Şimdi Ara

iOS 7’de büyük güvenlik açığı: Mail eklentileri şifrelenmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iOS 7’de büyük güvenlik açığı: Mail eklentileri şifrelenmiyor

iOS için 2014 yılı güvenlik açısından olumlu ilerlemiyor.Bu yılın başında ortaya çıkan ve büyük güvenlik açığına neden olan SSL bağlantı gerçekleme sorunundan (iOS 7.0.6 ile giderildiğini belirtelim) sonra, şimdi de mail eklentilerinin şifrenmesiyle ilgili kritik bir sorun tespit edildi.

Güvenlik araştırmacısı Andreas Kurtz’un ortaya çıkardığı soruna göre iPhone’da depolanan maillere bağlı olan eklentilere dışarıdan kolaylıkla ulaşılıyor ve görüntülenebiliyor. Eklentilere iPhone’un dosya sistemine yaygın bilinen metotlarla (DFU Mod, Custom RamDisk, usbmux üzerinden SSH) ulaşılmasının yeterli olduğunu belirten Kurtz, mail ve eklentilerin tamamen şifresiz klasörlerde saklandığını ve dosya sistemine ulaşan herkesin bu eklentileri görüntüleyebildiğini ifade etti.

Kurtz’ın çalışmasına göre iOS 7.0.4 yüklü iPhone 5s ve iPad 2 ile sırasıyla iOS 7.1 ve 7.1.1 yüklü iPhone 4’de mail eklentileri herhangi bir şekilde şifrelenmeden depolanıyor.

Kurtz, sorunla ilgili Apple’ı uyardığını belirtirken; Apple’dan gelen resmi açıklamada şirketin sorundan haberdar olduğu ve ilerleyen zamanlarda yayınlanacak iOS güncellemesinde bu güvenlik açığının giderileceği ifade edildi.

• Çöpos işte ne beklersinki...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blood Money -- 6 Mayıs 2014; 14:51:31 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • ios7 başlı başına fail bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7.1.2 de kapatacaklardır.

• He Android'de hiç yok. Haklısınız. ÜBERDROID.

• bunlar hep fazla stabillikten:-)

• Yeni mi farkediliyor bu hata ?

• quote:

Orijinalden alıntı: RASP

ios7 başlı başına fail bence

Aynı fikirdeyim hocam.
  • DFU ya alınmış bir iphoneda mail eklerine ulaşılmış, buna da büyük güvenlik açığı diyorlar. android şakşakçıları da alkış tutmak için ön saflarda yerlerini almış.

Bazen gerçekten çok gülüyorum bu fandroidlere
  • "Eklentilere iPhone’un dosya sistemine yaygın bilinen metotlarla (DFU Mod, Custom RamDisk, usbmux üzerinden SSH) ulaşılmasının yeterli olduğunu belirten Kurtz, mail ve eklentilerin tamamen şifresiz klasörlerde saklandığını ve dosya sistemine ulaşan herkesin bu eklentileri görüntüleyebildiğini ifade etti."

Yani iPhone'u eline her alan ulaşamıyor önce haberi bi okuyun.

• stabil hatasiz kusursuz mukemmel olaganustu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi koyunsavar -- 6 Mayıs 2014; 12:24:17 >
  • olabilir her işletim sisteminde arasıra olan problemler bunu bu kadar büyütmenin anlamı yoksa sonuçta insanların yaptığı birşey ve yüzde yüz sorunsuz ve doğru çalışacağı garanti değil her platform için geçerli bir durum

• Gmail uygulaması kullanıyorum haber çıkmadığına göre kullanmaya devam edelim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: RASP

ios7 başlı başına fail bence

Ben android seven birisi olarak bence iOS 7 çok iyi sadece henüz tam olarak oturtulmuş bir sistem değil..

Kardeşim iPhone hastası olarak o da sizin gibi söylüyordu ancak geçenlerde iOS 6 bi iPhone kullanmış hoşuna gitmemiş, sadece hızlı diyo..

• quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

DFU ya alınmış bir iphoneda mail eklerine ulaşılmış, buna da büyük güvenlik açığı diyorlar. android şakşakçıları da alkış tutmak için ön saflarda yerlerini almış.

ios 4 den beri İphone kullanıyorum ama hiç bir ios bana göre bu kadar kötü degildi kendi görüşüm bu sadece :)

• ilk ben fark etmiştim 1 hafta sonra bu haberi duyunca üzüldüm.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • binaya fuze firlatmis guvenli degil demis kapidan gir kardesim sende

• acıklar kapamak için vardır

• quote:

DFU ya alınmış bir iphoneda mail eklerine ulaşılmış, buna da büyük güvenlik açığı diyorlar. android şakşakçıları da alkış tutmak için ön saflarda yerlerini almış.

Apple bile güvenlik açığı demiş, güncelleme çıkaracak sen halen...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blood Money

quote:

Apple bile güvenlik açığı demiş, güncelleme çıkaracak sen halen...

Apple "evet büyük güvenlik açığımız var" mı demiş?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.