Şimdi Ara

Microsoft yılın ilk çeyreğini düşüşle kapattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Microsoft yılın ilk çeyreğini düşüşle kapattı

Nokia'nın satın alınması ile birlikte çalışan ve gelir anlamında yeniden revizyona giden Microsoft, yılın ilk çeyreğini mali tablolarda düşüşle noktaladı.

Microsoft'tan yapılan duyuruya göre yılın ilk çeyreğinde elde edilen gelir 20.5 milyar dolar olarak gerçekleşti. Önceki yıl aynı döneme göre küçük bir miktar düşüş yaşanırken, net kar yine önceki yıl aynı döneme göre yüzde 8 azalma ile 5.66 milyar dolara geriledi. Firmanın hisse başı kazancında da yüzde 6 civarında azalma yaşandı.

Microsoft'un tüketiciye yönelik Windows ve Office ürünlerinde yaptığı promosyonlar 1.66 milyar dolar maliyet çıkarırken, bu maliyet hesaba katılmazsa yüzde 7-8 oranında bir yükselişin olduğu ifade edildi. 

Microsoft'un mobil işletim sistemi son çeyrekte yüzde 4 pazar payı elde ederek firmanın yüzünü güldürdü. Surface tabletlerinin satışı 500 milyon dolar gelir getirirken, konsol tarafında 1.2 milyon Xbox One, 800 000 Xbox 360 satışı yapıldı. Mali tabloların açıklanması ile birlikte firmanın borsa değeri yüzde 2 artış gösterdi.  

Kaynak:http://www.nytimes.com/2014/04/25/technology/microsoft-quarterly-earnings.html?_r=0

• Bütün uygulama geliştiriciler işe Windows'tan başlar.Görceksiniz geleceğin teknolojisidir windows phone.

• İsabet olmuş. Bekliyorum bigün microsoftu satın alacak firmayı. Böyle dikbaşlılık olmaz....
  • haberi yanlış anlamayın adamlar hala deli kar ediyor, geçen sene bu aralar daha çok kar etmiş sadece :)

• anladığım kadarı ile sektörde samsung haricinde herkesin gelirinde düşme var

• Ben CEO'nun yerinde olsam Android'e asla uygulama çıkartmam onlar nasıl WP'ye çıkartmıyorsa.

• Kim derdi içinde Windows'un yüklü olduğu PC'den Google'a bakarken "bir gün bunlar Microsoft'un gelişimini, pazar payını tehdit edecek" diye. Ama ediyor işte, arama motoru Google

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Illustrious. -- 25 Nisan 2014; 20:05:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Batacak en son şirketlerden biridir Microsoft. Sorun yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Illustrious.

Kim derdi içinde Windows'un yüklü olduğu PC'den Google'a bakarken "bir gün bunlar Microsoft'un gelişimini, pazar payını tehdit edecek" diye. Ama ediyor işte, arama motoru Google

Google önce en az S4 Pro'da stabil/ sorunsuz çalışan, virüs tarlası sistemini adam etsin de gelsin

• Sadece başlığa bakarak yorum yapan ne kadar adam varmış ya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

quote:

Kim derdi içinde Windows'un yüklü olduğu PC'den Google'a bakarken "bir gün bunlar Microsoft'un gelişimini, pazar payını tehdit edecek" diye. Ama ediyor işte, arama motoru Google

Google önce en az S4 Pro'da stabil/ sorunsuz çalışan, virüs tarlası sistemini adam etsin de gelsin

Google'dan haz etmeyen, Microsoft'tan nefret eden biri olarak Android'in üst seviye modellerinde tam performans verdiği biliyor, Android karşısında ise Findovs Fonu işletim sistemi olarak bile görmediğimi ekliyorum.

Arama motoru Google dedik ya, yarın da Twitter çıkar başımıza

#arayüzmü #var #sanki #kutukutupense #elopbeniyerse #nokia #isdead

• quote:

quote:

quote:

Google'dan haz etmeyen, Microsoft'tan nefret eden biri olarak Android'in üst seviye modellerinde tam performans verdiği biliyor, Android karşısında ise Findovs Fonu işletim sistemi olarak bile görmediğimi ekliyorum.

Hll knk

Bugün ne romu attın

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hll knk

Bugün ne romu attın

Haw ye ye. Rom kullanmıyorum zeki, saygı ve sevgi pıtırcığı kardeşim. Takozuna iyi bak son Nokialardan dersin 5 yıl sonra müzeye koyarız. Hadi naş trollerle uğraşacak vaktim yok

• çok cahil milletiz bir şeyi okuyunda cevaplayın adamlar halen deli gibi para basıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • başlat menüsünün ahı tuttu beter olsunlar, müşteri birşeyi istiyorsa ondan memnunsa değiştirmeyeceksin, başlarım yeniliğinize

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.