Şimdi Ara

2010 Linea 1.3 almak üzereyim ve soru işaretlerim var

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba. 2005 Avensis 1.6 Elegantımı sattım ve yarın anlaştığımız 2010 model bir lineayı satın almak üzereyim. Ancak bazı sorularım var. Linea kullanıcılarından bazı bilgiler rica edeceğim.

1) Şehir içi trafikte 7 litreyi geçiyor musunuz? Ben avensisimle şehir içi sıkışık trafikte 8 litreyle (benzin) gidebiliyordum. Linea' da durum nedir?

2) Şehir dışı 4 litre görebileniniz var mı? Focus 1.6 dizel kullanıcısı arkadaşım 3.9 litreyi yakalamıştı bende şahidim.

3) Hangi motor yağını kullanıyorsunuz? Bakım aralığı nasıldır? Trigeri zincirli mi oluyor bunların?

4) Turbo bakımı ne kadardır? Bozulduğu zaman bana ne kadar masraf açar?

Alacağım araç active plus paketi. 110.000 Km' de ve araç sahibi araç hakkında pek bilgi sahibi değil. Hatta bana "Bu araç daha önce şirket aracı olarak kullanılmış olabilir onu bilemiyorum." diyor. Tabi bu önemli değil benim için. Çünkü sol ön çamurluk haricinde bir sorun görünmüyor. Eğer km düşürülmesi de yapılmadıysa aracı alacağım. Turbosu filan sorunsuz gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hug -- 28 Nisan 2014; 10:24:43 >

• Arkadaşlar bu konuyu açtığım günden beri hergün en az 2-3 tane linea baktım, gidip inceledim, sahipleriyle görüştüm. Aldığım sonuç hep HÜSRAN!

Piyasada ne kadar linea varsa hepsi galericilerin elinde, baktığım tüm lineaların kilometresi düşürülmüş, ağır kazalar geçirmiş. Kaç gündür milletin ayağına kadar gidip arabaları inceliyorum, araba 120 bin km' de ama daha uzaktan bakınca bile 300 bin km den fazla yol yaptığını her halinden anlıyorsunuz.

Linea piyasası çok karışık bunu çok iyi anladım. Alınacaksa çok titiz davranılmalı, satıcılara ASLA, ASLA, ASLA itibar edilmemeli. 4 tane lineanın 4' ü de araç kiralama şirketlerinden arta kalan, kilometresi düşürülmüş perişan olmuş arabalar rastgeldi. Diğer baktığım linealarda da hep ağır kaporta hasarları vardı ama sahiplerine sorunca "ön kaput taş izlerinden dolayı boyandı, motosiklet değdi" diye cevaplar veriyorlar. Ama hepsinin şasesinde izler bulunuyor.

Velhasıl, temiz bir linea bulamadım gitti...

Sorularıma da kimse cevap vermemiş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: hug

Arkadaşlar bu konuyu açtığım günden beri hergün en az 2-3 tane linea baktım, gidip inceledim, sahipleriyle görüştüm. Aldığım sonuç hep HÜSRAN!

Piyasada ne kadar linea varsa hepsi galericilerin elinde, baktığım tüm lineaların kilometresi düşürülmüş, ağır kazalar geçirmiş. Kaç gündür milletin ayağına kadar gidip arabaları inceliyorum, araba 120 bin km' de ama daha uzaktan bakınca bile 300 bin km den fazla yol yaptığını her halinden anlıyorsunuz.

Linea piyasası çok karışık bunu çok iyi anladım. Alınacaksa çok titiz davranılmalı, satıcılara ASLA, ASLA, ASLA itibar edilmemeli. 4 tane lineanın 4' ü de araç kiralama şirketlerinden arta kalan, kilometresi düşürülmüş perişan olmuş arabalar rastgeldi. Diğer baktığım linealarda da hep ağır kaporta hasarları vardı ama sahiplerine sorunca "ön kaput taş izlerinden dolayı boyandı, motosiklet değdi" diye cevaplar veriyorlar. Ama hepsinin şasesinde izler bulunuyor.

Velhasıl, temiz bir linea bulamadım gitti...

Sorularıma da kimse cevap vermemiş :)

Hocam şansınıza öyle denk gelmiş demek isterdim ama piyasadaki kiralama lineaların çoğu öyle. bende 2012 1.3 mj linea var. ben de kiraya veriyorum parası çıksın diye. 60 bin kilometrede ama ne bir kazası ne bir boyası var. Arabanın plastik kokusu bile duruyor hala. Gerçi yabancı uyruklu müşterilere veriyorum hep Türkler biraz hırpalıyor arabayı :)

• A.M.K kullanıcısına yanıt
    Nihayet aldım arabamı geçtiğimiz cuma. 2010 model tertemiz gıcır gıcır, gerçek kullanıcısından fıstık gibi bir linea aldım. Hamdolsun kullanıyorum hiçbir sorunu yok 105 bin km' de henüz :) İnanılmaz az yakıyor :) şehir içi 5.4 litre yakıyorum :)
  • quote:

