Şimdi Ara

ARACINIZDA ÇÖZEMEDİĞİNİZ elektronik ABS ve beyin tamiri ve arızası 2022 SORUNLARI (79. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.804
Cevap
73
Favori
793.751
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar işlerinden dolayı forma her zaman giremiyorum.

Hızlı ulaşım için direkt olarak arayabilirsiniz.

ABS Arızası ve Otomobil Elektronik Sorunlar:
    Hızlı Ulaşım için:
    Tel:0 536 949 13 16

"Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın."
  • Merhabalar,

2002 Model Polo 9N Tek Kapı aracım var
    125.000 küsürde aldım aracı İzmir'den dönüşte araç hararet göstergesini yaktı ve hararete kalktı. Contayı yakmış sonrasında conta değişimi oldu fakat değişim olduğundan beri hararet lambası daha marşa basar basmaz yanıyor ve sürekli yanıp sönüyor. Araç şuan 135.000 kmde yaklaşık olarak fakat gidişinde bir problem yok işte dediğim gibi yanıp sönüyor sürekli kafasına göre motor soğukken bile.

2. olarakta yolda normal seyir ederken bir çukura girince oluyor genelde göstergeler kapanıyor sonra yine geliyor araç istop etmiyor o arada ve km sayacı sıfırlanıyor (konsoldan sıfırlayabildiğimiz sayaç) bunların sebepleri ne olabilir ? Nerelerine baktırmam gerekir aracın?

Bu arada araç 1.4 16V motora sahip (Benzin)
  • Benim Nissan Primera 2000 model aracım var. Geçen benzin bitti bitecekken gaza aldım ve biraz benzin alıp eve geldim. Diğer gun arabayı çalıştırdım 10-15 m gittim stop etti. Daha da benzinde çalışmadı, ısınmadığı içün lpgye de geçmiyor. Sorun nedir. Bir de pompanin soketlerine elektrik gelmeli mi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakanusta kullanıcısına yanıt
    öncelikle sorunumdan başlayayım
    arabam rolantideyken ve tüm elektrik devreleri kapalıyken 14 volt civarı akım üretiyor.
    yüke bindiğinde
    (klima 4. seviye )+sis ve kısa farlar +4 lüler yandığında
    araba 13 volta düşüyor ve araba çok ısınıyor bobini yapan usta bunun normal olduğunu hiçbir arabanın bu kadar yüke dayanamayacağını söylüyor
    bazen ben daha çabuk etki görülsün diye arka resisdansı açıyorum onu açıp klimayı çalıştırmyacaksın diyor

şimdi bu zamana kadar 2 kez sarj dinamosu değişti
    1 kez kalorifer bobini yeniden sarıldı

ve sonuç hala aynı ne yapcağım arbadan soğudum resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanusta

Arkadaşlar aracınızda çözemediğiniz elektrikle ilgili sorunlarınız muhakkak
    olmuştur.Sorunlarınızı yazarsanız size elimden geldiği kadar yardımcı olmaya
    çalışırım.
    Özellikle [size=5]elektronik sorunlar.

İyi Çalışmalar.....

[size=5]Güncel: 06.09.2015

[size=5]Hızlı ulaşım için: 0536 949 13 16

BİZİM ARAÇTA ÖNCEKİ SAHİBİ ARTIK NASIL ÇAKMAĞA BASTIYSA ÇAKMAK YUKARI GELMİYO YANİ SIKIŞMIŞ NASIL ÇÖZERİZ BUNU TORNAVİDA VB ŞEYLERLE GERİ ÇEKERSEK GELİR Mİ YOKSA HİÇ OYNAMAYALIM MI??
  • Slm hakan usta

• 2013 ford focus trent xpaketı aracın tavanı degişmiş bızde sonradan oğrendık simdıkı tavanda sanroff var ama soketi olmadıgı için çalışmıyor motoru ayaklar calışiyormuş buna soket yapılınca calışir mı bır kaç elektrıkcı ustaya gıttim komple tesısıat degıştırek dıyorlar ve fıyatı 2 bınden asaği demıyorlar ucuz yollu sanfoff aktıf hale gelır mı mesela aractan kablo ile elektrık alınıp en aZından 2 kademe çalıştırıla bılınır mı veya başka bır çozum var mı

• Hakan usta bu aralar hep meşgul sanırım. son 1 yıldır sadece şu mesajı gönderiyor :

quote:

Merhaba,

Arkadaşlar işlerinden dolayı forma her zaman giremiyorum.

Hızlı ulaşım için direkt olarak arayabilirsiniz.

ABS Arızası ve Otomobil Elektronik Sorunlar:
    Hızlı Ulaşım için:
    Tel:0 536 949 13 16

"Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın."

