Şimdi Ara

'Yeni MacBook Air'lar (Early 2014) haftaya geliyor'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 'Yeni MacBook Air'lar (Early 2014) haftaya geliyor'

Broadwell işlemcilerindeki gecikmelerden ötürü bu yıl Mac revizyonunda izleyeceği yol haritası merak edilen Apple, gelecek hafta yeni 2014’ün ilk Mac revizyonunu MacBook Air ile yapabilir.

MacGeneration’ın güvenilir olarak ifade ettiği kaynaklardan aldığı bilgiye göre Apple, 11 ve 13 inçlik MacBook Air’ların donanımsal olarak yeni modellerini gelecek hafta satışa sunacak.

Apple, şu an satışta olan MacBook Air’ları Haziran 2013’de WWDC 2013 etkinliğinde tanıtmıştı. Mid 2013 olarak anılan MacBook Air’lar, verimlilik noktasında önemli iyileştirmelere sahip olan Haswell işlemcileri, PCI-e tabanlı SSD depolama birimi ve 802.11ac Wi-Fi desteğiyle lanse edilmişti.

Early 2014 olarak anılması muhtemel olan yeni MacBook Air’ların hangi yeniliklere sahip olacağı konusunda net bir bilgi bulunmamakla birlikte; herhangi bir etkinlikte tanıtılmayacağından ötürü daha çok işlemci güncellemesi alması kuvvetle muhtemel duruyor.

Öyle olacağını kabul edersek MacBook Air’ın baz modeli (her iki ekran boyutu için) 3 farklı işlemci alternatifi bulunuyor: 1.4 GHz i5-4260U, 1.4 GHz i5-4350U, ya da 1.5 GHz i5-4360U. Ancak tepe modelde kullanılacak işlemci konusunda ciddi bir sorun var. Şöyle ki Apple, işlemci bazlı revizyonlarda Intel’in 2.partide satışa sunduğu işlemcileri kullanmayı tercih ediyor. Fakat hali hazırda tepe modele güç veren i7-4650U işlemcisinin halefi olarak kullanılabilecek bir işlemci henüz Intel tarafından tanıtılmış değil. Bu durum karşısında Apple’ın nasıl bir yol izleyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Diğer taraftan yılın son dönemine doğru Apple’ın 12 inçlik Retina ekranlı yepyeni bir MacBook Air’ı tanıtacağını hatırlatalım. Dedikodulara göre 12 inçlik Retina MacBook Air; 2732 x 1536 piksellik Retina ekran (264 ppi), fansız soğutma sistemi, mekanik aksamsız izleme dörtgeni, mevcut modele göre çok daha ince, daha hafif ve yepyeni tasarım çizgileriyle şekillenmiş yeni kasasıyla öne çıkacak.

• Her ekran için Retina kelimesini kullanmaktan vazgeçin artık.
    Rakip firmalar bahsettiğiniz 264ppi'in neredeyse 2 katını çıkmışken retina kelimesini kullanmak ...

• Şu 12 inçlik MacBook Air i çok merak ediyorum. Ciddi anlamda windows 8 li hybrid ve ultrabookları öldürebilir. Eğer ki fiyatı şimdiki 13' inçlik MacBook Air ile iPad Air arası olursa. Hatta iPad in fiyatına daha yakın olmalı. Çünkü Apple intel işlemci kullanmayıp maliyeti oldukça aşağıya çekecektir.

• Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Ekranlar için Retina kelimesi, Apple'ın tescilli markası ve Apple, normal bir insan gözünün kolaylıkla algılayamayacağı çözünürlükteki bu ekranlara "Retina" ismini veriyor. Bu isimlendirme, Apple'ın telefonuna iPhone ismini vermesinde olduğu gibi tamamen kendi tercihine kalmış. Biz de firmaların ürünlerindeki bu isimlendirmeleri aynen aktarmakla yükümlüyüz. Yapabilecek bir şey yok.

Ayrıca bahsi geçen çözünürlük bir dizüstü bilgisayar için gayet yoğun piksel içeriyor.

Iyi forumlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shady -- 24 Nisan 2014; 17:23:12 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Her ekran için Retina kelimesini kullanmaktan vazgeçin artık.
    Rakip firmalar bahsettiğiniz 264ppi'in neredeyse 2 katını çıkmışken retina kelimesini kullanmak ...

Lutfen bana 500ppi olan bir dizustu bilgisayar gosterin. Cep telefonu degil bu, bilgisayar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Her ekran için Retina kelimesini kullanmaktan vazgeçin artık.

sil sen bence bu yorumu... bilmediğin yolların virajlarına da hızlı girme
    retina yı kim çıkardı
    ppi değeri nedir bırak çözünürlük nedir tam bi bilgiye sahip misin acaba
  • Daha ne kadar ince olacak acaba 12 inc lik versiyon...

