Şimdi Ara

Dosya/Fotokopi Kağıt Seçimi [A4]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Genel olarak yazıcı-mürekkep-fotoğraf kağıdı konuları arasında bunun es geçildiğini düşünüyorum. Piyasadaki kaliteli kağıtlar hangileridir? Genel olarak standart bir şekilde 80gr/m2 olduğu belirtiliyor bu kağıtların, bunun haricinde kaliteyi etkileyen daha farklı parametrelerin olduğunu düşünüyorum. Yüzeyinin pürüzlü/pürüzsüz olması, sıkışma yapıp yapmaması gibi..

Piyasadaki kağıtlar arasında Navigator, Pioneer ve HP markaları ön plana çıkıyor, bunuların yanında alternatif olarak Xerox markası da telaffuz ediliyor.

Bir de Colorlok diye bir şey var. Hakkında pek bilgi bulamadım ama bir yerde şöyle bir bilgi var hakkında:

-Daha canlı renkler
    -Daha yoğun siyahlar
    -Lazer yazıcılar için daha uzun kullanım ömrü
    -Tüm yazıcı ve fotokopi makinelerinde tutarlı, güvenilir performans

Aramızda mutlaka bu konuyu araştırmış, tecrübe sahibi arkadaşlar vardır. Bilgilerinden yararlanmak isteriz.

• işin teknik detaylarından bihaber tek kriteri baskı sonucu olan bir kullanıcı olarak kullandığım 80 gr düz kağıtlar içinde en iyisi olduğuna kanaat ettiğim ve uzun yıllardır kullandığım kağıt double A'yı tavsiye ederim.
  • okulumuzda fotokopide copier bond, ppc paper, global paper, stevecopy gibi kağıtlar kullandık. hepsi benim gozumde aynı. fotokopide takılma yapmadı, beyazlıgı uygundu, kalınlığı aynıydı.

ama biraz daha profesyonel işlemler için belki kalite farkı bariz olan vardır.
  • Copier bond'dan uzak duruyorum. Gördüğüm en dandik kağıt. inkjet yazıcıda kağıt eriyor. Bana incecik geliyor. Lazer'de yazıcıda sıkışıyor. Çift taraflı baskıda arka taraf gözüküyor.

Şuan double a kullanıyorum. Böyle sıkıntılar yok. Ayrı bir kaliteli geliyor bana.

Ümraniyede sorduğum bir kırtasiye Navigator ile yarışıyorlar diyodu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @bdullah -- 30 Eylül 2014; 13:02:45 >
  • Colorlok HP Pro X 451/476/551/576 model inkjet yazıcılarda tanıtım amaçlı 20 sayfalık numune ile veriliyor. Klasik 80 gr'lık kağıtlardan faklı bariz canlı renkler veriyor. Sanırım piyasaya henüz sunulmuş değil, en azından türkiyede satışta değil diye biliyorum.
  • double A kullanıyorum tavsiye ederim
  • Navigator kullanıyorum ben de. Ümraniyeden uygun bir fiyata almıştım, bitene kadar Navigatorla devam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.