• pegeout 206 2005 modem aracımız var ikinci el olarak aldık.
    geçen yıl aküsü bitmişti inci akü 60 amper yeni akü ile değiştirdik
    Bu gün arabanın kadranında akü lambası yanıyordu acaba şarj dinamosu şarj etmiyor mu
    şayet şarj dinamasu sorunlu ise tamir mi ettirmek lazım yenisi ilemi değiştirmekte fayda var
    araba kullanırken muzik dinlerken ara ara kesilme oluyor dinamo bozuksa lambalar radyo aküdenmi yiyor yoksa.
  • Jaws J kullanıcısına yanıt
    hocam basima gelen bir olayi anlatayim.

clio 2004 lpg li

aku surekli bitiyordu. ustalar aku yetmiyor dediler 72A taktir dediler taktirdim.(normalde 60a vardi.)

sorun devam edince bayagi bi ustaya gosterdim hicbiri sorunu bulamadi.

bu olaylar olmadan sarj dinamosunun bir parcasi degismistim (ismini bilmiyorum). o parcanin arizali olacagini dusunmuyordum. megersem taktiklari parca arizaliymis. degistirdiler sorun cozuldu. olan benim 72amper aku parasina oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ...DeAtH... . kullanıcısına yanıt
    Gene ucuza atlatmışınız geçmiş olsun bizim arabada elektiriksel sorun var
    bu gün de arabayı calıştırğımda akü lambası yanmıyordu
    4'lüleri yakan düğme calışıyor bir calışmıyor
    sağa sola dönüş yapmak için kullanınan sinyan kolları calışıp duruyor tekrar calışıyor bazen ikinci kez aç kapa yapıyorum öyle claışıyor
    benzin göstergesi hep depo boşta gösteriyor
    belkide bu elektiriksel sorun beni yanlış yönlendirmiş olabilir anlıcağınız.
  • Jaws J kullanıcısına yanıt
    yukarda anlattigim olaylar sirasinda arabaya bir aku takmislardi. (1 saat icin taktilar geri cikartacaklardi) dediginiz gibi dortluler yanmadi sinyaller sapitti airbag isigi yandi vs vs sonra yeni aku takinca soeun gitmisti :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar belki doğru yer değil ama 2008 citröen c4 aracıma aşağıda linkini verdiğim sistemden taktırabiliyormuyum onu merak etim.Eğer mümkünse bu sistemi nerede yaptırabiliriz...İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim...

https://www.youtube.com/watch?v=IthGL7kkm78

Easycar Alarm E771AS & Keyless Go
  • hakanusta kullanıcısına yanıt
    Selam ustam form sitesinde telefonunuz vardi arayip rahatsiz etmek istemedim. Buradan yardimci olacaginizi düşündüm. Benim 2000 model fiat brava sx aracim var. Soyle bir sorunu var. On iki cam otomatik bazen calisiyor bazen calismiyor ustundeki isiklar dahi sonuyor kapi kilidinde bir problem yok genellikle stop etttirip bir kac saat sonra araca bindigimde camlar sorunsuz calisiyor. Tesekkur ederim Allah kolaylik versin

• Benim aracım laguna2 2004 model aracımın arka camlar açılmıyor bende bir oto elektrikçiye gittim şöför tarafında bulunan acma kapama düğmesi arızalı dedi onu degiştir hepsi düzelir dedi acaba dogruluk payı var mı

• Ustam hayırlı işler.2012 qasqhai 3 yıldır lpg takılı aracımın kontak kapalı olmasına rağmen sadece arka park ve stop lambaları yanık kaldı,ertesi gün kendiliğinden söndü .Akşamına baktığımda bir ara temas etmeyen lamba gibi düşük voktajda göz kırpıyordu.Fren müşürleri sağlam.Problem ne olabilir?

• Tekrar formdayım.

Acil durumlar için:

05369491316
  • Hakan usta selamun aleykum öncelikle. Bmw e 46 araçım var soğuk havalarda sabahları ilk çalıştırmada hararet en tepeye çıkıyor şanzuman arızası veriyor. Kontagı aç kapa aç kapa çalıştırıyorum aracı çalıştıktan sonra 100metre gidip stop ediyorum tekrar çalıştırınca tekmarş araç çalışıyor arızalar gidiyor yola devamm araba çalıştıktan sonra hiç bir arıza yok sorun yokgidişinde çekişinde ayrıca hava sıcaklıkları normal olduğunda aracımda hiç arıza yok tek marş devam beyin dediler değil dedim nedenide beyin olsa aracım tekler başka şeyler yapar aracımda hiç bir arıza yok

• Hakan usta selamun aleykum öncelikle. Bmw e 46 araçım var soğuk havalarda sabahları ilk çalıştırmada hararet en tepeye çıkıyor şanzuman arızası veriyor. Kontagı aç kapa aç kapa çalıştırıyorum aracı çalıştıktan sonra 100metre gidip stop ediyorum tekrar çalıştırınca tekmarş araç çalışıyor arızalar gidiyor yola devamm araba çalıştıktan sonra hiç bir arıza yok sorun yokgidişinde çekişinde ayrıca hava sıcaklıkları normal olduğunda aracımda hiç arıza yok tek marş devam beyin dediler değil dedim nedenide beyin olsa aracım tekler başka şeyler yapar aracımda hiç bir arıza yok

• Gprsnedir kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Gösterge veya tesisat arızası var demektir.

Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 7778798081
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.