Şimdi Ara

2005-2004 1.6 Avensis mi 2000 Passat 1.8T mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
0
Favori
26.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar 1-2 ay içerisinde bir araç almayı planlıyorum.
    Bu iş için 25-29 bin YTL arası bir param olacak. 2-3 araç arasında kara veremiyorum bir türlü.

1. Alternatif Passat 1.8T
    Elimdeki paraya 1999 yada 2000 model olabiliyor. eğer 1998 modele kadar düşersem HighlineII alabiliyorum ama bu araçların hepsinin kilometreside 120 bin 200 bin arasında. Bu yüksek kilometreler gözümü korkutuyor. Ama ağır basan yanı ise 150 beygirlik kuvvetli bir turbo motorunun olması. Kullanan herkez çok memnun.

2. Alternatif 2004 yada biraz daha para çıkabilirsem 2005 1.6 Avensis Elegance yada Comfort
    Bu araçların kilometreleri 50 bin civarlarında ve 1. alternatife göre 5-6 yaş kadar daha yeni. Birde benzin sarfiyatı açısından daha ekonomik.
    Bu araçtada gözümü korkutan şey 110 beygirlik motoru. Bu motor bu kasaya yetermi yetmezmi. Mesela uzun rampa yukarı giderken veya klimayı açtığımda araçta bir yığılma olabilir diye endişeleniyorum.

3. Alternatifim Subaru Forester 2.0 turbo. Bu araçlarında 2000 modeline param yetiyor. Bu araçlarında sürüşünün çok zevkli, güvenli olması ayrıca 200 beygirlik kuvvetli boxer motoru ile sürekli 4 tekerden çekişinin olması beni cezbediyor. Ama bu aracında benzin sarfiyatı çok yüksek (Şehir içinde 350 bin lira yakıyor diye biliyorum) birde bakım masraflarında korkuyorum.

Sizce ne yapmalıyım. Bunların arasında nasıl bir seçim yapmalıyım ki pişman olmayayım. Birde Avensisin 1.6 elegancesi ile 1.6 comfortunun arasındaki farklar nedir. Tam bilemiyorum.

• eski model 1.8Tlerin çoğunun Turbosu değişmiş arızalar vermeye başlamış oluyor.Onun için ave daha akıllı bi seçim...
    Forester da lüx bi araç olduğu için zaten parası olan sıfırını alıyor olmayanda bu arabayı almaz zaten satmanız çok zor olur...

Ave nin 1.6sıyla ilgili hiç bi şüpeniz olmasın hiç bişekilde ortada bırakmaz yığılma yapmaz ama size yüksek bi performansta vermez...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MRT_60 -- 6 Eylül 2006; 0:44:45 >
  • bencede yaş itibariyle en uygun tercih avensis olur, belki 1.8t kadar performans vermez ama her yönden tadmin edicidir, sonuçta spor araba değil çok büyük marifetler beklememek lazım
  • subaru hakkında forumda üye olan
    cosmos8727 den bilgi alabilirsin.
    kendisi şu anda 98 ya da 99 subaru forester a biniyor.
    aracı çok temiz.daha stepne yerinden bile çıkmamış.

passat hakkında diyeceklerim:
    motor performanslıdır.eğer bulabilirsen temiz passat hoş olur.
    yine cosmos8727 de 1.8t passat var.kendisi galerici.
    istersen pm at cosmos a.

temiz passat bulman zor.
    avensis daha iyi bir seçim olur diye düşünüyorum.
    fakat 1.8 t passattaki performansın yarısını bile bulamazsın.
    performans önemli değil dersen avensis iyi bir seçnek olabilir.

selam ile...
  • Evet benimde tercihim Avensisten yana ama bir yandan da performans diyorum nasıl olacak bilemiyorum. Belki çok çok temiz bir VW 1.8T çıkarsa karşıma fikir değiştirebilirim.

Peki Avensisin COmfort ile Elegance arasında ne fark var. Tam bilemiyorum
  • SelamLar...

