Şimdi Ara

ARM: 'Önümüzdeki aylarda $20 fiyatlı akıllı telefonlar görebiliriz'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ARM: 'Önümüzdeki aylarda $20 fiyatlı akıllı telefonlar görebiliriz'

Mobil cihazların gelişmesiyle birlikte parça fiyatlarının da ucuzladığı günümüzde, iletişimi dünyanın her kesimine ulaştırmak adına firmaların bütçe dostu cihazları piyasaya sürdüğüne tanık oluyoruz. 

Geçtiğimiz şubat ayında Firefox'un tanıtımını yaptığı $25'lık Firefox işletim sistemli prototip telefon ise bizlere üst seviye akıllı telefonlarda kullanılan parçalardan birinin fiyatına yeni bir akıllı telefon üretilebileceğini göstermişti. Pek çoğumuz için bir şey ifade etmeyen bu tarz telefonlar piyasaya sürüldüğünde dünyanın pek çok yoksul bölgesindeki insanlar için önem arz edecektir.

Mobil cihazlarda gördüğümüz Cortex işlemcilerinin mimarı ARM'dan gelen son açıklamalara göre ise ilerleyen aylarda $20 seviyesinde akıllı telefonları piyasada görebiliriz. Tek çekirdekli Cortex A5 işlemcisi barındıracak telefonların 2.5G yani EDGE şebekesi üzerinde çalışacağı, oldukça düşük belleğe ve dahili hafızaya sahip olacağı belirtiliyor. Daha önce gördüğümüz Firefox işletim sistemli modellerin yanında Android tabanlı telefonları da görebileceğimizi belirten ARM, cihazların telefon araması, mesajlaşma ve internete girebilme dışında pek bir yeteneği olmayacağını belirtiyor.

Son olarak $20 seviyesinin günümüz üretim şartları içinde inilebilecek en düşük seviye olduğunu belirten çip tasarımcısı firma, önümüzdeki yıllarda giriş seviyesi cihazların pazarda egemenliğinin artacağını da tahminlerine ekliyor.

Kaynak:http://arstechnica.com/gadgets/2014/05/arm-the-20-smartphone-will-be-possible-in-the-next-few-months/

• 40 lira desek düz hesap, Türkiye'de minimum ötv 120 lira, 160 lira yapar. %18 kdv ile 188 lira yapar. Parakendeci karı ile 200'e satılırsa ne ala.

Hüloooğ.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • biz 200$'a razıyız. yeter ki firmalar sadece 650$'lık telefonlara güncelleme verip orta segmente üvey evlat muamelesi yapmasın...

• Rüyalar gerçek olsa...
  • Türkiye ye böyle telefonlar gelmez gelse de almazlar.

• Bu cihazı alıp sadece alo niyetine 2 gün sarjla kullanmaktansa al bir x2 nokia 1 hafta şarjı gidiyor bak keyfine bizim toplumumuza hitap etmiyor ama buna ihtiyacı olan insanlar olabilir.

• Çok alakasız olacak ama bizim Pala'nın kehanetleri gibi olmuş ://

2011'de de "" $99 Super-Phones Coming Soon"" demişler ://

• Her yeni sektorun gelisimi bu sekilde. Once ust segment doyurulur, sonra orta ve alt. Akilli telefondada ust segment doymaya basladi. Artik moto g, gm discovery gibi modeller daha cok dikkat cekiyor. Buyuk firmalarda gozunu gelismekde olan ulkelerin kalabalik nufuslarina dikmis durumda. Bundan sonra bol bol ekonomik model haberleri duyariz.

• Ucuz olsada biz her zamanki gibi pahalı alacağız.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lepanto

40 lira desek düz hesap, Türkiye'de minimum ötv 120 lira, 160 lira yapar. %18 kdv ile 188 lira yapar. Parakendeci karı ile 200'e satılırsa ne ala.

Hüloooğ.

hocam 25 $ lık nokia x 500 liradan satılıyo. Yani 200 e satılması rüya olur. İyi forumlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: dhcobanı

quote:

40 lira desek düz hesap, Türkiye'de minimum ötv 120 lira, 160 lira yapar. %18 kdv ile 188 lira yapar. Parakendeci karı ile 200'e satılırsa ne ala.

Hüloooğ.

hocam 25 $ lık nokia x 500 liradan satılıyo. Yani 200 e satılması rüya olur. İyi forumlar..

Nokia x 99 Euro Nokia X'in Türkiye fiyatı 500 TL civarında olacak

Edit:link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The-Engineer -- 7 Mayıs 2014; 12:09:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• cep telefonunun, arabanın, benzinin, mazotun özel tüketim sayılması kadar saçma bir şey olabilirmi.

bunlardaki vergiler insanların iletişim ve ulaşım hakkını kısıtlıyor.

ota poka Avrupa insan haklarına gidenler neden bu olay için gitmiyorlar acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: bozokluht

quote:

quote:

Hüloooğ.

bilgilendirme için sağolun hocam. Ama ben 200 liradan gireceğini yine de düşünmüyorum 20 $ lık telefonun.İyi forumlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

biz 200$'a razıyız. yeter ki firmalar sadece 650$'lık telefonlara güncelleme verip orta segmente üvey evlat muamelesi yapmasın...

Razı misin? Miniler 1400 tlden çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thestell -- 7 Mayıs 2014; 15:22:47 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • vergiler türkiyeye gelmesi dahil 350-400 arası alırız 20 dolar farketmez bedava olsa bile minimum 250 tl vergi alınıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hüloooğ.

bilgilendirme için sağolun hocam. Ama ben 200 liradan gireceğini yine de düşünmüyorum 20 $ lık telefonun.İyi forumlar..

O konuda tabi ki haklısınız. Bu ülkeye 15 dolarlık Nokia 105 bile 180 liradan girmişken bunlar 200 lirayı rahat aşar.Vergilerimiz sağolsun :)
    İyi forumlar...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 20 dolarlık telefonla uğraşmak yerine 100 dolara rahat kullanılacak bir cihaz yapılması daha mantıklı sonuçta 20 dolarlık telefon aşırı basit olur

• Sanmam.
  • 3310 var hala

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hüloooğ.

O konuda tabi ki haklısınız. Bu ülkeye 15 dolarlık Nokia 105 bile 180 liradan girmişken bunlar 200 lirayı rahat aşar.Vergilerimiz sağolsun :)
    İyi forumlar...

%45 vergi daha ürün girerken. Sonra perakendicilerin karı onların ürünü satarkenki vergileri maalesef şartlar böyle. Yerli üretim teşviği ya da gerçekleştirmek isteyenler şimdiye kadar olmuş ve faaliyete geçmiş olmalıydı hocam. İyi forumlar..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.