Şimdi Ara

355. DÖNEM (MAYIS 2014) TUZLA PİYADE OKULU / YEDEK SUBAY

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
127
Cevap
6
Favori
23.377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tuzla piyade okuluna yedek subay olarak gidecek olan arkadaşlar, bu başlıkta toplanıp görüş alışverişinde bulunalım.

• İyi oldu bu sayfanin acilmasi bende tuzlaya yedek subay olarak gelecegim izmirden sizler nerelerden geliyorsunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • s.a tertipler

Benimde Tuzla yedek subaylık.Balıkesir'den geleceğim.Endüstri mühendisliği mezunuyum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diegoo10 -- 27 Nisan 2014; 21:35:27 >
  • 349. dönemde askere gidip asteğmenlik yaptım.eğitimi tuzlada başlayıp tuzlada bitirdim.yani komandodan refüze.sorularınız olursa elimden geldiğince cavaplamaya çalışırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faraday21

349. dönemde askere gidip asteğmenlik yaptım.eğitimi tuzlada başlayıp tuzlada bitirdim.yani komandodan refüze.sorularınız olursa elimden geldiğince cavaplamaya çalışırım.

Aleykum selam. Bende su urunleri muhendisiyim. İzmirden.

Faraday dostum refuze olma nedenin neydi ve memnun musun refuze oldugun icin ?

Saglik muayenelerinde nelere bakiyorlar?Teslim olduktan sonra ne zaman muayene olunuyor ?

Tuzlada egitimler nasildi elbette askerlik zordur alisincaya kadar ama genele gore tuzla nasil biryerdir merak ediyorum acikcasi..

Ve sanirim diger arkadaslar icinde onemli oldugunu dusundugum konu ;

Acemilige giderken yanimizda neler goturmemizi tavsiye edersin ?

İlgine simdiden tesekkur ederim..

• quote:

Orijinalden alıntı: aud87

quote:

Orijinalden alıntı: faraday21

349. dönemde askere gidip asteğmenlik yaptım.eğitimi tuzlada başlayıp tuzlada bitirdim.yani komandodan refüze.sorularınız olursa elimden geldiğince cavaplamaya çalışırım.

Aleykum selam. Bende su urunleri muhendisiyim. İzmirden.

Faraday dostum refuze olma nedenin neydi ve memnun musun refuze oldugun icin ?

Saglik muayenelerinde nelere bakiyorlar?Teslim olduktan sonra ne zaman muayene olunuyor ?

Tuzlada egitimler nasildi elbette askerlik zordur alisincaya kadar ama genele gore tuzla nasil biryerdir merak ediyorum acikcasi..

Ve sanirim diger arkadaslar icinde onemli oldugunu dusundugum konu ;

Acemilige giderken yanimizda neler goturmemizi tavsiye edersin ?

İlgine simdiden tesekkur ederim..

Kısaca cevaplayım kardeşim.

Askerliğe karar aldırdıktan sonra spor yaparken menisküs dokumu yırttım.doktor ameliyat olman gerek dedi.çok araştırdım.yürüme ve koşmamda çok sıkıntı yok ameliyat olursam dönem kaybı olucam(iyileşme süreci 4 ay falan diyorlar.ameliyattan sonra bir de fizik tedavi süreci olduğu için).Neyse 10 aralık akşamı çıktımı bana komando.aha boku yedik dedim.ben bu bacakla komando olamam heralde dedim.MR filmimi de aldım tuzlaya katılış yaptım.Katılış muayenesinde gösterdim.Direkt refüze oldum zaten.

Bu bahsettiğim katılış muayenesi katıldığın ilk haftaya yayılmış bir program.ilk gün kan tahlilleri,akciğer röntgeni bilmem ne falan sonra her poliklinik doktorunun olduğu masaların olduğu yerde sırayla doktora görünüyorsun.(genel cerrahi,kbb,ortopedi,psikiyatri vb) ben illa komando olucam diyorsan,her gittiğin doktora benim hiç bişeyim yok dersin.önceden geçirdiğin hastalıkları da saklayabilirsin.Tabi bu senin yararına mı olur zararına mı olur artık buna sen karar vereceksin.Çünkü komando eğitiminde en önemli olan fizik gücü.Ortopedik olarak sıkıntın varsa sakın gizleme.gizlesen bile ıspartaya gittikten sonra problem çıkınca tuzlaya şutlarlar merak etme.Gözlük kullanıyorsan zaten direkt olarak eleniyorsun.

