Şimdi Ara

DARK EVO X5 /13 MP/ 1*5 GHZ Cortex A-7 dört çekirdekli MTK6589T / 5' Full HD OGS IPS / 1 GB RAM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
2.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 09.01.2015 / Düzenleme: Dark destek ile konuşmalarım sonucunda aldığım cevap beni üzdü. Dark EVO X5 stokları tükenmiş. Tekrar getirme çalışmaları yokmuş. Dolayısıyla telefon güncelleme almayacak.Kernel yayınlayan da olmayacağına göre '' sadece rom bekleyen arkadaşlar için'' telefon çöp.

Dark Evo X5 modeli 5 inç Full HD OGS IPS Ekran paneli (1920 x 1080 piksel, 441 ppi), 1.5 GHz hızında çalışan Cortex A-7 tabanlı dört çekirdekli MTK6589T işlemci, PowerVR SGX544 GPU, 1 GB RAM, 16 GB dahili hafıza, 13 megapiksel arka kamera (4128 x 3096 piksel, otomatik odaklama, LED flaş, 1080p video kaydı, titreşim engelleme), 2 megapiksel ön kamera, Bluetooth 4.0, GPS/aGPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n, çift SIM kart desteği, 2000 mAh batarya ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip.

1.5 GHz Cortex A-7 tabanlı işlemci, Full HD ekran, PowerVR SGX544 GPU ve 1 GB RAM donanımına sahip olan telefonun oyun performansı da gayet tatminkar düzeyde.

Telefon elime ulaştı. Değerlendirmem ;

Fotoğraf: Sabahları mükemmele yakın fotoğraf çekebilirsiniz. Tabi bir prof. kamera gibi düşünmeyin yanılırsınız ama 13 mega'nın hakkını hayli hayli veriyor. Geceleri pek iyi değil (Flash yetersiz) fakat ışıklı ortamlarda çok iyi.

Ram: 1 gb olmasına rağmen yeterli.

İşlemci: 1.5 GHZ olması gerçekten artı bir durum.4 çekirdekle de birleşince ortalamanın üzerinde bir performans çıkıyor.

Oyun performansı : Tüm oyunları açabilirsiniz. Fakat çok yüksek sistem gerektiren oyunlarda ufak tefek kasmalar yapabiliyor. Oyun performansı genel olarak iyi derecede.

Wifi: Çekiş gücü gayet tatminkar.

Ekran: Ekran kalitesi mükemmel. Telefonu gören herkes direk markasını soruyor. ''DARK'' deyince bir duraksıyorlar ama telefonu yakından incelediklerinde beğeniyorlar.Ayrıca ekranda TEK CAM kullanmaları çok güzel olmuş. Her açıdan net görüntü var. Güneş altında kullanımda dahi sıkıntı yok.

Şarj: Telefon saat 15.30 da elime geçti %65 şarjla bu saate kadar geldim(Saat şu an 00:52).(Oyun oynadım, whatsapp, facebook vb. türde uygulamalara girdim. Sosyal medyada gezindim ve fotoğraf,
    video paylaştım). Şarj %20 ye geldi ve şimdi şarja taktım. Batarya gerçek 2000 mAh. Fakat şunu söylemek de gerekiyor batarya tam bir gün için. Az kullananlar 1 günü aşabilir.

Ses: Verdikleri kulaklık vasat. Ses kapasitesi ortanın yine üzerinde. Telefonun zil sesi, bildirim sesi yüksek değil, canımı sıkan olaylardan biri bu oldu. Ayrıca hoparlör vasıtasıyla müzik dinleyecekler için telefon hayal kırıklığı yaratabilir.

Ekran kilidinde ise güzel birkaç ayrıntı gözüme çarptı. Yüz tanıma sistemi, ses tanıma sistemi var.

Yine ufak ve güzel bir ayrıntı var. Telefonun kendi kendini kapatıp açma özelliği. Ayarlar bölmesinde telefonun kapanacağı ve açılacağı saati ayarlıyorsunuz. Ben gece 3'te kapansın sabah 9'da açılsın dedim. Tam 3'te telefonunuz kapatılacak diye bir uyarı verdi ve sabah 9'da da açıldı. Hangi günler olacağını seçin telefon sizin için yapsın.

