Şimdi Ara

GM E-Tab 4 | USB Hata Ayıklama Modu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
14.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Fatih projesi kapsamında dağıtılan General Mobile marka tablet ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Geçen hafta tablete "Framaroot" programı ile root attım. Root başarılı oldu. Sonra Freedom uygulaması kullandım. Bu da Google Play sorunu çıkarttı ve her açılışta EBA Aktivasyonu istiyor, altta ise "Cihazın kernel bütünlüğü bozuldu." diye bir uyarı veriyor. PC yardımı ile root atıp EBA, MDM silip, Google Play sorununu düzeltmek istiyorum. Fakat PC bağlanamıyorum. Mobogenie üzerinden giriş yapamıyorum.

Özet: Tabletin geliştirici seçeneklerinden "USB Hata Ayıklama Modu'nu" açamıyorum. Diğer arkadaşlarımın tabletlerinde bu seçenek işaretlenebilir şekilde gözükürken benim tabletimde işaretlenmiyor. Ne yapabilirim, bu sorunu nasıl çözebilirim ? Şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emincan Erdem

Merhaba arkadaşlar. Fatih projesi kapsamında dağıtılan General Mobile marka tablet ile ilgili sorunlar yaşıyorum. Geçen hafta tablete "Framaroot" programı ile root attım. Root başarılı oldu. Sonra Freedom uygulaması kullandım. Bu da Google Play sorunu çıkarttı ve her açılışta EBA Aktivasyonu istiyor, altta ise "Cihazın kernel bütünlüğü bozuldu." diye bir uyarı veriyor. PC yardımı ile root atıp EBA, MDM silip, Google Play sorununu düzeltmek istiyorum. Fakat PC bağlanamıyorum. Mobogenie üzerinden giriş yapamıyorum.

Özet: Tabletin geliştirici seçeneklerinden "USB Hata Ayıklama Modu'nu" açamıyorum. Diğer arkadaşlarımın tabletlerinde bu seçenek işaretlenebilir şekilde gözükürken benim tabletimde işaretlenmiyor. Ne yapabilirim, bu sorunu nasıl çözebilirim ? Şimdiden teşekkürler.

Kullandığın framaroot un linkini atarmısın ben yüklediğim an geri siliniyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Trenchtown-_-
    Kullandığın framaroot un linkini atarmısın ben yüklediğim an geri siliniyor

Maalesef hangi sürümünü indirirsen indir bir kere kayıda geçti mi sürekli otomatik siler. Tableti sıfırla, aktivasyon falan yaptıktan sonra menüden ayarlar simgesini, uygulama bilgilerine sürükle. Ordan verileri temizle. Ayarlar -> Güvenlik -> Cihaz Yöneticileri gir MDM kaldır. Sonra Framaroot apk indirip kurabilirsin. Fakat Cihaz Yöneticilerinden MDM kutucuğunu işaretlemeden kapatıp açarsan tekrar aktivasyon isteyecek. Haberin olsun :)
  • Şu an cihaz yöneticilerinde mdm yok

• Tablet okulun dağıttığı E-Tab 4 değil mi ? Olması lazım.
  • Cihaz yöneticisi falan var oda seçili değil

• Tablete format attın mı ?
  • Hayır sanırım ondan baya bi uygulama yükledim o yüzden atmadım, peki formatı nerden atıcaz Recovery mi?

• Ayarlar kısmından da yapabilirsin. Bişey değişmez.

Bu sorunun için ayrı bir konu açsan ikimiz için de iyi olur aslında.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emincan Erdem

Ayarlar kısmından da yapabilirsin. Bişey değişmez.

Bu sorunun için ayrı bir konu açsan ikimiz için de iyi olur aslında.

Bak aklımda şöyle bir fikir var root attıktan sonra Titanium backup pro yu yüklicez sonra engelleyen programları silmek yerine dondurucaz ilerde lazım olursa diye

• Merhaba arkadaşlar ben tabletime root atmak istiyorum çünkü bu son yapılan güncellemeden sonra artık hiçbirşey yüklenmiyor ama bir türlü hata ayıklamayı açamıyorum pasif duruyor yani etkinleştirilmiyor yardımcı olabilen var mı ne yapmamı önerirsiniz

• aynı dertten bende muzdaribim ama kimse bu konuda bir şey paylaşmıyor.
  • megahakanyagcı0102 kullanıcısına yanıt
    Bendeki tablet de pasif duruyor.Nasıl açtınız açabildiniz mi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.