Şimdi Ara

Lenovo, akıllı telefon pazarında iki marka stratejisi ile yürüyecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Lenovo, akıllı telefon pazarında iki marka stratejisi ile yürüyecek

Telekomünikasyon dünyasının öncü isimlerinden olan Motorola’yı satın alarak akıllı telefon dünyasındaki hedeflerini açıkça dile getiren Lenovo’nun pazarda izleyeceği marka stratejisi netlik kazandı. Digitimes’ın firmaya yakın kaynaklardan edindiği bilgilere göre Lenovo, pazarda hem kendi hem de Motorola markasını yaşatmayı hedefliyor.

Akıllı telefon pazarında yoluna iki marka ile devam etme kararı aldığı öğrenilen Lenovo, ABD ve Batı Avrupa gibi üst düzey akıllı telefonlara ilginin yoğun olduğu pazarlarda marka bilinilirliğinden faydalanmak için Motorola ismiyle tüketicilere çözüm sunacak. Çin, Latin Amerika ve gelişmekte olan ülkelerde ise Lenovo, giriş ve orta segmentteki çözümlerini kendi ismiyle pazarlayacak.

Lenovo, Motorola’nın satışlarıyla birlikte, bu yıl 80 milyon akıllı telefon satışı hedefliyor. Firma geçtiğimiz yıl 50 milyonluk satış sayısını geçmeyi başarmıştı.

• Motorolanın kalitesinin bozulacağını sanmıyorum. Lenovo laptop dünyasında çok iyi işler başardı. Laptoplarının kasa kalitesine söylenecek laf yok ( son 2 seneden bahsediyorum ) ayrıca hemen her ürünü diğer markalara göre daha uygun fiyata satılıyor. ( benzer özelliklerine göre )

• Alınabilecek en mantıklı kararı almışlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • harika işler çıkarıyor lenovo gerçekten umarım böyle devam ederler.

• Motorolanin kalitesi denmiste ne kalitesi ? Mpx220 pul gibi dokuldu,razr in ekrani catladi,atrix ortada birakildi.. motorola ve lenovo marka 2 telefon sunsalar lenovoya yonelirim ;)

• Moto x kullandiğim için googlenin motorola için fazla uğraşmadi.umarim leveno bunu başarir ve daha çok motoroa amiral gemisi görürüz

• Lenovo mobil sektörde (laptop ve akıllı telefon) adını duyuracak.Kalitedem ödün vermeden devam ederse bunu başarıcaktır.Motorola adını silmemekle iyi yaptılar,bu sayede köklü bir markayı yaşatarak ve kaliteli telefonlar üreterek iyi strateji uygularlar.En son metal kasa ve 4xxx mah bataryaya sahip model çıkarmışlardı,aynı strateji ile daha kalitelisini Motorola markası ile çıkarmaları gerek.

• Motorolanın kalitesi mi varmış :D
  • Darağacında olsak bile son sözümüz apple

Ayrıca shaddy apple haberi vermemiş ilginç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bimin aystiisi -- 28 Nisan 2014; 16:14:40 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Google motorolayı satmak için satın almış yoksa nexus serilerini motorola ile kendi üretebilirdi

• Hayırlısı be gülüm
  • Bazilari yaslarina veriyorum motorola kalitesinden bi haberler benim bi motorola tel vardi aliminyum kasa standart ozellik biseydi 200tlye almistim halen kullaniyorum pili bile degismedi suan babam is teli olarak kullabiyor iste bu kadar kaliteli ustunde soyulan yuzey bile yok

• Bana göre mobilde sadece motorola markasını kullansa daha mantıklı olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovoooooooooooooooooooooo

Oyalanmayı bırakta çıkar artık bir Motorola başlıklı amiral gemisi... Sabırsızlıkla bekleyenler var.
  • Lenovo droid maxx ı türkiye ye getir yeter.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ibm i aldılar pc de telefonda motorolayı. iki amerikan markası. alan ise çinli.

imdi donanım işini çinlilere uzak doğululara bırakıyorlar genelde amerikalılar.yazılım işinde daha çok para var.sadece donanım kısmının işlemci tarafını bırakmıyorlar.hem pc hem mobilde işlemci ve işletim sisteminin yüzde 90 ı amerikalıların elinde.

ios wp android mobilde.yazılım

qualcomm intel amd donanım

google ın motorolayı alıp satması satarkende sadece donanım kısmını satmasa enteresan.lenovo androide bağlı üretim yapacak motorolayla sadece.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.