Şimdi Ara

>>>Acemi Birlik: (Manisa) - Usta Birlik: (Kıbrıs) Olanlar İçeri!<<< (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
5
Favori
18.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sülüsü aldım. . 8 Mayıs saat 13:00 a kadar teslim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dimsum

Sülüsü aldım. . 8 Mayıs saat 13:00 a kadar teslim..

Bende aldım tertip 7 mayıs 13:00 e kadar teslim
  • quote:

Orijinalden alıntı: DB Admin

quote:

Tertip mesala sen 6mayista gitsen nolur ki bigun bosa mi gtmis olursn yoksa bir gun erken mi terhis olursun. bende alacagim ins bugun sulusu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

hayırlısı olsun.. benden 1 gün önce asker olacaksın tertip.. sen etrafı kolaçan et ertesi gün yanındayım inşallah..
  • quote:

quote:

quote:

hayırlısı olsun.. benden 1 gün önce asker olacaksın tertip.. sen etrafı kolaçan et ertesi gün yanındayım inşallah..

Tamam tertip fırsat olursa karşılarım seni yabancılık çekmezsin

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0805

quote:

quote:

Tertip mesala sen 6mayista gitsen nolur ki bigun bosa mi gtmis olursn yoksa bir gun erken mi terhis olursun. bende alacagim ins bugun sulusu

Tam kesin bilmiyorum ama acemi birliğinde 5-9 mayıs arası teslim olanların çıkış zamanı herkesin aynı , bize verilen zamandan önce teslim olursak erken terhis olma gibi bir durum yok diye biliyorum , bu arada biletleride hemen alınki asker zamanı yer sıkıntısı olmasın

• quote:

Orijinalden alıntı: barrosso34

yerin konumun nedir bilmem ama mebs yatis kardes ne yap et orda kalmaya bak kisacasi santralsin

Selamlar hocam . Benim bölümüm Telekomünikasyon muhendisligi. Yani ben mebs için uygun olduğumu düşünüyorum. Ama sınıflandırma sonucunda 39. Mekanize tümen 39. Topçu alayı 1. Topçu taburu 3. Bataryaya (Lefkoşa) çıktım topçu olarak. Yer olarak guzelyurt yeşilyurta galiba arastirdigim kadarıyla. Bir de topçu sınıfın pek bi onemi yok galiba ama oraya gidince mebs e geçmek için kiminle konuşmam gerekir, veya geçebilir miyim ? Cevap için şimdiden teşekkürler

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0805

quote:

quote:

Tam kesin bilmiyorum ama acemi birliğinde 5-9 mayıs arası teslim olanların çıkış zamanı herkesin aynı , bize verilen zamandan önce teslim olursak erken terhis olma gibi bir durum yok diye biliyorum , bu arada biletleride hemen alınki asker zamanı yer sıkıntısı olmasın

Sulusu aldim tertip . 7mayis manisadayim ins:-) erken gitmenin bi anlami yokmus. bize 7mayis sabh 10 teslim dediler ama ben ogleden snraya yetisebilirim bi sorun olcagnida zannetmiyorum

• forumu tamamen okudum ama

39.mknz.p.tüm.hv.svn.tb.2.20 mm.'lik.çek.hv.svn.bt. GİRNE ' ye düşeni görmedim bilgisi olan varmı ?

Sınıf : Hava Savunma
  • Tertipler Merhaba

sülüsü aldım.7 sinde saat 13:00 da teslim olacağım.

anlamadığım şey sülüste 6/8 aylık er yazıyor.sizde de öylemidir.

Bu arada 14.zırhlı tugay 1.tank tabuluru kh. ve kh bl. kimse yok sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnkk -- 28 Nisan 2014; 16:41:46 >
  • Selamlar tertipler, sülüsü aldım bugün 7 Mayıs 13:00 teslim tarihim,

acemi Manisa

usta Kıbrıs KTBK K.LIĞI TOP. A. 1. TOP. TB. 2 NCİ 155/45 MM.LİK ÇEK.TOP.BT. GİRNE/GİRNE (Aynı yere giden göremedim, varsa mesaj atarsa iyi olur)

Manisa hepimizin aynı zaten direk olarak Batı Kışla'ya gidecekmişiz işlemler orda yapılıyormuş Batı veya Doğu Kışla'da olduğumuz orda belli olacakmış,

acemiliğini Manisa'da yapan arkadaşların yazdığına göre

2009 (http://1-piyade-er-egitim-tugay-komutanligi.blogspot.com.tr/ ) 2011 (http://senar1st.wordpress.com/2011/08/28/1inci-p-egt-tug-k-ligi-manisa-1inci-piyade-egitim-tugay-komutanligi-manisa/ )

• Öncelikle hepinize hayırlı teskereler.Manisa-Kıbrıs kombinasyonu hakkında yeni bilgilerimi dilim döndüğünce sizlerle paylaşmak istiyorum.

