Şimdi Ara

Iphone5 in Beyaz ekranda belli belirsiz Pembe Ekran Bölgesi Sorunu ve Akibeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • vatanbilgisayardan aldığım iphone5 in beyaz artalanda belli belirsiz pembe ton pembe artalan bölgesi olduğu için servise verdim.
    hiçbiryerinde ışıkta bile çiziği yok.6 gün geçti.

şimdi bana arkadaşlar keşke vatanın bu telefonu tedarik ettiği yer nereyse (genpa/teleservis?) oraya direk gönderseydin diyorlar.

telefonun açılmasını istemiyorum iadesi olmayacaksa çünkü bu ürün narin. bir tamirden sonra başka bin türlü sorun çıkarır.
    telefonun durumunun 3-5 gün içinde belli olacağnı söyledi vatandaki arkadaş.ancak 23 güne kadar sürebilir dedi.
    bana doldurup imza attırdığı servis kağıdında 90 gün boyunca firmamız sorumlu tutulamaz diyor.

ikinci konu ise:Müşteri Hizmetlerindeki arkadaş verdiği servis kağıdına kullanımsal leke ve çizikler olduğunu otomatikman yazmış.Oysa ki ışıkta bakılsa bile tek bir çizik yok darp iz yok (parmak izi mutlaka).Bu yazıyı kağıtta farkedip geri döndüm.". Servisteki arkadaşa ürünü açın bakın ışıkta bile tek çizik göremezsiniz" dediğimde ürünün paketlendiğini o yazının önemli olmadığı söyledi.

acaip tedirginim.vermesemiydim öyle kullanmaya devam mı etseydim.
    daha ürünü alalı 10 ay oldu. ürünü değiştirmek yerine tamir edeyim derken dahada berbat etmesinler ?

Ne olur kaç günde gelir.Gelirse yenisi mi gelir. Eskisini tamir edeyim derken içini açıp daha başka başka sorunlara gebe bırakmasınlar.
    tekrar cihazı iadesini isteyip elimle zorlu appstore centera götürsemmi bunlar 1-2 ay bekletirler mi.
    bu konu üzerinde tecrübelerinizi ve düşünceleriniz paylaşır mısınız.
    (teşekkürler)

(resim :belli belirsiz beyaz artalanda pembe bölge sorunu)
     Iphone5 in Beyaz ekranda belli belirsiz Pembe Ekran Bölgesi Sorunu ve Akibeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursatturkay -- 8 Mayıs 2014; 18:35:17 >

• Ekranın kenarlarında yeşillenme var bendede bu sorun vardı ve tuş kilidinin altında ışık sızmasıda vardı, teleservise verdim, değişim kararı çıkmış, değişim cihazını bekliyolatmış ne zamana kadar beklicem bilmiyorum, büyük ihtimal seninde değişim olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu ne kadar bir süreç oldu sizde ?
    ben genpa ya da teleservis yerine aldıgım yere verdim vatana. bugün 6. gün ve takip sayfasında servis yolunda yazıyor.

tedirginim.çünkü telefonda hiçbir darp ve çizik yok.
    bana berbat edilmiş bir halde aynısını göndermesinler ? ya da ekranı tamir etmelerini istemiyorum. değişiyorsa değiştirsinler yoksa tamir görmesinden korkuyorum. tamir edecez derken daha berbat ederler ki telefonumdan çok memnunum. çünkü pembelik çok göze görünmüyo ve beyaz ekranda sadece hafif belli oluyor.

kız gibi baktığım telefonu mahvedip göndermesinler ? ((bir tedirginlik süreci...)).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursatturkay -- 4 Mayıs 2014; 11:39:41 >
  • Yeşil ekrana tamir olmuyor die biliyorum yani bu sebebden veripte tamirli cihaz alan duymadım görmedim, benim telefonda da bir tane çizik yoktu ama vermek zorunda kaldım

Direk vatana vermeniz pek birşey değiştirmez, vatanda telefonu alıp hangi şubeyse garantiniz oaraya gönderir yani bi kaç gün zaman kaybı olur, ben 9 nisanda verdim teleservice, ayın 10 da istanbula ulaşmış o gündür bekliyorum hala, değişim cihazını

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Degisir hocam iciniz rahat olsun. Ekran tamiri cok nadir gorulen bir seydir Apple camiasinda. Icini acmak ekrani degistirmek ve tekrar birlestirmek herkesin ugrasmak isteyecegi bir sey degil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kursatturkay K kullanıcısına yanıt
    Keşke Apple Store'a götürseydiniz, hatta imkanınız varsa götürün. Cihazı değiştirirlerdi hemen 15 dakika içerisinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar benim 1 yıllık garantim devam ediyor baktığımda programa dahil değil gözüküyorum tuş da şuan sağlıklı çalşıyor fakat 1 ay öncesine kadar içine göçmüş bir biçimdeydi sizinki gibi basmıyordu kendi kendine düzeldi garantim bitince tekrar bozulacağını düşünüyorum ayrıca ölü piksel ve ışık sızması sorunumda mevcut cihazı değiştirebilirmiyim ? Iphone 5

