Şimdi Ara

MSI, R9 270X Gaming 2G ITX ekran kartını resmen duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• MSI, R9 270X Gaming 2G ITX ekran kartını resmen duyurdu

Sizlere yıl başlarında ilk olarak duyurduğumuz MSI'nın Gaming serisi altındaki Mini-ITX form faktörüne sahip Radeon R9 270X ekran kartı resmen lanse edildi.

Firmanın konsol büyüklüğünde sistemlerde yüksek performans isteyen kullanıcılara yönelik geliştirdiği ekran kartı R9 270X Gaming 2G ITX olarak isimlendirildi. Kart 170mm uzunluğu ile herhangi bir mini-ITX yapısına rahatlıkla uyum sağlayabiliyor. 

28nm Curacao XT grafik yongasından güç alan ekran kartında 1280 paralel işlem birimi, 2GB DDR5 bellek kapasitesi ve 256-bitlik veri yolu desteği yer alıyor. Çift slot tasarımlı kartta grafik birimi çalışma hızları baz 1000-1030MHz, boost ile 1050-1070MHz olarak belirlenirken, bellekler için ise efektif olarak frekans hızı 5.6GHz. 

Kartta MSI'nın melez soğutma çözümü Radax fan sistemine yer verdiğini görüyoruz. Bu sistemde radyal ve eksenli fanlar tek bir fan içerisinde birleşiyor ve ısıyı yüzde 30'a varan oranlarda düşürebiliyor. Fan içerisinde ise yapraklar yüksek hava akımını düzenlemeyi sağlıyor.

MSI kartı özel teknolojilerle de destekliyor. XSplit Gamecaster teknolojisi tek bir tıklama ile oyunların canlı aktarımına veya kaydedilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca Twitch, UStream ve YouTube Live gibi platformlarda da yayın yapılabiliyor. R9 270X Gaming 2G ITX ekran kartının kısa süre içerisinde satışa sunulması bekleniyor. 

Kaynak:http://game.msi.com/news?List=42&N=3099

• msi asus'u taklit ediyor gibi geliyordu ama herhalde ben abartıyorum diyordum, artık diyemiyorum:

• Darklord Sauron kullanıcısına yanıt
    1. Si benziyorda
    2. Si cok tipsiz (asus olan)
    Pcb sogutucunun disina felan cikmis param olsa msi alirim yani

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tek resimde bulunca daha fazla resim atmak istemedim, aslında msi'ın tasarımları klasik dcu2 ile rog tasarımlarının melezi gibi geliyordu bana; msi'nin dcu2'den daha güzel göründüğü bir gerçek
  • ASUS'un hali hazırda mini GTX760 çözümü bulunmaktaydı, MSI'da AMD tarafında rakibi olan R9 270X çözümünü kullanmış. İki kart birbirine bu alandada rakip oldu, umarım rekabet fiyatlarada yansır ve kullanıcı uygun fiyata yüksek performans alabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizlere yıl başlarında ilk olarak duyurduğumuz İlk olarak yılın başlarında sizlere duyurduğumuz olsa daha iyi olacak sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

msi asus'u taklit ediyor gibi geliyordu ama herhalde ben abartıyorum diyordum, artık diyemiyorum:

kart üçgen şeklinde olmalı kardeş sen de haklısın

• aynı kibrit kutusu olmuş

• Fiyat uygun olursa alışveriş listeme alabilirim

• PCB nin küçük olması tasarım anlamında hız getirirm ? bileşenler birbirine yakın olduğu için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darklord Sauron

msi asus'u taklit ediyor gibi geliyordu ama herhalde ben abartıyorum diyordum, artık diyemiyorum:

Tornada kesilmiş kereste değil bu birader, Asus olan 2,5 pci girişi kaplıyor, MSI olan ise 2. Anakart, kasa uyum farkı var aralarında bir kere. Msi, kendi tasarımını esas olarak soğutucu üretimi altyapısı olan başka firmalardan temin etmekle reklam yapan bildiğim ilk firma.

• bunları çıkarıyolar ama fiyat yükse koluyor .... zaten çift slot ve yüksek olan bir kart olduğundan boyunun bir önemi yok bu tarz kartları alan mini itx kasalar diğer mini itx kasalardan büyük ve full size ekran kartlarını rahatlıkla takabilirsiniz ( benim kasada 6870 var mesela full size) , bu kartın tek avantajı (belki) kasaya biraz daha nefes getirir bunun dışında bi ekstra getirmez mesala bunun sayesinde bir HD fazla takamassınız zaten herşeyin yeri bellidir. Asıl gelişme low profil ve tek slot güçlü bir kart çıkarırlarsa olur, o zaman şu an kullandığımız itx kasalardan çok daha küçük kasalar kullanabiliriz.
  • Rekabet ıyıdır.)
  • MSI ekran kartlarıan bir türlü alışamadım ya. Fanları nedense bana çok kaliteli gelmiyor

• küçük müçük ama tasarımı güzel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.