Şimdi Ara

Bazı Galaxy S5 modellerinde donanım kaynaklı kamera sorunu ortaya çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
1.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bazı Galaxy S5 modellerinde donanım kaynaklı kamera sorunu ortaya çıktı

Samsung'un yeni amiral gemi modeli Galaxy S5 piyasaya çıktığından bu yana başarılı satışlara imza atsa da kullanıcıları rahatsız eden önemli bir donanım sorunu ortaya çıktı.

Ağırlıklı olarak Verizon operatörü tarafından satışa sunulan Galaxy S5 modellerinde ortaya çıkan sorun, sürekli kamera hatası uyarısı şeklinde kendisini gösteriyor. Hata sonrasında ise kamera tamamen kullanım dışı kalıyor. Cihazı resetleme veya sıfırlama da sorunu gidermiyor. 

Problemi yaşayan kullanıcı sayısının artması nedeniyle Samsung bir açıklama yaptı ve kamera hatasının farkında olduklarını ve müşterilerine aktif bir şekilde yardımcı olmaya çalıştıklarını dile getirdi. Samsung, kamera problemi yaşayan kullanıcılar için bir değişim programı da başlattı. 

Kullanıcılar garanti kapsamı içerisinde problemli cihazlarını satın aldıkları noktalara götürdükleri takdirde yeni bir Galaxy S5 ile değiştirme imkanına sahip olacak. Şimdilik konu Verizon oepratörü etrafında geliştiği için diğer ülkelerde böyle bir sorun olup olmadığı bilinmiyor.  

Kaynak:http://www.theverge.com/2014/4/25/5653192/samsung-confirms-fatal-galaxy-s5-camera-problem

• geçen yıl htc one sorunluydu bu sene sıra galaxy'de
  • 2.yorum

• Sorun ülkemizde ortaya ciksa musteri hatasi derler. 3 ay servislerde surunursunuz. Aldiginiz gune lanet edersiniz. 3 ay sonra ugrastiginizla kalirsiniz.

• Benim telefondan tek şikayetim,fotoğrafı bazen uzun sürede çekmesi.Bazen de bastığım gibi çekiyor.Başka bunu farkeden varmı?
    (Uzun süre dediğim 2-3 saniye kadar bekletiyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ethnicity -- 26 Nisan 2014; 23:42:48 >
  • Değiştiriyorlarmış, sıkıntı yok.
    Rahmetli gibi yanlış tutuyorsunuz diyorlarmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu senenin kusursuz telefonu üretim olarak diyorum htc one m8 forumda sıkıntılı cihaz yok abi htc m8 olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Galaxy S5 sorunsuzdur diyenlere cevap niteliğinde bir haber olmuş.

• Her cihazda olabilen şeyler. Değiştirdikleri takdirde büyütmemek lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: mlkgnc

Bu senenin kusursuz telefonu üretim olarak diyorum htc one m8 forumda sıkıntılı cihaz yok abi htc m8 olarak

M8'i burada o kadar savunduk S5'e karşı fiyatından dolayı kendimden utandım

• Alınmaz bu telefon.. bu problem icin demiyorum ..

• quote:

Orijinalden alıntı: Maliken

Benim telefondan tek şikayetim,fotoğrafı bazen uzun sürede çekmesi.Bazen de bastığım gibi çekiyor.Başka bunu farkeden varmı?

Hocam dediğiniz durum resim dengelemeden kaynaklanıyor. Düşük ışıktayken daha net resim çekebilmek için ölçüm yapıyor.
  • Bence büyük bir olay, sen ne olursa olsun ücret karşılığı ürün satıyorsun, marka değerin var ve bunu bütün dünyaya sağlayan global bir şirketsin. Hiç mi test etmedin? bu hataları zamanında bulup düzeltmen lazım, son kullanıcının bulacağı bir hata değil bu. Bizler anlıyoruzki sen cihazı ürettikten sonra yeterince silkeleyip çalıştırmamışsın...

• Allahtan Türkiye de olmamış bu olay,yoksa çok eziyet olurdu.Adam 2xxx liraya telefon almış,değişime gittiği zaman mırın kırın yapılırsa pıçaklar satıcıyı :)

• quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

quote:

Benim telefondan tek şikayetim,fotoğrafı bazen uzun sürede çekmesi.Bazen de bastığım gibi çekiyor.Başka bunu farkeden varmı?

Hocam dediğiniz durum resim dengelemeden kaynaklanıyor. Düşük ışıktayken daha net resim çekebilmek için ölçüm yapıyor.

Bilgi için teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lonely_man

quote:

Bilgi için teşekkürler

Aynı zamanda resim dengeleme açıkken çoklu çekim yapamazsınız aklınızda bulunsun.

• Samsung yazılımı sorun başka soruna gerek yok aslında

• Hadi buyrun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

quote:

Orijinalden alıntı: mlkgnc

Bu senenin kusursuz telefonu üretim olarak diyorum htc one m8 forumda sıkıntılı cihaz yok abi htc m8 olarak

M8'i burada o kadar savunduk S5'e karşı fiyatından dolayı kendimden utandım

Utanilicakw bir durum yoktur alan alır almiyan almaz samsung plastigine 2200 veren oluyorsa htc one gibi bir telefona bu fiyatı verir abi ben verdim aldım on numarada telefon

• Bir fotoğraf makinesi işletim sistemi olsun diye türetilen Android, günümüzde en sorunlu olduğu alan kamera. iyiki telefon işletim sistemi olarak düşünülmemiş. gerçi o işi de düzgün yaptığı tam olarak söylenemez.
    Android kullanıcısıyım.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.