kullandığımız fırında içerideki sıcak havayı dışarıya veren kanallar var,bunun aynısını electrolüx markasında görmüştüm.

hocam seninle benim mesajım içerik olarak aynı, arabada mercedes neyse fırındada bu. kanallar, ızgaraların kalınlığı vs.vs. kalite olarak fiyatına göre gayet güzel. benim hayatımda aldığım ilk ve tek hotpoint budur.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Luce serisi 30 programlı olan fırını kullanıyoruz,döner şiş kısmında tavuk bile yaptık,güzel pişiriyor.Bizim ürünü aldığımız satıcıda siemens satmasına rağmen fırında 3d özeliğini hotpoint markasının bulduğunu siemenste bulunan 3d özeliğinin o kadar iyi olmadığından bahsetti.Kullandığımız fırında içerideki sıcak havayı dışarıya veren kanallar var,bunun aynısını electrolüx markasında görmüştüm.

hocam seninle benim mesajım içerik olarak aynı, arabada mercedes neyse fırındada bu. kanallar, ızgaraların kalınlığı vs.vs. kalite olarak fiyatına göre gayet güzel. benim hayatımda aldığım ilk ve tek hotpoint budur.

Alıntıları Göster
    Cevap için teşekkür. Bütçeyi tamamlayınca inşallah Hotpoint alacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

Cevap için teşekkür. Bütçeyi tamamlayınca inşallah Hotpoint alacağım.

Davlumbaz ve ocağı merak edenler için söyliyeyim ikiside elektrolüksün, 4 yıl önce 1200 küsüre almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smurf1971 -- 5 Ağustos 2014; 10:03:35 >

• quote:

Davlumbaz ve ocağı merak edenler için söyliyeyim ikiside elektrolüksün, 4 yıl önce 1200 küsüre almıştım.

çok şık görünüyor hocam güle güle kullanın bende alma arifesindeyim bu aralar..
    bu model nerenin üretimidir acaba bilginiz varmı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

quote:

Alıntıları Göster
    arkadaşlar selamlar

yaza evlenecem kısmetse inşallah ancak bir konuda kafam karıştı

insanlar fırına neden 1000 TL ve üzeri para öder? 100 liraya satınlanı dururken

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

quote:

italyan üretim..

• quote:

Orijinalden alıntı: Tkceyup

arkadaşlar selamlar

benim 100 tl lik yuvarlak fırınımda vardı, altı pişirip üstü pişirmemeye başladı, takdir edersinki o yuvarlak fırını getirip bu mutfağa koy sende beğenmessin. büyük oranta estetik duruşu için vede fonksiyonlarıda çok güzel. buz çözdürebiliyorsun, tavuk şiş yapabiliyorsun. yani arada çok fark var.500 tl si estetik, 400 tlsi fonksiyon için verdim ben.
  • quote:

quote:

arkadaşlar selamlar

benim 100 tl lik yuvarlak fırınımda vardı, altı pişirip üstü pişirmemeye başladı, takdir edersinki o yuvarlak fırını getirip bu mutfağa koy sende beğenmessin. büyük oranta estetik duruşu için vede fonksiyonlarıda çok güzel. buz çözdürebiliyorsun, tavuk şiş yapabiliyorsun. yani arada çok fark var.500 tl si estetik, 400 tlsi fonksiyon için verdim ben.

Hah işte böyle konuş bana :)

o zaman 400 TL lik estetik duran bir fırın bakmalıyım :D

peki kırmızı et şiş yapılabiliyormu bu cihazlarda?

• quote:

quote:

quote:

arkadaşlar selamlar

Hah işte böyle konuş bana :)

o zaman 400 TL lik estetik duran bir fırın bakmalıyım :D

peki kırmızı et şiş yapılabiliyormu bu cihazlarda?

iyi fikir lakin siz bile 100 tl den birden 400 tl ye çıktınız. işte bende 400 tl den (ki aslında 400+100=500 tl demek istemiştim) 1000 tlye çıkartan sebeblerim vardı.bu tamamen tercih meselesi. size 3000-4000 tl lik fırınlar olduğunuda hatırlatıyım. et şiş yapabilirsiniz. tavuk çevirme aparatı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smurf1971 -- 26 Aralık 2014; 15:03:02 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.