• Ilk olarak sen once retina ekranın sadece sayılarla karşılaştırıldığını düşünme retina teknolojisine daha zar zor ulaşılıyor ayrıca Apple Mac'lerde Intel ciplerden asla vazgeçmez çünkü Intel cipler Windows desteği sağlıyor

• Pardon da cümlemin neresinde bilgisayar teknolojisi diye bir kelime gördün?
    "Her ekran" kısmını bilgisayar diye mi okudun?

Retinanın Amerikanın embesil patent sisteminde tescil edilebileceğini düşünememiştim.
    Gerçektende Retina değil ama Retina Display tescilliymiş. Bilgilendirme için teşekkürler @Shady

282ppi örneği
    http://blog.gsmarena.com/toshiba-satellite-p55t-worlds-first-notebook-4k-uhd-display/

İsmi belirsiz vatandaşa;
    Senin ekranın ne olduğunu bilmediğin zamanlarda çözünürlüğün ne olduğunu biliyordum merak etme..

"ppi değeri nedir bırak çözünürlük nedir"

Pek birşey bilmediğin bu cümlenden belli. PPI = Pixel per inch. Yada senin anlayacağın şekliyle inç başına düşen piksel sayısı. Yada 2.54cm ye düşen piksel sayısı.
    Bu piksellerdende çözünürlük diye ne olduğunu bilmediğin şey oluşuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Turkforce -- 24 Nisan 2014; 20:45:54 >

• Bilgisayarlarda 15 inch standart olmalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Shady yalanı değilse bana MacBook Pro Retina alıyorum diye beni adeta taşlayan Air sahiplerini görebilir miyim noldu renginiz soldu
  • quote:

Pardon da cümlemin neresinde bilgisayar teknolojisi diye bir kelime gördün?
    "Her ekran" kısmını bilgisayar diye mi okudun?

Retinanın Amerikanın embesil patent sisteminde tescil edilebileceğini düşünememiştim.
    Gerçektende Retina değil ama Retina Display tescilliymiş. Bilgilendirme için teşekkürler @Shady

282ppi örneği
    http://blog.gsmarena.com/toshiba-satellite-p55t-worlds-first-notebook-4k-uhd-display/

İsmi belirsiz vatandaşa;
    Senin ekranın ne olduğunu bilmediğin zamanlarda çözünürlüğün ne olduğunu biliyordum merak etme..

"ppi değeri nedir bırak çözünürlük nedir"

Pek birşey bilmediğin bu cümlenden belli. PPI = Pixel per inch. Yada senin anlayacağın şekliyle inç başına düşen piksel sayısı. Yada 2.54cm ye düşen piksel sayısı.
    Bu piksellerdende çözünürlük diye ne olduğunu bilmediğin şey oluşuyor.

Zorlamışın ama kaz yanmış be kardeş...

Bizımle değılsin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Haklısın kardeşim sizin yanınızda olmama imkan yok. Apple'a ortak olacak kadar para bulamadım...
  • quote:

Haklısın kardeşim sizin yanınızda olmama imkan yok. Apple'a ortak olacak kadar para bulamadım...

Ulaşamadığın ciğere mundar mı diyosun yani ?
  • Jlozde kullanıcısına yanıt
    Konuyla ilgisiz yorumlar yapmak sevmediğim bir durum ama...
    Evet Apple hissesi alıp sizin gibi ortak olduğum şirketi koruyamıyorum.

Telefona ulaşamamaktan bahsediyorsan rahatlıkla istediğim markanın istediğim modelini alabilecek durumdayım.
  • Turkforce T kullanıcısına yanıt
    :) Tim'in yerine beni ceo yapacaklardı ben istemedim. Çok mantıklı yazdıklarınız. Çelişe çelişe bi hal oldunuz 5 mesajda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Birde fiyatlaraı uygun olsa..
  • Harika pc de çok pahalı biraz daha uygun olsa neden olmasın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başlkı kesin , ancak içerikte bir kesinlik söz konusu değil doğrusu . Ulan geçenlerde yine macbook Air aldım , almaz olaydım ya . Retinadan boşuna şaştım Bimeks kampanyası bekliyorum yaparlarsa bayıltıcam retina valla ...

Moralim bozulur retina ekrlanlı bir Air çıkarsa :/
  • Yaklaşık 2 yıl önce macbook prolarda retina ekran çıktı senin paylaştığın toshiba 22 nisan 2014 de bu ürünü piyasaya çıkartıyor. resimlerdende görüleceği gibi 2 tane retina macbook proyu üst üste koysan bile bu kadar kaba olmaz ağırlığa hiç girmiyorum bile, fiyatı da 1500$. bunları göz önüne alırak apple'ı kötülemek anlamı olmayan bir şey.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.