Şimdi Ara

Avrupa Cihazlarında sınırlanan kulaklık seviyesine çözüm! (Jailbreak şart değil) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
432
Cevap
60
Favori
34.870
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    evet ben de o şekilde bulmuştum :) ayarı sıfırlıyor malesef. tekrar yedek alıp değeri 1.25 yap ve geri yükle. ardından erişilebilirlik'den ses sınırı ayarlarına kilit koy benim yaptığım gibi
  • İpod nano 6. Nesilde ise yarmi acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu işlemi yaptıktan sonra cihazınız restore oluyor bilginiz olsun. uygulamalar duruyor ama fotoğraflarınız falan siliniyor. (örn: retricadaki fotolar silindi, whatsapp sohbetler silindi). yedek almayı unutmayın. ip5 ios 8.1.3 başarılı 👍

• @lodge314 Error code 150 hatası veriyor bide sonunda not ready diyor Restorenin sonunda çok bekliyorum ve Sonunda
    Device İs not ready Please try to restore again later with itunes engine hata veriyor ne yapmalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memir26es -- 1 Mart 2015; 8:59:40 >
  • ios 8.2 - iphone 5 denedim oldu tekrar teşekkürler
  • Arkadaşlar bu Sınırı sizin Sağlığınız icin yapmışlar bence düşük seviyelerde müzikten keyif almaya çalışın yazık kulaklarınıza sağlığınıza bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByGalaxyS3 -- 16 Mart 2015; 2:01:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: memir26es

@lodge314 Error code 150 hatası veriyor bide sonunda not ready diyor Restorenin sonunda çok bekliyorum ve Sonunda
    Device İs not ready Please try to restore again later with itunes engine hata veriyor ne yapmalıyım

aynı sorun bende de mevcut. backup diyorum ama uzun süre bekledikten sonra device is not ready pleease try to restore.. uyarısı veriyor.
  • Güzel Paylaşım

• quote:

Orijinalden alıntı: lodge314

@tsp7 hocam %80 ile sınırlandığını bir yerde okumuştum bir de bu değer değiştirilmeden 0.83233 gibi bir şey yazıyor.
    Önce bunu 1 yaptım yükseldi daha sonra 2 falan yapmayı denedim belli bir çubuktan sonra sesin artmadığını gördüm.
    En uygun değer 1.25 sanırım çünkü %80 i 1.25 ile çarparsanız %100 ediyor
    Ayrıca kulaklığa zarar vereceğini sanmıyorum donanımsal bir zorlama söz konusu değil zaten AB çıkış olmayan cihazlarda nasılsa aynısı oluyor

@Zig Zag hocam cihaz üzerinden versiyon mu güncellediniz? Sıfırlanmış olabilir

Biraz hortlatmak gibi oldu ama... Arkadaşım en iyisi böyle uğraşmaktansa ve imkan varsa abd cihazlarını almak apple'larda.İpod touch 5g alacaktım Türkiyeden apple cihazlarının sesi iyi diye ama denediğim hiçbir ipod touch 4g veya 5g iyi ses vermiyordu.Bas falan hiç hiç hiç yok hatta.Sonra migrosta paralel ithalat ipod touch 2g buldum ve beats kulaklığım ile denedim varya basslar 3 4 katıydı ve seste yüksekti.İpod touch 5g yi yerle bir etti şok olmuştum yani.Bu kadarını beklemiyordum ama hakikaten mükemmel bir fark var.
    Kısacası Türkiyeden apple ürünü almak kazıklanmak demek oluyor sanki bana göre.Çünkü randıman alamıyorsun sonuna kadar

• Açıkçası deneyip cihazımı riske atmayacağım jb siz 4s

• Keinlike işe yariyor :) şahane oldu hele birde beats kulaklık varsa olay tamamen değişiyor ;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İ6+ ses seviyesi düşükmüdür ? Nerden anlicaz düşük olduğunu

• starnebula01 kullanıcısına yanıt
    Türkiye'den satın aldıysan muhtemelen kısıtlanmıştır.
  • Iphone 6da deneyen var mı

• İos 8.4 için geçerlimidir bu yöntem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodge314

Bilindiği gibi Avrupa çıkışlı cihazlarda (Türkiye garantili cihazlar da buna dahil) kulaklık ses çıkış seviyelerine AB tarafından önerilen cart curt diye küçük bir not düşülüp sınırlama getirildi.
    Ayarlar - Müzik - Ses Sınırı menüsündeki AB Ses Sınırı anahtarını kapatsanız bile çıkış, ABD çıkışlı bir iPhone 5'e ve 5s'e göre hala %75 seviyelerinde! (aşağıdaki videoyu izlediğinizde bana inanacaksınız)

iPhone 5 ile hayata geçirilen bu mükemmel (!) yenilik benim kadar eminin bir çok kullanıcının canını sıkmıştır.
    Çok fazla müzik dinleyemen farketmemiş bile olabilir ama ben bu konuya çok takıldım jailbreakli cihazımda çalışan bir tweak bulamamıştım ne yazık ki.
    Araştırmalarıma devam ettim ve yakın bir zamanda jailbreakli cihazım için bu sınırı yükseltmenin yöntemini buldum.
    Buraya kadar herşey normal gibi. Ta ki bu işlemi jailbreaksiz bir cihaz için deneme fikri parlayana kadar

iOS 7.0.6 ve 7.1.1 de test edilmiştir.
    ayrıntılar videolarda.

Mac ile yapılış videosu:

Windows ile yapılış videosu:

Jailbreakli cihazlar için iFile ile yapılış videosu:

videoda kopyala - yapıştır yapılan değerler:

<key>volumeLimits</key>
    <dict>
    <key>Headphone</key>
    <real>1.25</real>
    </dict>

Önemli Not: Yukarıda yazılan/gösterilen herşey paylaşım amaçlıdır. Denemek isteyen, cihazında karşılaşabileceği yazılımsal/donanımsal sorunların ya da kendisinde oluşabilecek psikolojik/fizyolojik etkilerin tamamen kendi sorumluluğunda olduğunu unutmamalıdır.

Hocam anlattığın şeyleri noktasına virgülüne yaptım ama ses barımda bir yükselme olmadı.Ekstra bi hata da almadım.

Şu olayı gerçekten yapmak istiyorum çünkü iphone'un ses volume seviyesinden memnun değilim.

Sence sorun nerde olabilir?

• Daha önce 7 versiyonlarında da yapmıştım . Şu an iPhone 6 8.4 versiyonda denedim sorun yok mükemmel oldu . Tekrardan teşekkürler

• iPhone 6 ya da Plus icin deneyen oldu mu ?Kulaklik Ses seviyesindr herhangi bir degisiklik oldu mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: VirgilSollozzo

iPhone 6 ya da Plus icin deneyen oldu mu ?Kulaklik Ses seviyesindr herhangi bir degisiklik oldu mu ?

bir üstteki mesajı okursan deneyen olmuş evet bende denedim ve işe yarıyor cihazım 6+

• 6 plus çalışıyor.
    Sağolun hocam sayenizde artık kulaklığı takmadan müzik dinleyebiliyorum. Speaker oldu kulaklık
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.