Şimdi Ara

Bizim dairenin özelliklerine göre hangi Kombi uygundur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Evimiz 3 yıllık merkezi kolarifer kömür sistemlimliydi Doğalgaz geldiği için bireysel ısınmaya geçiyoruz. Evimiz 5 katlı binanın 3 cü katı Güney ve Batı cepheli,ısı yalıtımlı ve pvc çift camlı 3+1. 125 m2 Doğalgaz sistemine geçiş Mayıs ayında başlıyor apartman ve daire içi tesisat kurulumu
    Kombimiz katlama cam ile kapalı balkonda olacak onun yeri hazır Evin petekleri 6mt tül toplam olarak (Doğalgaz sistemine yetersiz gelebilir gibi okuduklarıma dayanarak şu an için değişim yapamam peteklerde)

En mühim olanıda hangi kombi benim için tasarruf sağlar ve sorunsuzca yıllarca kullanabilirim Buderus 072 oldukca tavsiye edilmiş gönül ister en iyisine sahip olmayı.Orta seviye performans olarak güçlü kombi öneriside alabilirim
    1 Evimizin özelliklerine göre Hangi kombiyi seçmeliyim?
    2 Kombimiz cam katlamalı balkonda olacak Kombiye kasa yaptırmalımıyım?
    3 Peteklerin her birine termostatik vana taktırmalımıyım?
    4 Tasarruflu kullanım için extra başka nasıl önlemler almalıyım?
    Tavsiyelerini ve engin bilgilerini paylaşacak arkadaşların her birine şimdiden Teşekkür ederim. Esenkalın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• akıllara hemen 6m peteğe yoğuşmalı kombi olur mu olmaz mı diye bir soru geliyor.

yalıtım+ara kat+çift cam ve cepheleri göz önünde bulundurursak bence yoğuşmalı kombi uygun olabilir. önemli olan en soğuk günde 50-55 derece kombi değeri ile ısınmak.

ben bugün karar verdim Bosch Classic Condense kombi ve FR 10 oda termostatı alacağım.

az ısınmasını istediğim salon ve yemek pişince sıcak olan mutfağa termostatik vana taktıracağım. bu bilgiler size yol gösterebilir.
  • Sn cLk görterdiğiniz yol için teşekkür ederim
    Bosch Classic Condense kombi de güzel bir altarnatife benziyor ve kullanıcı çogunluğu memnun Buderus 072 ile aynı fabrikada üretiliyormuş 500₺ gibi bir fark var aralarında Listeme ekledim
    Sizin kararınızda hayırlı olsun Esenkalın.

• 20aralik kullanıcısına yanıt
    merkezi kömürlü kalorifer sistemlerinde genellikle yüksek işletmeler (80c - 60c..gibi) seçilerek radyatör metrajı boyutlandırıldığı için,daha sonra doğalgaz dönüşümlerinde bu radyatörler yetersiz gelir,çünkü doğalgaz ile ısınılan mekanlarda daha düşük işletmeler(60c-40c..vb) seçilir
    sizin yapmanız gereken evdeki ısıkayıplarını doğru hesaplayabilen bir mühendis bulup evdeki yalıtım/cephe ve diğer etkenlere göre radyatör metrajını yeniden boyutlandırmak,yoksa mevcut radyatör metrajıyla kışın düşük kazan sıcaklığında ısınmakta zorluk çekebilirsiniz
    bildiğiniz gibi yoğuşmalı kombileri kış boyunca en fazla 55c kazan sıcaklığında kullanmanız gerekir,mümkünse 45c-50c
    ilave yapacağınız radyatör markası olarak demirdöküm plus,vairad ve airfel öneririm.bu markalar panel radyatörlerde en iyi üreticilerdir
    kombi tercihiniz bosch ve buderus olacaksa bence bu cihazların yanında kendi modülasyonlu oda kumandalarını alarak kullanmanız daha doğru bir tercih olacaktır çünkü buderus/bosch grubu bu alanda çok başarılı bir üreticidir,kendi cihazları modülasyonlu oda kumandaları ile çok uyumlu bir şekilde oda sıcaklığına göre modülasyon yapar ve cihazlar tasarruf yapar
    bosch classic condense alcaksanız bosch fr 10,buderus gb72 alacaksanız buderus rc 10 modülasyonlu oda kumandası almanızı öneririm
    ilave tasarruf için kombiye en yakın radyatörlere kaliteli termostatik vanalar taktırabilirsiniz:danfoss ra 2000 (gaz sensörlü) kombi ve trv vanalardan daha uzak bir noktaya da modülasyonlu oda kumandası
    modülasyonlu oda kumandası taktırmak istemıyorsanız,cihazın kendi dönüş suyu modülasyonuna göre çalışıp radyatörlerin çoğuna trv vanalar taktırarak kullanmak istiyorsanız modülasyon aralığı geniş premix yoğuşmalı kombi+2radyatör hariç kalan radyatörlerin hepsine danfoss ra 2000 trv vanalar taktırabilirsiniz
    bunu düşünürseniz kombi olarak:baymak falke condense,baymak duo tec,ferroli bluehelix,ferroli econcept tech öneririm
    trv vana taktırmayacağınız 2 radyatör banyodaki havlupan ve koridorda radyatör varsa bu radyatör veya kombiye en uzak 1radyatörde normal vana olmalı,diğer kalan radyatörlerin hepsine danfoss ra 2000
    cam balkondan kışın dışardan yağmur ve benzeri sızıntılar olmayacaksa dolap şart değil,ama kombinin ısıtma verimini korumak için bence dolap yaptırmakta fayda var

