Şimdi Ara

AMD, Catalyst 14.4 sürücüsünü kullanıma sundu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
1
Favori
2.564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD, Catalyst 14.4 sürücüsünü kullanıma sundu

AMD yeni ekran kartı sürücüsü Catalyst 14.4'ü kullanıma sundu. WHQL sertifikasına sahip olan yeni sürücü, geçtiğimiz yılın sonunda yayınlanan Catalyst 13.12'den bu yana geçen 4 aylık süre zarfında, şirketin resmi olarak sunduğu ilk sürücü olma özelliğini taşıyor.

Çift grafik işlemcili Radeon R9 295X2 için hazırlanan sürümü adayı Catalyst 14.4 paketini temel alan sürücü, dört önemli konuda iyileştirme getiriyor. Radeon R9 295X2'ye desteğin dışında OpenGL 4.4 API'si için tam destek, Mantle API'si için hata düzeltmeleri ve çeşitli oyunlarda CrossFire teknolojisi için çok sayıda kare gösterim hızı ve tutarlılığı geliştirmelerini içeren sürücü, aynı zamanda CrossFire için genel performans artışı da sağlıyor.

Açıklanan bilgilere göre Crysis 3 oyunundaki, CrossFire performans artışına ek olarak FarCry 3 için kare gösterim hız ve tutarlılığında yapılan geliştirmeler, Anno 270 oyunu için 3 ve 4 GPU'lu kurulumlarda daha iyi ölçeklenebilirlik yine Metro: Last Light oyuu için de CrossFire ölçeklendirmesinde %10 performans artışı gibi getiriler sağlıyor yeni sürücü paketi. 

Yeni sürücü için indirme adresi;

• Geldi gene tipini sevdiğim çekeyim bakalım var mı bir değişiklik :D

• sanırım 7xxx serisine ek birsey getirmiyo
  • güncel sürücü her zaman iyi sürücüdür
  • Eskiden ATİ zamanlarında her ay bir Catalyst çıkardı fazla bir getirisi olmazdı hatta götürdüğü bile olurdu,şimdilerde işi baya bir geliştirdiler sadece kartları üretmekle olmuyor yazılım desteği olmadan bilgisayar dünyasında ayakta duramazsınız,neyse güzel yazılılım olsun ,ihtiyaçlara cevap versin ve bu kadar arayı uzatmasınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AL3ATROS -- 26 Nisan 2014; 11:48:15 >
  • Eski kartlara biraz can verseler çok iyi olacak.

6xxx serisi olarak yastayiZ

• Bende de 6xxx var yastayiz :(

• Aynen 6370m var bende de ama amd bizi Unuttu resmen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam siz hakli ciktiniz ms mantle olsa bile surucuyu imzaliyormus ben imzalamaz o yuzden beta cikip duruyor diyordum.ms ile al gulum ver gulumu iyi yapmis amd.dx12 mantle tabanli olacak olaylari filan demek ki ms de mantle olayi icine girdi.bu isin guzel yani.kotu yani bu surucu 295 icin apu icin masaustu beta ve whql olarak cikti o yuzden kotu diyorlar bf4 icin.dogru duzgun masaustu icin yapilmis 14.5 gibi bir sey beklemek lazim beta bile olsa adam gibi yapilmis surucu whql'den iyi olabilir.
  • "Mantle beta driver improvements" cumlesindende anlasilacagi uzere mantle beta uzerinde iyilestirmeler yapilmis.Ne yazikki hala mantle full ve stabil olarak karsimiza cikamadi.Bundan kac ay sonra cikar bilemiyorum ama diger whql surucude mantle ninde complete surumunun cikmasini bekliyorum.Kisacasi aralik whql surucusuyle yola devam ediyorum ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

"Mantle beta driver improvements" cumlesindende anlasilacagi uzere mantle beta uzerinde iyilestirmeler yapilmis.Ne yazikki hala mantle full ve stabil olarak karsimiza cikamadi.Bundan kac ay sonra cikar bilemiyorum ama diger whql surucude mantle ninde complete surumunun cikmasini bekliyorum.Kisacasi aralik whql surucusuyle yola devam ediyorum ben.

en guzeli.

gelen bir pm'yi aktariyorum surucuyu kurmayi dusunenler icin.arkadasim kendisini feda etmis sizin icin.kufurlu kisimlari cikardim.