Kardeş Geçenlerde bi kaç ay önce bir arkadasım 97 passat 1,8 T aldı .. 16,750 YTL Verdi.. Dedim alma bu arabayı 150,000 km de deri koltuk vs..vs.. Bu şahinden inip passata binince mest oldu dolasıyla.. Çok yakar dedim parçası pahalı dedim . Sana bi corolla alalım veya honda bin dedim.. onlar araba mı dayı ? dedi.. Peki dedik. Gittik aldık arabayı bindik gösterdik vs..vs.. Arka cam çalışmıyodu kafadan 200 kagıt harcadık serviste... Daha sonra kuyruk düzeltme muhabbetine ürgübe gittik bastıkca bastı yaklaşık 220 km yol yaptık hemen hemen yarım depo benzin gitti. )) bu bana diyodu taş çatlasa 300 yakar şehir içinde diyodu 400-450 rahata yakıyo şehir içinde sonra serviste ufak tefek bakımlar yapıldı balata felan degişti 800 Ytl verdi.. Deki bu arabanın iyi yönü yok mu.. Bir kalkışı patinaj çekişi var arabada kesilme diye bişi yok mükemmel perfomans maksimum rahatlık herşey var bu konuda.. Ama Toyota dedin mi duracan biraz düşüneceksin .. Passatın Turbo arızası toyotanın motorunun yapılması fiyatına gelir. Bide 98-99 lar eskidi artık kimse bakmıyo Avensis yeni bi kuşak yeni bir tip alırsan 10 yıl strandartlar haricinde bi para harcamazsın Tavsiyem Avensis Alman Yinede tercih senin..

• Sağolasın basaran38. Bu yazdıklarından sonra passattan vaz geçtim sayılır. Bırak servis masraflarını eğer şehir içinde bu kadar benzin yiyorsa bu wv zaten bana koyar. Birde dediğin gibi turbo arızası filan çıkarsa ozaman tam tutarız :D
  • valla sana tavsiyem subaruyu ele arkadaşım... avensisi düşünebilirsin ama 1.6 motor olmasından dolayı haklı olarak şüphelerin var tabi haklısın...ama toyota olduğu için az sorunlu bir araba olacaktır senin için...gelelim passata...naaptın arkadaşım 25-29 ytl arası 2001 (makyajlı) passat bile alabilrsin...ama beni dinle sakın 97-98 model 1.8t passat alma...turbo sorunu oluyo onlarda...tanıdığımızda vardı 97 highline bi de benim arkadaşımda vardı 2000 comfortline 2000 model olan resmen uçuyodu ama 97 model olanda turbo iyi deildi ve normal atmosferik motor gibi gidiodu...sana bi kaç link vericem çok rahat passatı alabilrsin hemde çok kilometre yapmamışlardan...

http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=708669
    http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=725150
    http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=741366
    http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=728504
    http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=737058
    http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=728236
    http://arabam.milliyet.com.tr/ikinciEl/detail.aspx?sid=742646

üstelik aralarında dizelde var ve senin istediğin highline donanımı çok rahat bi şekilde 2000 model olarak alabiliyosun...

• quote:

Orjinalden alıntı: headstar

Sağolasın basaran38. Bu yazdıklarından sonra passattan vaz geçtim sayılır. Bırak servis masraflarını eğer şehir içinde bu kadar benzin yiyorsa bu wv zaten bana koyar. Birde dediğin gibi turbo arızası filan çıkarsa ozaman tam tutarız :D

eğer benzini bu kadar sorun ediosan subarunun passattan hiçbir farkı olmaz bunuda bil...2004 avensis 1.6 ya da passat 1.6 da bakabilirsin...2side aynı fiyatlarda olacaktır...bunun haricinde opel vectra 2004 1.6 da bu fiyatlarda...seçim senin kolay gelsin hangisini beğenirsen temiz ve az kilometre yapmış olanını rahat rahat bulursun...
  • quote:

Orjinalden alıntı: basaran38
    taş çatlasa 300 yakar şehir içinde diyodu 400-450 rahata yakıyo şehir içinde

01-05 kasaların 1.6 102Bgliklerinide öyle dediler 400den aşağı düşüremiyolar hepsi satlık şimdi...
  • atmosferik 1.8 işe yaramaz.
    alacaksan 1.8T al.hem daha az yakar hem de çok süratli performanslı bir otomobil.
    sen kesin alacaksan kararını verdiysen
    cosmos8727 nin elinde hem 1.8t var(baya temiz gözüküyordu kaç km de bilemicem)
    hem de 1.6 passat var.(şimdiki kasanın bir eski modeli)
    iki araçta temiz gibi gözüküyordu.
    1.8t ye hergün müşteri geliyormuş.
    ha satıldı ha satılacak.istersen cosmos ile görüş.kaçırma o arabayı.

