Şimdi Ara

Analiz : Windows XP halen en çok kullanılan işletim sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
1.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Analiz : Windows XP halen en çok kullanılan işletim sistemi

Geçen ay itibariyle resmi desteği sona eren Windows XP kullanıcıları için çeşitli geçiş kampanyaları hayate geçirilmişti. Ancak analizler kullanıcıların pek de ikna olmadığını gösteriyor. 

Yapılan son analizlere göre resmi desteğin sona ermesinden sonra Windows XP sadece yüzde 1 civarında kullanıcı kaybetti. Mart ayında yüzde 27.69 olan Windows XP kullanım oranı geçen ay itibariyle yüzde 26.29 oldu.

Windows 8 kullanım oranı yüzde 6.36 iken, Windows 8.1 oranı yüzde 5.88 seviyesinde. Diğer bir deyişle Windows 8 sürümleri toplamda halen Windows XP'yi geride bırakamamış durumda. 

Bununla birlikte Windows XP kullanım oranının düşmeye devam edeceği belirtiliyor. Ancak bu Microsoft'un istediği seviyede değil ve olmayacak gibi görünüyor. 

Kaynak:http://www.technobuffalo.com/2014/05/03/windows-xp-market-share-outnumbers-windows-88-1-and-vista-combined/

• En çok kullanılan işletim sistemi Windows 7 yanlış haber yapmayın...

• Ne vista ne 7 ne de 8 XP yi durduramadı hatta Xp desteğinin son bulmasına rağmen hala Xp deniliyorsa gerçekten Xp tüm zamanların en iyi işletim sistemi olduğunun bir göstergesi.

• Efsane sürüm.

• Windows 7 ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İstenileni yerine getirdiği sürece eski nesil bilgisayarlarda liderliğini korur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sniko1

En çok kullanılan işletim sistemi Windows 7 yanlış haber yapmayın...

ekrem abi kaynak koymuş. senin kaynağın nedir kardeş

• XP'nin kalesi ATM'ler

Başlıkla, içerik uyuşmuyo zaten

XP : 26,29
    W8 : 6,36
    W8.1 :5,88

38,53

Vistayla %40 desen, W7'ye %60 kalıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 4 Mayıs 2014; 0:29:10 >
  • XP işletim sistemi akar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • W8 yeni pclerde zorunlu gelmese yuzde 1e anca gelirdi, belki gelmezdi.

• İnsanlar karmaşık şeylerden hoşlanmadığı için sanırım xp yi değiştirmek istemiyorlar, xp kullanıcıları w8'i görünce sanırım bu microsoftun değil diyorlardır arayüze bakıp aslında w7 hem xp hızında hemde daha fonksiyonel ama sanırım bilmedikleri şeyi merakta etmiyor kullanıcılar lisanlı vista alıp hard format atarak lisansı iptal edip xp yükleten çok kişi tanımıştım zamanında kastığından değil alışamadım diyorlardı.Tabi lisanslı işletim sistemi olmadığı için yüklenen xp ler güncellemer kapalı olduğu ve çökme tehlikesinden yüklemedikleri için yılda 3-4 kere trojen solucan truva atı yada virüs yüzünden ver internet cafe ye yada pc tamircisine 20-30 lira at formatı geç oldu çoğusu.Bu gidişle tamamen kullanım dışı kalması asgari 8-10 yılı bulur, o zamana kadar microsoft w13-yada 14 ü sürer piyasaya.

• Keske Windows Phone yerine telefonları Windows Xp ile gelse :) Windows uygulamalarını kullanabilsek :)

• Ben inanmıyorum. Ev kullanıcılarının çoğu Windows 7 veya 8 kullanmakta. Bankalsr vb. sayesinde XP halen kullanımda. Ve Tabii ki de Çin sağ olsun.

• ekrem71 E kullanıcısına yanıt
    Yine sallamasyon haber En cok kullanım Windows 7 de.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bradley Cooper

quote:

Orijinalden alıntı: sniko1

En çok kullanılan işletim sistemi Windows 7 yanlış haber yapmayın...

ekrem abi kaynak koymuş. senin kaynağın nedir kardeş

Kardeş %26 yla en çok kullanılan işletim sistemi nasıl XP olsun?

• İronik'tir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eski sistemde yeni işletim sistemi sürünmeyi bırak ağlıyor ağlıyor onun için ağlamasın diye XP kullanıyor insanlar !

• XP efsaneler efsanesiydi beee onun devamını ise Windows 7 getirdi Windows 8 o kadar iyi olmadı hele o başlangıç ekranı vat yaaaa

• Windows 7 cıkmadan once yapılmıs gallba haber

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.