Nihayet aldım arabamı geçtiğimiz cuma. 2010 model tertemiz gıcır gıcır, gerçek kullanıcısından fıstık gibi bir linea aldım. Hamdolsun kullanıyorum hiçbir sorunu yok 105 bin km' de henüz :) İnanılmaz az yakıyor :) şehir içi 5.4 litre yakıyorum :)

Hayırlı olsun hocam. Bu arada bugün toplam 180-200 km. Yol yaptım 30 tl ye mal oldu. Belki icinde 5 10 tl lik mazot vardi ama yetti. Toplu taşıma kullansam 40 tl para verecektim. Hızım da sabit olarak 90 dı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A.M.K kullanıcısına yanıt
    Güzel araba bunlar güzel :) mis gibi doldur bagajı, doldur aileni şehir içi dolmuşa binmekten bin kat iyi :) Tam türk ailesi arabası maşallah :)
  • quote:

Güzel araba bunlar güzel :) mis gibi doldur bagajı, doldur aileni şehir içi dolmuşa binmekten bin kat iyi :) Tam türk ailesi arabası maşallah :)

Aynen temizini bulursan sıkıntı Yaşamazsin :)

• quote:

Merhaba

Bende bu aralar linea ve accent eralara bakıyorum. aldığınız araç 1.3 mü ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kankabir -- 18 Mayıs 2014; 16:35:33 >
  • kankabir K kullanıcısına yanıt
    Evet 1.3 dizel. Eralara bende baktım ama fren ve yol tutuş açısından linea daha önde olduğu için lineayı seçtim. Sizede tavsiye ederim. :) Yalnız ne olursa olsun kesinlikle ve kesinlikle, asla ve asla üzerine basa basa söylüyorum ki galerilerden almayın. Muhakkak sahibinden alın arabanızı. Fiyatı uygun, kilometresi düşük galeri arabalarından şiddetle uzak durun.
  • quote:

Evet 1.3 dizel. Eralara bende baktım ama fren ve yol tutuş açısından linea daha önde olduğu için lineayı seçtim. Sizede tavsiye ederim. :) Yalnız ne olursa olsun kesinlikle ve kesinlikle, asla ve asla üzerine basa basa söylüyorum ki galerilerden almayın. Muhakkak sahibinden alın arabanızı. Fiyatı uygun, kilometresi düşük galeri arabalarından şiddetle uzak durun.

Merhaba

Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Farklı konularda tecrübelerinize denk geldim. Sahibinden bir araç arıyorum şuan.
  • kankabir K kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, Allah hayırlı bir araç almanızı ve kazasız belasız binmenizi nasip eder inşallah :)
  • quote:

Rica ederim, Allah hayırlı bir araç almanızı ve kazasız belasız binmenizi nasip eder inşallah :)

hocam bende 2007 linea dynamic var.fabrikasyon orjinal lineanın kendi çelik jantları var.jant boyunu da bilmiyorum.
    aracıma lastik alcam ölçüler ne olmalıdır.biliyormusunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi endülüs_faruki -- 31 Mayıs 2014; 13:46:40 >
  • Hayırlı olsun hocam 2012 active plus kullandım yaklaşık 5 bin km. Fiyat performans açısından çok uygun 1.3 motor ama gaza bastığınızda inanılmaz bir performans hissettiriyor gayet seri ve az yakıyor Kırıkkale`den Trabzon'a gittim geldim yaklaşık 1500 km yol 310-320 tl arası tuttu toplamda litre 4.5tl civarıydı bence çok uygun alınabilir bir araç kazasız belasız sürüşler hayırlı olsun tekrar.

• Hayırlı olsun hocam fiat palio mu daha iyidir sizce yoksa linea'mı hem rahatlık kullanışlık ve az yakması bakımından ???
  • endülüs_faruki kullanıcısına yanıt
    Biraz geç cevap oldu ama bende daha yeni lastik aldım, 195 65 15 ölçülerini kullandım. Alırken lastikçi "bu lastik uygun olmaz 185 kullanman lazım senin" dedi. Fazla konuşma işine bak dedim bende :) 2 bin km yol yaptım. Sonuç müthiş :)
  • insanikamil kullanıcısına yanıt
    Palio ile Linea arasındaki fark, tavuk döner + ayran ve iskender kebap + ayran + künefe kadar çok diyebilirim :)

Yakıttan ziyade yol tutuş, fren dozlaması ve ferahlık olarak kat be kat daha iyi linea. Üstelik daha iyi bir motor performansı var gerek hp gerekse tork olarak. Şüphesiz Linea diyorum...
  • hug kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • Yav ben bir turlu 7.5 altini goremiyorum sehiricinde. Dualogic vitesten midir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.