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Sn disintegration önerileriz için teşekkür ederim Buderus ve Vailant firmasından öneri aldım Dairemiz 110m2 olup ve petek boylarının yetersizliğinden dolayı her 2 firmada yoğuşmalı kombi yerine konvansiyonel kombi tercih edilmesini doğru buldu.
    Şimdi konvansiyonel kombi modellerinden tercih yapmam gerekecek her firma kendi ürününü övüp diğeri daha fazla yakar vs gibi eksilerden bahsedip kendi markalarından tercih yapmam için söylemleri oluyor.
    Sizlerin önerilerizi ne olur Konvansiyonel modellerden? Dogru tercihim ne olmalıdır Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: 20aralik

Sn disintegration önerileriz için teşekkür ederim Buderus ve Vailant firmasından öneri aldım Dairemiz 110m2 olup ve petek boylarının yetersizliğinden dolayı her 2 firmada yoğuşmalı kombi yerine konvansiyonel kombi tercih edilmesini doğru buldu.
    Şimdi konvansiyonel kombi modellerinden tercih yapmam gerekecek her firma kendi ürününü övüp diğeri daha fazla yakar vs gibi eksilerden bahsedip kendi markalarından tercih yapmam için söylemleri oluyor.
    Sizlerin önerilerizi ne olur Konvansiyonel modellerden? Dogru tercihim ne olmalıdır Teşekkürler

firmaların vermiş olduğu bilgiler gerçek dışı,yoğuşmalı kombiler her m2 ve her radyatör metraj tesisatlı eve olur,ben 1+1 stüdyo net 60m2 daire ve 3-4mt radyatör metrajlı dairelere yoğuşmasız hatta 3 eşanjörlü yarım yoğuşmalı kombi taktırmıyorum,modülasyon aralığı geniş f/p premix yoğ kombi taktırıyorum bu cihazlar her m2 eve göre kapasitesini düşürerek modülasyon yapar

piyasadaki en iyi en son teknolojik cihazlar ön/hava karışımlı premix yani tam yoğuşmalı kombilerdir
    ayrıca firmaların kendi ürünlerini övüp diğer markaları kötülemesi ne kadar yanlı çalıştıklarının bir başka göstergesi

vaillant ve buderus'tan yoğuşmasız kombi olarak vaillant 242-5 ve buderus u 62 öneririm.bu cihazlar zaten yoğuşmasız kombiler arasında en iyileridir ama bu cihazların satış fiyatı f/p premix yoğ kombilerle aynıdır hatta bazı premix yoğ kombilerden daha pahalıya bile satılır
    yani premix yoğ kombi fiyatına yoğuşmasız kombi almış olursunuz
    bu bilgiler ışığında tercihiniz yine de konvansiyonel kombi olacaksa iki cihazı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz,iki cihazda çok iyidir
    en son ihtimal f/p kategorisinde buderus u72 ile aynı özelliklerde bosch class 6000w tercih edilebilir,bosch class 6000w ve buderus u72 %100 aynı kombidir & manisada bosch fabrikasında aynı bantta üretiliyor,sadece isim farkı vardır,buderus u72, "buderus" logosu yüzünden 1500liraya,bosch ise 1200liraya satılıyor
    bosch class 6000w diğer adıyla buderus u72 bence 1200lira civarında tercih edilecek kombilerin başındadır

hangi kombiyi alırsanız alın radyatör metrajınızı doğalgazla ısıtılacak işletmelere göre yeniden boyutlandırın ve radyatörlerin çoğuna kaliteli termostatik vanalar öneririm:danfoss ra 2000

• disintegration kullanıcısına yanıt
    Sn disintegration çok sağolun
    Premix kombiden yana karar kıldım sizin aydınlatıcı bilğilerinizden sonra
    Bana üst seviye ve orta seviye hangi modelleri önerirsiniz f/p ürünü olarak premixlerden. Performan açısından daha sağlıklı sonuç alabilmek için 2 odanın peteğini büyük boy demirdöküm plus alarak değiştireceğim. Radyatör vanlarınıda önerinize göre yapacağım
    Orta ve üst seviye premix kombi önerilerinizi bekliyorum bütçeme göre tercih yapacagım. Her ayrıntı için Teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 20aralik -- 3 Mayıs 2014; 20:32:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 20aralik

Sn disintegration çok sağolun
    Premix kombiden yana karar kıldım sizin aydınlatıcı bilğilerinizden sonra
    Bana üst seviye ve orta seviye hangi modelleri önerirsiniz f/p ürünü olarak premixlerden. Performan açısından daha sağlıklı sonuç alabilmek için 2 odanın peteğini büyük boy demirdöküm plus alarak değiştireceğim. Radyatör vanlarınıda önerinize göre yapacağım
    Orta ve üst seviye premix kombi önerilerinizi bekliyorum bütçeme göre tercih yapacagım. Her ayrıntı için Teşekkür ederim

f/p premix yoğ kombi:baymak falke condense,eca confeo premix
    üst segment:ferroli econcept tech,buderus gb72
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.