Şimdi Ara

Android oyun konsolu OUYA beklentilerin altında kaldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Android oyun konsolu OUYA beklentilerin altında kaldı

Kickstarter üzerinde rekor bir bağışla gerçek hayata geçen ve konsol endüstrisinde bir devrim olarak görülen OUYA ne yazık ki beklentilerin altında kalmaya başladı.

Tegra 3 yongasetinden gücünü alan ve 99$ fiyat etiketine sahip olan OUYA, ünlü tasarımcıların dokunuşları ile son şeklini almıştı. Geliştiriciler ile el sıkışarak özel yapımlara da sahip olan OUYA bununla birlikte tüketici ilgisinden uzaklaşıyor.

OUYA için Towerfall oyununu geliştiren Matt Thorson, oyunun platformdaki en popüler yapım olduğunu ancak buna rağmen sadece 7000 adet sattığını açıkladı. Oyun PS4'te çok ilgi görürken, PC'de de hatırı sayılır bir oyuncu kitlesine sahip oldu. Thorson oyundan 500 bin dolar gelir elde etti ve bunun yüzde 80'ini PS4 ve PC satışlarından geldi. 

OUYA'nın en popüler oyununun bu kadar az satış yapması konsolun ilk günkü heyecanı uyandırmadığını gösteriyor. Bunun yanında mobil cihazlar OUYA'yı çok geride bırakacak donanıma sahip ve kullanıcılar başka bir Android konsoluna ihtiyaç duymuyor. Bununla birlikte OUYA geliştiriciler ile ortaklık zemini aramaya devam ediyor. 

Kaynak:http://www.eurogamer.net/articles/2014-04-28-towerfall-sold-best-on-ps4

• 6 ay da bir islemci yenileniyor .. oyun konsolu dedigin en az 3-4 sene güncel kalmalı

• Sinirim bozuldu.3 senede anca çıkardın ne bekliyordun? Desinler o adama.

• Aslında ucuz Tegra 3'lü bir çözüm halen kullanılabilir ama Nvidia'nın para sever olması oyun geliştirmeyi kısıtlıyor..
    Power Vr veya Adreno kullanan sistem olsa satabilirdi.. Ortalama 32'' TV'de 1024x768 çözünürlükte gideri var bu tür cihazların..
    Ki 99 Dolar'a bugün bile satabilecek bir ürün bu.. Biraz da Tegra 3 yanılgısı var insanlarda.. Tegra 3 iyi ama kapalı bir platform.. (Tabii ki şu anki teknoloji ile karşılaştırmıyorum..)
    Bana göre halen alınabilir bir ürün.. Hatta destek amacı ile kalmışsa satın almayı düşünüyorum.. Geliştirme amacı ile kullanırım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James Horner -- 2 Mayıs 2014; 23:49:58 >
  • Ee adam ne yapsın ps3 yerine bunu mu alsın zaten android oyunlarını herkes telefonunda oynuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkesin elinde tegra3 ten daha güçlü telefon & tabletler varken çok gereksiz oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: foz54

Herkesin elinde tegra3 ten daha güçlü telefon & tabletler varken çok gereksiz oldu

Evet öyle ama bu komple hazır, optimize edilmiş bir sistem..
    O açıdan bakarsak eğer; Halen amiga kullanan insanlar var ve zevk alarak oynuyorlar.. Benzetmeniz biraz yanlış olmuş.
    Bu kadar ön yargılı olmayın bence.. Bakın, ben kimsenin tarafını tutmuyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James Horner -- 3 Mayıs 2014; 11:48:55 >
  • android oyunları konsol oyunu değilki telefonlar için geliştiriliyor. o yüzden androidli oyun konsolları şuan için rağbet görmez. ancak cihaz pahalı değilmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: James Horner

quote:

Herkesin elinde tegra3 ten daha güçlü telefon & tabletler varken çok gereksiz oldu

Evet öyle ama bu komple hazır, optimize edilmiş bir sistem..
    O açıdan bakarsak eğer; Halen amiga kullanan insanlar var ve zevk alarak oynuyorlar.. Benzetmeniz biraz yanlış olmuş.
    Bu kadar ön yargılı olmayın bence.. Bakın, ben kimsenin tarafını tutmuyorum..

neye optimize edilmiş? kaç tane optimize oyunu var ?

Baştan beri saçmalık olan bir proje idi zaten
  • James Horner kullanıcısına yanıt
    Proje ilk çıktığında ben de sizin gibi ilgi duymuştum ama tırt çıktı incelemelerine bakın birçok sorunu var hiç optimize felan da değil Android oyunların aynısını kendi kontrolcülerine uyarlamaya çalışıyorlar kendine ait popüler olacak oyunu da yok. Zaten dediğiniz gibi olsaydı şu an yükselişte olurdu.

• Boş bir yatırımdı. Sony Microsoft Rakip olacak bir oyun konsolu çıkarmak için bağıştan çok daha fazlasına ihtiyacı var.
  • quote:

Proje ilk çıktığında ben de sizin gibi ilgi duymuştum ama tırt çıktı incelemelerine bakın birçok sorunu var hiç optimize felan da değil Android oyunların aynısını kendi kontrolcülerine uyarlamaya çalışıyorlar kendine ait popüler olacak oyunu da yok. Zaten dediğiniz gibi olsaydı şu an yükselişte olurdu.

Sonuçlarını ben çok önceden gördüm, biliyorum hocam..
    Ben iyi demedim zaten ürün için, eğlencelik bir proje bu zaten.. Grafik takıntılı birisi de değilim, Wii U'yu PS4'e tarcih eden eski nesil grubun içerisindeyim..
    Rahatsızlık verdiysem affola.. Özetle; Benim hoşuma gidiyor böyle çalışmalar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi James Horner -- 3 Mayıs 2014; 13:49:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmedaltair

Ee adam ne yapsın ps3 yerine bunu mu alsın zaten android oyunlarını herkes telefonunda oynuyor

+1
  • 99$'a Fire Tv varken kim ne yapsın bunu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ölü doğum
  • Ben böyle sacma alet görmedim arkadaş

• Cihaz çıkana kadar tegra 3 eskidi gitti. Bir de Ps beya xbox serisi gibi kaliteli içerikte yapımları da olmayacak.
    Basit mobil oyunları/app leri oynamak için neden konsol alınsın ki, telefon ve tablette oynarsın daha iyi.
    İş gamepad ise bu cihazlara da bağlanıyor. Görünen köy kılavuz istemiyordu malesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: James Horner

quote:

Sonuçlarını ben çok önceden gördüm, biliyorum hocam..
    Ben iyi demedim zaten ürün için, eğlencelik bir proje bu zaten.. Grafik takıntılı birisi de değilim, Wii U'yu PS4'e tarcih eden eski nesil grubun içerisindeyim..
    Rahatsızlık verdiysem affola.. Özetle; Benim hoşuma gidiyor böyle çalışmalar..

Herkes anlayamaz bunu işte. Eksi basmaları normal.

Her ne kadar yazılımdan anlamasam da bu tip deneyimlemeleri severim.

Deneyim/tecrübe satın alınamaz. Ama bunu anlayacak beyin sayısı bir elin on parmağı kadar.

• Amazon'un Fire Tv aynı fiyat snapdragon 8064 1.7ghz quadcore işlemci 2gb ram ve sadece bir oyun konsoluda değil kısacası kim ne yapsın ouya'yı
  • bir inceleme videosu izleyene kadar çok heyecan veriyor gibi oluyor ama işte
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.