Tuzla'da eğitim ne çok zor ne çok kolay diyebilirim.Ben aralık döneminde gittiğim için askere,bir de her Allah'ın günü yağmur,kar yağıyordu.Çok fazla koşu yapamamıştık.4-5 sefer falan heralde.Dersane dersleri yoğunlukta oluyor.3 günlük taktik-taarruz dersi vardı,o da arazide geçiyordu.En çok o canımı çıkarmıştı.Tam teçhizatlıydık orda.imanım gevremişti.Buz gibi soğukta götümden terler akıyordu :)

Askere sırt çantamla gittim.yanıma aldığım şeyler: 5 kat alt-üst çamaşır, 7 siyah çorap, asma cüzdan,casio saat,not defteri,siyah ve mavi kalem(kalem olmazsa olmaz).Sivil eşya da üstümdekiler.
    Başka da birşey götürmedim.Millet yok pudralar getirmiş,yok vatkamıymış neymiş bota koymaya bana hiç gerekmedi.İlk gün ihtiyacınız olan herşey verilecek zaten kamuflajlar,bot,terlik,eşofman,çorap,2 çamaşır vs. Tuzlanın kantininde malzeme bitse bile yarını hemen gelir.Banyo için gerekli malzemelerimi kantinden almıştım(havlu,şampuan,sabun vs)

Ispartaya gidecekler için de süreç böyle işliyor.İlk hafta sağlık muayeneleriyle vs geçer.Refüze olanları tuzlaya paket yapıp gönderirler.Tuzlada da komandoya uygundur olanlar kontenjana göre ıspartaya gönderilir.Kontenjandan fazla ise kura yapılıyormuş.bizim dönem de gönüllü olanları sormuşlardı ve yeterli sayıyı oluşturdukları için kuraya gidilmedi.Bu sayede komandoya elverişli olup da ıspartaya gitmek istemeyen adamlar da tuzlada kalabilmişti.Burdan çıkarılacak sonuç tuzlada kalıp refüze olmak daha kolaydır.Isparta da elverişli oldu mu komandoya orda devam.

Daha belki bir sürü soru aklınıza gelir.Ama bu yazdıklarım çoğu sorunuzun cevabı olur.Eğitim döneminin tadını çıkarın.Görev yerinde madalyonun öbür yüzünü göreceksiniz çünkü.

Herkese hayırlı teskereler ;)

• faraday21 F kullanıcısına yanıt
    Dostum gayet yeterli oldu yazdiklarin.. Zaman ayirip bukadar detayli anlatma zahmetine girdigin icin ayrica cok cok tesekkur ederim.
    Eminim farkli bir deneyim olacak hayirlisi neyse o olsun diyorum artik kaderde tuzladan egirdire gitmek varsa da onada hayirlisi diyecegiz mecburen..

• bilgi için teşekkürler. peki okula telefon götürelim mi?

• selam gencler. Ben su an orda askerım 354 hepınıze hayırlı teskerler.. Nasılsa hepınızle muayenede tanscaz :) bu arada saglıkcı var mı

• geçmiş dönemden bir arkadaş şurda biraz bilgi vermiş

http://piyadeninyuvasi.blogspot.com.tr

• Arkadaslar ben izmirden gelecegim pek bilmiyorum oralari sabiha gokcen de indikten sonra en hizli sekilde nasil gidebilirim tuzla piyade okuluna ?

• bora88 B kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim direk google mapse baktim zaten ama toplu tasimayi gostermedegi icin sordum da bulunur bir sekilde en kotu havas tuzlaya goturuyordur diye dusunuyorum

• Bende Bursa'dan gelicem tuzlaya. Makine Mühendisiyim. Hayırlısı olsun herkes için
  • arkadaşlar merhaba ben samet
    bende artvinden katılacağım aranıza. makine mühendisiyim. sizin sülüslerde teslim tarihi ve saati ne yazıyor?
  • sabıha gokcenden taksı 40 50 arası yazıo

• quote:

Orijinalden alıntı: _samet25_

arkadaşlar merhaba ben samet
    bende artvinden katılacağım aranıza. makine mühendisiyim. sizin sülüslerde teslim tarihi ve saati ne yazıyor?

herkese merhabalar
    kardeşim benim sülüste en son teslim günü 8 mayıs, en son saat 13.00 yazıyor. 7sinde yada 8inde teslim olacam ben inşallah.
  • bora88 B kullanıcısına yanıt
    benim sülüstede 8 i saat 13:00 de teslim olmam yazıyor ama şubeden akşam 5 e kadar teslim olmamda sıkıntı olmayacağını söylediler.yinede ben her ihtimale karşı çok geç kalmayı düşünmüyorum:D 13:00-14:00 gibi teslim olurum inşallah...sonrasında da inşallah sıkıntısız bir askerlik geçiririz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: _samet25_

benim sülüstede 8 i saat 13:00 de teslim olmam yazıyor ama şubeden akşam 5 e kadar teslim olmamda sıkıntı olmayacağını söylediler.yinede ben her ihtimale karşı çok geç kalmayı düşünmüyorum:D 13:00-14:00 gibi teslim olurum inşallah...sonrasında da inşallah sıkıntısız bir askerlik geçiririz...

amin hocam. İnşaAllah

• SELAMUNALEYKUM ARKADASLAR BENDE TUZLAYA GELECEGIM KISMETSE LULEBURGAZDAN MARMARA ISLETME MEZUNUYUM KISA DONEM ER OLARAK YAPACAGIM ACEMILIKTE USTA BIRLIGIMDE TUZLADA GORUSMEK UZERE.BU ARADA BASKA KIMSE VAR MI KISA DONEM ER OLARAK GIDEN?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trakyali89 -- 30 Nisan 2014; 16:59:50 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.