selamlar
  • 400 nereye yakıyor ya.
    yol bilgisayarında 9 litre yazıyor ortalama.
    şehir içinde de yaksa yaksa 10 litre yakar.normal kullanımda.
    bu da 30 ykr gibi bi rakam yapar.
    1.8t ler daha az yakıyor.onlar da 27-28 ykr civarında.
    quote:

Orjinalden alıntı: MRT_60

quote:

Orjinalden alıntı: basaran38
    taş çatlasa 300 yakar şehir içinde diyodu 400-450 rahata yakıyo şehir içinde

01-05 kasaların 1.6 102Bgliklerinide öyle dediler 400den aşağı düşüremiyolar hepsi satlık şimdi...
  • evet benzin sorunsa passat 1.6 exclusive çok ii olur senin için... 2004 model...
  • kardes benim 1.8t 2000 model 150 hp 4 airbeg abs klima yani full bir aracım var sana tavsıyem 1.8t alman hem yakıt hem performans yonunden iyidir.

birde 2004 model 1.6 aracım buda 102 hp yakıt olarak sehır ıcı 9lt. cıvarı yakıtı var araclar hakkında gorusmek ıstersen msn mi verebılırım
  • @pegasuss kardeşin verdiği linklerdeki şu araç çok iyi.fiyatı da fena değil.
    90 bin kmde gayet güzel.bunu da değerlendirebilirsin.
    1.8t iyidir.otobanda çoğu araçla yarışırsın.
    kırmızı da tokat manyağı yaparsın 320 leri 320d leri.

• fiyatlarına gelınce 2side cok temız hıcbır sekılde degısen yok 2000 model 1.8t da 1 parca boyalı buna 27000 istiyorum

2004 1.6 ya gelınce arabada tek bir cizik bile yok bunada 33000 ytl ıstıyorum

ılgılenırsen gorusuruz bılgıne ıyı gunler
  • geçen sene tertemiz 50000 de 2000 1.8 T passatı 25000 e sattık boyası değişeni yoktu ve garaj arabasıydı...sen nasıl 27000 istiosun?highline mı aracın?ayrıca 2004 model 1.6 sınada çok para istiyosun piyasası bu değil... yanlış anlama enayi bulamadıkça satamazsın bilgin olsun...
  • cosmos ben aralık sonu veya ocak başında bir para bekliyorum. Ancak o zaman araç alabilirim.

Pegasusun verdiği linklere baktım. Yukarıda resmi olan araç gerçekten güzel ve uygun duruyor.

Birde 25-29 ytl diyordum ama sanırım biraz daha fazla kredi çekip 32 ye kadar para çıkartabileceğilm.

Düşüncelerim şöyle şekillendi.
    2004 veya 2005 Avensis 16 temiz bir tane bulursam alırım veya
    Elimdeki para ile (32) 2000-2003 arası Passat 1.8T alırım.
    Subaruyu eledim. 1998 model aşağısı ve T olmayan Passatları eledim. :)
    Ama passatın performansı bir yandan Avensisin sorunsuzluğu diyer yandan bastırıyor.
  • Bu arada 1.6 passat almayı kesinlikle düşünmüyorum.
    Bu araçlara 1.6 motoru yakıştıramıyorum ben. Zaten piyasada da bir sürü satan olduğuna göre kimse memnun değil.
  • avensisi sorunsuz olduğu için düşünüyosun ama bu kasalarada 1.6 motoru yakıştıramıyosun ne serden ne yardan vazgeçerim diyerek arada kaldın sanırım... passatı etrafımda o kadar çok kişi kullanıyoki anlatamam sana...97 highline düz 2000 comfortline düz 2002 comfortline triptronik 2000 comfortline triptronic kullananlar var etrafımda ve hepsi 1.8T herkes çok memnun bu araçtan...yeri değil ama 2000 model 1.8T olanıyla 2-3 defa 260 ı gördük ve çok fazla zorlamadan...passattan memnun kalacaksın madem 32000 ytl ye kadar çıkıyosun 2002 passat 1.8T düşün diyorum başka da bişey demiyorum...

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.