• Aynı sorun bende de var, store götürsem değişim olur mu?
  • Fox90 kullanıcısına yanıt
    Şu anda garantiniz devam ediyorsa herhangi bir sorun dolayı filan değişim alabilirsiniz ama garantiniz bittiğinde ve güç tuşu arızalandığında eğer tuş değişim programına dahil değilse cihazınız, ki sadece tuş değilimi yapılıyor, değişim yapmazlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: svastika94

Aynı sorun bende de var, store götürsem değişim olur mu?

sadece ekran değişimi olur cihaz değişimini artık ekran kaynaklı sorunlardan dolayı yapmıyorlar. ekran değişimini de yoğun değillerse 1-2 saat yoğunlarsa bir sonraki gün teslim ediyorlar. artık sadece fabrika ortamında giderilebilecek sorunlar için değişim yapıyorlar.
  • Teşekkürler,
  • 9.5 ay oldu cihaz alınalı.
    bir de ekranı değiştirirlerse asla orjinali gibi olmaz bir daha başka başka sorunlar peydah olacağına eminim.
    iyisi mi değiştimeyeceklerse olduğu gibi geri göndersinler.
    peki ekran değiştirmeden önce izin alıyorlar mı soruyorlar mı ?

içi açılan bir cihaz birdaha iflah olmaz.

daha önce ipod ekranını değiştirttim, akabinde cihaz dağıldı gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursatturkay -- 4 Mayıs 2014; 22:32:41 >
  • Hocam öncelikle geçmiş olsun. Sıkıntını anlayabiliyorum. Yerine koydum kendimi sıkıntı yani. Bende cihazı vatandan aldım 10 ay olmadı. Hiç farketmedin mi ? Sonradan oluşan bi sıkıntı mı bu? Kullanıma bağlı şu sebepten olmuştur dediğin bi husus var mı ? Ben de çok titiz kullanıyorum ama elektronik cihaz bunlar. Tekrardan geçmiş olsun umarım seni mağdur etmezler.
  • Cihazın da parça değişimi olsa bile sonuçta işlemi yerkili servis yapacak , sokaktaki telefoncu değil neden bu kadar tedirginsiniz anlayamadım doğrusu

• Ben de Yerkili olmasından korkuyorum. :P Anlaşılmayacak birşey yok.Bu telefon bir kere açıldım mı bir daha asla eskisi gibi olmaz.
    Ürün nanoteknolojik fabrikalarda üretiliyor. Ama yetkili bayi Hasan Bey ise.Orası sıkıntı işte.Klima değil ki bu.

Kaçıncı dünya ülkesinde yaşadığını hatırlayıp, kendini başkalarının yerine koymaya gerek kalmadan, birinin ihmali neticesinde başına daha önce gelenleri hatırına getirdiğinde; anlaşılmaması içten bile değil.

Konu; sürecin paylaşılmasıdır.

Aldığımız her ürünün müşteri hizmet kalitesi aldığın üründen çok daha önemlidir ve internette açık açık yazılmalıdır ki herkes bilsin alacaklarını ona göre alsınlar.
    memnun olduğunuz veya olmadığımız durumları tabii ki paylaşacağız. böylece bizlerin yani tüketicilerin bilinç düzeyi artıyor:Üretici Tüketici hatta tedarikçinin bile ömrünü tüketen sorunlar başlamadan çözülmüş oluyor.

ekrandaki belli belirsiz pembeliği iki iphone u yanyana koyunca farkettim.öncelikle IOS 7.1 den falan diye düşündüm ama ilgisi yokmuş.
    aslında hiç rahatsız edici değil. ama yine de gönderiyim belki daha farklı sorunlara neden olabilir.sonuçta orjinal ekrandakinden farkı; çok dikkatli bakınca farkediliyor.
    neyse bakalım süreci buraya yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursatturkay -- 5 Mayıs 2014; 22:25:28 >

• 12. gün cihaz veridiğim gibi geri geldi çok şükür hiçbir işlem yapmamışlar. (hatta ne var ne yok silmişler. herşey son sürüm ve orjinal olduğu halde kafadan silmişler.cahillik.)
    ya yapsalardı Allah korusun.Cihazın hiçbiryerinde tek çizik bile yok. İçini açsalardı eminim dağıtırlardı.

Netice : "Belirttiğiniz sorun, arıza teşkil etmemektedir"

Yapılan işlemler :
    Yazılım güncellemesi yapıldı (ki zaten 7.1.1 vardı.bu uyduruk bir işlem aşaması olmuş)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kursatturkay -- 12 Mayıs 2014; 15:08:26 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.