Özetleyecek olursak bence F/P olarak karşılaştırılınca gerçekten ortalamanın gayet üzerinde ve hız konusunda problem yok. Telefon gayet güzel. Bence alınabilir. Bu fiyata satılan çoğu telefon bu performansa yaklaşamıyor.

Merak ettiğiniz başka bir şey varsa sorun cevaplayayım aklıma gelenler bunlar

Aşağıdaki resimler de Dark Evo X5 ile çektiklerim. Resimlerin genelinde odaklama yapmaya çalıştım.

DARK EVO X5 /13 MP/ 1*5 GHZ Cortex A-7 dört çekirdekli MTK6589T / 5' Full HD OGS IPS / 1 GB RAM

DARK EVO X5 /13 MP/ 1*5 GHZ Cortex A-7 dört çekirdekli MTK6589T / 5' Full HD OGS IPS / 1 GB RAM[album][/album]

Telefona ait resimler ;

DARK EVO X5 /13 MP/ 1*5 GHZ Cortex A-7 dört çekirdekli MTK6589T / 5' Full HD OGS IPS / 1 GB RAM[album][/album]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proct -- 15 Mart 2015; 2:25:52 >

• evet yerli bir firma. teknoseyir incelemişti en çok ekranını övdüler. Sanırım yerli firmalar içerisinde en iyi IPS ekrana sahip telefon olabilir.

1080p olduğu için oyunlarda efsane değil ama film dizi vs seyrediyorsan on numara görüntü alırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zwarrior

evet yerli bir firma. teknoseyir incelemişti en çok ekranını övdüler. Sanırım yerli firmalar içerisinde en iyi IPS ekrana sahip telefon olabilir.

1080p olduğu için oyunlarda efsane değil ama film dizi vs seyrediyorsan on numara görüntü alırsın.

Forumda bazı arkadaşlar yerden yere vurmuşlar. Kimisi telefonu kullanmadan yere batırmış kimisi kullanmış hoşuna gitmiş. Kullanan bazı arkadaşlar da belirgin problemleri olduğunu söylüyor. Benim için önemli olan arka planda açık sosyal medya, mesajlaşma vb uygulamalar varken sürekli oynadığım(Empire:Four Kingdoms oyunda kasma, donma olmaması).
    Yoksa Android 4.2.1 olmuş olmamış çok önemli değil. Rom'la hallederim herhalde. Hw Vision adlı telefonu öyle yapmıştım. Şu an 4.3.1 kullanıyorum :)
    Cevabın için sağol

• Şu telefon 1080p yerine 720p olsa on numara telefonda 1080p olunca oyun performansı tatmin edici olmuyor bu donanımla.
  • Oyun performansı berbat ama iyi telefon ektra olarak alınabilecek 4000mAh lik bataryasıda var arka kapak ile birlikte satılıyor.
  • bence 750 lira etmez bu telefon. çinde 250 lira bunlar adam aynen alıp tr ye getirmiş 750 lira şuna bak birde indirim varmış peh... birde ordan alırken dağıtımcı olarak aldığından belkide 150-200 alıyor 900e satıyor hey güzel dünya. devlete verdiği 100 lira değildir ettiği kar 600 lira bizdemi dağıtımcı olsak ne yapsak

oyunlar dışında normal bir telefon oyunlarda 1080p zorlar çözünürlüğü düşürüp oynamanız gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waltran -- 26 Nisan 2014; 16:23:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: waltran

bence 750 lira etmez bu telefon. çinde 250 lira bunlar adam aynen alıp tr ye getirmiş 750 lira şuna bak birde indirim varmış peh... birde ordan alırken dağıtımcı olarak aldığından belkide 150-200 alıyor 900e satıyor hey güzel dünya. devlete verdiği 100 lira değildir ettiği kar 600 lira bizdemi dağıtımcı olsak ne yapsak

oyunlar dışında normal bir telefon oyunlarda 1080p zorlar çözünürlüğü düşürüp oynamanız gerekir