14.4 yükledim pc açılmıyor

güvenli moda bile sokmuyor böyle işin ben

f8 e basıp whql dogrulama şeysini kapat dedim açıldı sinirden format atacktım nerdeyse

microsoft'un attigi imza bu kadar olur ben de biraz hakli cikmis sayilir miyim hocam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 26 Nisan 2014; 13:45:47 >

• En azından eskiye nazaran beta da olsa resmi de olsa bir canlanma var, ne kadar emek ve yatırım o kadar satış demek, bunu anlamaya başladı galiba...
  • hd 4000 serisine sürücü desteğini çekti.bir kere bile Windows 8 desteği verilmedi. sırf bu yüzden nvidia aldım. ne sürücü sıkıntısı ve destek sıkıntısı... son güncellemeyle oyun videosu dışında masaüstü videosu da çekebiliyorum.fraps felan da hikaye oldu.

sırf bu yüzden amd ekran kartı almayacağım. baksanıza sıra 6000 serisine gelmiş :D

sizde sürücü sıkıntısı destek sıkıntısı yaşamak istemiyorsanız nvidia alın rahat edin.
  • yahu ; teknology ilerledikçe eski gpulu kart en altta kalandan itibaren kulvar dışına çıkıyor.gerçi mantle software teknoloji değil miydi ?

şayet öyleyse isterlerse kendileri 2xxx serisine bile ekleyebilirler; xp ye vistayada win 7 win8 de bile bu seviye kartlara destek verilebilir ; diyorum çünkü hala bu kartlara yazılım desteği devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Therocqula

Aynen 6370m var bende de ama amd bizi Unuttu resmen

klasik amd hep aynı

1 2 sene driver desteği verir

sonra R seriisi çıkarır der ki bu sefer çözdük bu işi kesin oldu olmadı X seriisi mantle var bak kesin olacak ha 500gb 500bit koydum siz alın kartı çok güçlü hemde çok ucuz 2 sene geçer ya bu da olmadı zantle çıkardım Z seriisi bu sefer oldu bak e tabi bu arada bir önceki seriinin driver desteğini hemen kesiyor ki ultra güçlü(!) ucuz kartlarını satabilsin.

kaç sene amd kullandım hiç bir halt olmuyor boşuna hayal kurmayın ucuz etin yahnisi güzel olmuyor..

5 yıllık laptoptaki tarihi eser 130M kartına bile güncel sürücüyü veriyor nvidia...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 26 Nisan 2014; 13:46:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

hocam siz hakli ciktiniz ms mantle olsa bile surucuyu imzaliyormus ben imzalamaz o yuzden beta cikip duruyor diyordum.ms ile al gulum ver gulumu iyi yapmis amd.dx12 mantle tabanli olacak olaylari filan demek ki ms de mantle olayi icine girdi.bu isin guzel yani.kotu yani bu surucu 295 icin apu icin masaustu beta ve whql olarak cikti o yuzden kotu diyorlar bf4 icin.dogru duzgun masaustu icin yapilmis 14.5 gibi bir sey beklemek lazim beta bile olsa adam gibi yapilmis surucu whql'den iyi olabilir.

hocam amdden adam gibi driver beklemek bence büyük hata ben ne zaman amd kart alsam sürücü yönünü hep eksi olarak gördüm
  • Sonunda.mantle gene olmamis sanirim.

• Sürücüyü yükledim CCC açılmıyor. :S
  • ben geçen ay en son çıkan sürücüyü indiri kurdum kartın görüntüsü gitti pc sapıttı ama indirdiğim zaman beta yazıyordu
  • bakalım performansta bir artış olucak mı Lenovo Y560p .

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.