Şimdi Ara

Yağmurlu havada yolculuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
2.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar,hafta sonu şehir dışına çıkacağım kısmet olursa.İlk defa şehir dışına çıkıyorum ve havada yağmurlu olacakmış hava durumuna göre.Tavsiyelerinizi bekliyorum.Nelere dikkat edeyim.

• Hayirli yolculuklar olsun su birikintilerine dikkat et yuksek hizda girersen buzdan farksiz oluyor test edildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabalarla mesafenu acik tut varsa ayarlanabilir hiz sonirlandiricisini ac

• başıma gelenlerden size bir örnek vereyim;

yağmur yeni yağmaya başlamış bir halde konvoyda ilerliyordum. Öndeki aracı bir türlü geçemiyordum. Sonunda dayanamadım; sol şeritteki bir anlık boşluğu fırsat bilerek GAZA SONUNA KADAR YÜKLENİP (işte yapmamanız gereken tam olarak bu ) sollamaya çıktım ama araba yolda kaymaya ve sağ sol atılmaya başladı, az kalsın tarlaya uçuyordum anlık refleksler ile toparlamışım .

Özetle: Yağmurda hızlanmalarda gaza yüklenmek yerine hafif hafif arttırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anyhill -- 24 Nisan 2014; 18:17:56 >
  • Hocam su birikintilerine hızlı girmemeye dikkat et. Birde ani hareketlerden kaçın.
  • Birde cami hafif aralik birak. Veya klimayi cama ver ac. Yani bugu olursa eger

• Sollama yapmdan sağdan sağdan ortalama bir hızda gidin yola çıkmadan önce yağ,su vs. bakımını yaptırın derim.

Şayet araç yaşlı ise bir motor ustasına gösterin.Bu nedenle 12 saatte Ankara'ya gittim sadece 2 yıl önce

Hız sınırına uyun radar görünce selektör yapın yeter
  • Ani hızlanma ve frenlemeden kaçın su birikintilerine çok dikkat et ummadığın anda atar arabayı..

• yağmurlu havada en tehlikeli an yağmurun başlamasından hemen sonradır, yoldaki pislikler yolu kayganlaştirir

• sakın cruise control u aktif etme sakın bu nedenle takla atanlar var karlı ve yağmurlu havalarda sakın
  • Lastikler kabak olmasın yeter. Yağmurlu havada aracı yolda tutan tek şey o. İstediğin kadar donanımın olsun lastikler dandikse bir halta yaramaz. Bu arada virajlarda araçta ESP varsa ara ara ışığı yanabilir kafaya takma araç kendini yolda tutmaya çalışacaktır. Mümkünse tirlara çok yaklaşma bütün camini batırırlar. Sakin git. Silecek suyunu mutlaka kontrol et ve sileceklerin lastiklerini kontrol et. Eski ise ses yapar düzgün silmez. Yağmur çok yagiyorsa sisleri açın ama konvoy halinde iseniz açmayın arkadaki şoförün gözlerini alır sis farları.

• Yorumlarınız için teşekkürler arkadaşlar,aile ziyaretine gideceğim ama yağmur var diye ertelesemmi diye karar veremiyorum

• Lastiklerim daha 4 aylık,dün ustaya yağını suyunu gösterdim sorun olmadığını söyledi.Yavaş yavaş gideyim diyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: -)KraL(-

Lastiklerim daha 4 aylık,dün ustaya yağını suyunu gösterdim sorun olmadığını söyledi.Yavaş yavaş gideyim diyorum

Silecek suyunu kontrol et tirlar on camın ağzına s...caklar. yedek 1lt alırsan da iyi olur.

• Lastiklerimi ön ve arka 32 sabitledim,yola çıkmadan artırayım mı Yada bu seviyede kalsa olurmu

• Fabrika değerlerinin 1 altını basın. Kesinlikle fazla basmayin

• quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Fabrika değerlerinin 1 altını basın. Kesinlikle fazla basmayin

Hocam lastik üreticileri yola çıkmadan 2 psi artırın yazıyor ama

• Hocam hız sınırının biraz altında gidin. 120 deniliyorsa 110 la gidin, 110 deniliyorsa 95 ile gidin
    Takip mesafesini artırın ve acele etmeyin. TIR'ların arkasında fazla oyalanmayın. Çok su sıçratırlar ve silecekler yetişemeyebilir. Görüşünüz kapanabilir.
    Ayrıca hava biraz daha karardığı için öndeki araçların arka lambalarını takip etmek gibi bir şey hata olur sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -)KraL(-

quote:

Orijinalden alıntı: batkent

Fabrika değerlerinin 1 altını basın. Kesinlikle fazla basmayin

Hocam lastik üreticileri yola çıkmadan 2 psi artırın yazıyor ama

Onlar lastik fazla ısınmasın çok fazla kırılmasın diye..

• arkadaşlar grekli bilgileri vermiş hayırlı yolculuklar
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.