Şimdi Ara

Early 2014 MacBook Air, selefine göre %5 daha yüksek performans sunuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Early 2014 MacBook Air, selefine göre %5 daha yüksek performans sunuyor

Apple’ın geçtiğimiz hafta yayınladığı Early 2014 MacBook Air’lardaki performans artışı, yapılan testlerle netlik kazandı. Saf işlemci performansını ortaya koyan sentetik testlerden Geekbench’e göre 2014 model MacBook Air’lar, selefine göre %5-7 arasında daha fazla performans vadediyor.

Mid 2013 MacBook Air’ın baz işlemcisi Core i5-4250U idi. 1.3GHz frekansında çalışan bu Haswell işlemci ile MBA, tek çekirdek testinde yaklaşık 2370-2379 puan alabiliyor. Geçtiğimiz hafta tanıtılan Early 2014 MBA’lar ise, 1.4GHz’lik i5-4260U işlemcisi ile aynı testten 2534-2538 puan alarak, performans çıtasını yaklaşık %5 yükseltiyor.

Öte yandan aynı test sonuçlarına göre, Early 2014 MBA’lar, sahip olduğu Haswell işlemciler ile 2011 model MBA’lara göre %45, 2012 model MBA’lara göre ise yaklaşık %20 daha yüksek performans gösteriyor. Bu farka, Haswell’in GPU tarafındaki önemli iyileştirmelerini de ekleyecek olursak; 2014 MBA’ların, taşınabilirliğe önem veren kullanıcıların günlük taleplerini sorunsuz şekilde karşılayabilecek, performans/fiyat oranı en yüksek Mac bilgisayarlar olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

• Diskleri ise 2013 Mac'lere göre daha yavaş. Haberde bundan neden bahsedilmiyor acaba?
  • haberden çok reklam olduğu için

• Şadinin haber yaptığı nerede görülmüş :)

• Merhabalar,

Öncelikle bahsettiğiniz testle ilgili bilgi sahibi değildim. Sizin yorumunuz üzerine araştırma yaptıktan sonra farkettim. Nasıl ki geçmiş zamanlarda benzer haberler yapıldıysa, bahsettiğiniz haber de, biraz daha detaylı araştırıldıktan sonra, yapılacaktır.

İyi forumlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shady

Merhabalar,

Öncelikle bahsettiğiniz testle ilgili bilgi sahibi değildim. Sizin yorumunuz üzerine araştırma yaptıktan sonra farkettim. Nasıl ki geçmiş zamanlarda benzer haberler yapıldıysa, bahsettiğiniz haber de, biraz daha detaylı araştırıldıktan sonra, yapılacaktır.

İyi forumlar.

ben bunun için haber özelliğinden çok reklam özelliği var dedim. iyi haber tam doğruyu verendir. dediğin gibi biraz daha ilgilenilmiş olsa haber özelliği daha fazla olurdu.

bu arada tarafısz olmak zorunda değilsiniz. apple ın ürünlerini beğendiğinizi eksikliklerini görmek istemediğinizi söyleseniz bir şey kaybetmezsiniz.
  • Yine bir apple haberi ve apple düşmanları shaddy'i taşlamaya gelmiş. Bir daha asla apple haberi yapmayın da soğusun şu adamlar bari.

• Yeni SSD'lerin ciddi oranda yavaş olması, büyük sıkıntı...
    http://www.scroll.com.tr/haber/yeni-macbook-airlardaki-ssdler-daha-yavas/

• laptop kullanacaksan macbook air yada yaptigin ise gore macbook pro veya mac book pro retina.bunlardan sasma ama eger akilli telefon alacaksan isler degisiyor.iphone hala rakiplerinin her anlamda gerisinde.

• Ne büyük fark..

• 204 ve 2013 arasinda kalip 2013 u almak mantikli mi sizce fiyat falan filan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Disklerin ciddi oranda yavaş olduğu başkalarının gözünden kaçmamış, Şadinin gözünden kaçmış. Ben Şadinin yerinde olsam Applea öncelikle ve özellikle kızardım. Şadi ve onun gibi onbinlerce bu kadar sadık kullanıcısına böyle bir kazık atmasını nasıl hazmedebiliyorlar yada umursamayabiliyorlar anlayamıyorum. Mercedes S yada BMW 7 serisi alıyorsunuz motor en iyilerden ama yürüyen aksan Megane veriyorlar, sende Mercedesim var diye seviniyor başkalarına böbürleniyorsun. Bu kadarda marka fanatiği olmamak lazım, kardan % vermiyorlarsa tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myhotyro -- 5 Mayıs 2014; 13:56:35 >
  • Koskaca haber editorunun gozunden disklerin yuzde 50 yavas oldugu nasil kacuyorsa

• Yeter lan adam hayattan soğudu. Her fırsatta laf sokuyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ivme ile 3 sene sonra mekanik disk performansında ssdli macbooklar bizimle olur :))

• Air ların erken güncellenmesi Retinalı Air modelini erteledi gibi sanki.

• mac book air in oyun performansı nasıl tecrübe eden arkadaşlar varmı ?
  • Bende 4gb ram li 11 inç air var, call of duty 4 rahat oynanıyor.
    http://appshopper.com/mac/bestsellers/games/paid/?device=
    Bu adreste oyunlar için gereken özellikler yazıyor. Hd5000 nerdeyse hepsini aciyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.