Manisa;

*İlk giriş tonlarca imza, sigorta, coca cola kart satışı, iki aşı, kıyafet değişimi ve akşam yemeğinden oluşuyor.İçeri girerken yanınızda su olsun ve mutlaka tok girin.

*Manisa'nın her yeri otomat doludur.Kahve ve belli başlı eti ürünleri buradan temin edebilirsiniz.

*Yemekleri prof. bir şirkete ihale ettikleri için nispeten güzel yemekler yersiniz.(Kıbrıs'ta anlarsınız ne demek istediğimi :D )

*Günde defalarca toplanıp sayılırsınız.Genellikle uygun adım yürüyüp marş söylersiniz.

*Spor sizleri zorlayacak şekilde olmayacağı gibi komutanlarınızın da umurunda olmayacaktır.

Acemilik boyunca yaşayacağınız kısıtlı askeri bilgi ve yemin töreni hazırlıklarından başka bişey olmayacak.

Kıbrıs'a gelince...

Yolu gibi ters bir ada Adanın geçim kaynağı asker, öğrenci ve gece hayatı olunca ister istemez sizi yürüyen para balyaları gibi görüyorlar.Pahalı sayılabilecek bir yaşamı var.Tek uygun satılan şey alkol.

Eğer sms atmak isteyecekseniz mutlaka TR hattınız yanınızda olsun.Avea hariç diğer iki operatör adada çekiyor.Gitmeden önce Kıbrıs Turkcell ve Kıbrıs Telsim'in internet sitelerinden size uygun tarifeleri araştırıp gidin.İlk çarşınızda hat ve tarife telaşı ile zarara uğramayın.

Ada veya Manisa ile ilgili detaylı merak ettiğiniz bir durum olursa çekinmeden sorun.Biz giderken bilgi edinememekten çok çektik.Bari sizler nispeten kafanız rahat gidin.

• Arkadaşlar tam olarak öğrendim

ACEMİ: 1.P EĞT. TUG.KH. VE KH BL MANİSA
    USTA: 28. MKNZ P.TÜM 61.P A 1.P TB. 2. P BL
    MAGOSA/KIBRIS

• müyendiz kullanıcısına yanıt
    o konusmayla olmuyo senim bolumune gore atiyolar tabi senim bolum ozel biraz mesela benim arkadas var ayni bole senin gibi bi yerde ama bilgisayar muhendisi oldugindan kolorduya gorevlendirme cikti gitti muhtemel sanada ihtiyac olur kolorduya gidersin kaldiki giessen kendi alayinda mepsde ihtiyac varsa boluk komutaninla konusup seni alirlar senin haberin is bitince olur sen acemilikde okudugun bolume telekomumikasyonmmuhendisi yazdir zatj sen gidesiye hanerin gelir sorada ihtiyac uzere gorevlendirmen cikar tani ekstra biyerle gorusmene gerek yok kardes acemilikde bilgilerinizi alip dosya aciyolar zaten

• bende usta birliğinde sadece
    Lefkoşa merkez komutanlığı Lefkoşa
    yazıyor

@dimsum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi garibaner -- 28 Nisan 2014; 22:58:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: garibaner

bende usta birliğinde sadece
    Lefkoşa merkez komutanlığı Lefkoşa
    yazıyor

@dimsum

sülüsü aldın mı hocam..
  • manisa için batı kışla, doğu kışladan bahsediyorlar... bizimki hangisi.?
  • beyler ben 61. alaydayim can alici sorulariniz varsa alablrm. ama simdiden gecmis olsun

• quote:

manisa için batı kışla, doğu kışladan bahsediyorlar... bizimki hangisi.?

yukarıda bahsetmiştim, biz Batı kışla'ya gidiyoruz kayıt işlemleri orada yapılıyormuş, bir kısmımız orada kalacak bir kısmımız Doğu Kışla'ya gönderilecekmiş.

geçtiğimiz yıllarda verilen bilgilendirme broşürünü inceleyebilirsiniz (6.Madde)

http://www.docdroid.net/5joe/image2013-10-25-174111-1.pdf.html

not= manisa - kıbrıs olarak bir facebook grubu açsak daha aktif ve yararlı olmaz mı ?

• Eğitim Birliği: 1 İNCİ P.EĞT.TUG. KH. VE KH.BL. / MANİSA MERKEZ / MANİSA

Esas Birliği: KTBK K.LIĞI MEBS BL. KIŞLA HİZ.TK. / GİRNE / GİRNE

Arkadaşlar var mıdır aynı yerde olan?

Bir de benim usta birliğinde detay yazmıyor. Örneğin; bazı arkadaşlarda askeri hastanede görev yapacağına kadar yazıyor. Bende yazmamamasının nedeni ne? Bilen varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim. Şimdiden hepimize hayırlı tezkereler...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.