Maalesef buna yapacak bir şey yok. Türk kullanıcılarının çoğu Xiaomi, Zopo, Huawei gibi canavar seviyesinde telefon çıkaran markalardan bi haber. Samsung, apple gibi kullanıcı düşmanı(para konusunda) telefonlarla kazıklanacağım yere bu türlü bir telefonu tercih ederim(Burada dev teknomarketlerin devreye girip bu dediğim telefonların tüm ürünlerini getirmesi lazım ülkemize). Gidip de Çin'den alamayacağıma göre bu konuda sıkıntı yok diye düşünüyorum. Ayrıca yurt dışından telefon alacak olsam, gözüm kapalı Xiaomi alırım. Gel gelelim bir üniversite öğrencisi olarak, benim sosyal medya ve sürekli oynadığım birkaç oyundaki isteklerimi karşılasın yeter. Şu bir gerçek, bu telefonu Samsung yapsa 1500 den aşağı satmaz. Bu arada kar gramajı konusuna girersek işin içinden çıkmamız zorlaşır.
    Bence F/P açısından alınabilir bir ürün. Birkaç gün içinde elime geçer, size detaylı şekilde yazarım. Telefonlardan/Bilgisayarlardan anlarım. Ufak bir inceleme yapıp sonucu burada yayınlarım. Umarım isteklerimi tatmin edici bir telefon olur.
    Benim amacım telefonu kullanan birisi varsa burada birebir konuşmak ve memnuniyet/hoşnutsuzluklarını öğrenmekti

• waltran kullanıcısına yanıt
    Hoca senin dükkan nerede? Bu fiyata satıyorsan senden alalım?
  • Oyun konusuna bir şey diyemem ancak sosyal medya uygulalamalarında problem yok. Şu an için tek eksiği kılıf gibi duruyor. O da 20 mayısta gelecekmiş. Fazla bir beklentin yok ise al kullan.
  • excalibur84 kullanıcısına yanıt
    bende onu diyorum işte birleşelim kuralım firmayı arkadaş kendimize getirip satsak yeter devlete vergi veririz başka derdimiz olmaz. sanki telefon getiren diğer firmalar garanti sağlıyor mu yok
  • Evet arkadaşlar telefon elime ulaştı. Değerlendirmeyi ilk mesajımı değiştirerek oraya yazdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proct -- 29 Nisan 2014; 0:51:55 >
  • Dark p60 a guncelleme vermek uzere ondan hemen sonra cok yüksek ihtimalle X5 e de güncelleme verecek mevcut sorunlar icin. Eskiden bu tip fiyat performans telefonlari geldigi surumle kalirdi simdi hem duzeltme hemde sürüm guncellemesi aliyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grondan

Dark p60 a guncelleme vermek uzere ondan hemen sonra cok yüksek ihtimalle X5 e de güncelleme verecek mevcut sorunlar icin. Eskiden bu tip fiyat performans telefonlari geldigi surumle kalirdi simdi hem duzeltme hemde sürüm guncellemesi aliyorlar

. Kesin bilgi mi kaynak alabilir miyim ? Ben almayacağini duymuştum. Alirsa süper olur, buralar canlanir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir foto atsan ne iyi olurdu merak etdim simdi

• quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

Bir foto atsan ne iyi olurdu merak etdim simdi

Ne gibi bir resim
  • Telefonun kendi resimlerinden

• quote:

Orijinalden alıntı: AMD HASTASI 044

Telefonun kendi resimlerinden

Yakin zamanda telefonla cektigim birkac resim yayinlayacagim. Onun disinda telefonu merak ediyorsaniz en üstteki hepsiburada linkini inceleyebilir ayrica telefonun incelemelerini youtube araciligi ile izleyebilirsiniz.

• Sahibimden baktim goremedim 2.el olarak bide sifir olarak oraya bakam

• AMD HASTASI 044 kullanıcısına yanıt
    Bakmanda fayda var

• Flas kalitesi dusukmus galiba

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.