Şimdi Ara

YARDIM! punto vs ibiza vs C4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
2
Favori
468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Durumu hemen açıklayayım ilk arabam olacak naçizane hayli araştırma sonucu cebime göre 3 aday çıkardım ve siz deneyimli abiler/ablalardan/akranlarımdan kıymetli tavsiyelerini bekliyorum. İşte adaylar;

aday 1- 2007 ya da 2008 model 1.3 multijet dizel FIAT GRANDE PUNTO (6 ileri vites olan 90 hp tabii)

aday 2- 2006 - 2009 arası CITROEN C4 hdi

aday 3- 2006-2008 SEAT IBIZA 1.4 tdi stylance

Benim çıkardıklarım bu kadar farkettiyseniz hepsi birbirine yakın fiyat aralığı dahilindeki araçlar ve varsa farklı önerecekleriniz onlara da bakarım. Yakıt sarfiyatı, donanım sağlamlığı, fiyat, dizayn, kalite gibi bilumum kriterleri gözeterek yardımınızla değerlendirelim istedim. Size ''Hangisini alayım'' sorusundan çok ''Siz olsanız hangisini alırdınız'' sorusunu yöneltiyorum

Saygılar, Sevgiler.

• Punto ufak araba. Ibiza cok cirkin. Bence c4 aralarindan en iyisi Hem bi ara arastirmistim epey tavsiye ediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat aralığını da yazarsan belki başka öneriler de gelir. Ben olsam ibiza düşünmezdim . C4 veya punto . Yakıtta da üzülmezsin
  • fiyat aralığı olarak 20-25 bin tl arası düşünüyorum ilk arabam olacağı için de öyle lükse kaçmamak gerek sürtebilirim, ufak tefek hasarlar cep yakmasın (sanki çarpışan oto kullanacakmışım gibi bir izlenim verdim o kadar da acemi değilim) neticede. punto ve C4 tip olarak daha iyi haklısın punto dan çok memnunlar diye okuyorum forumlardan özellikle şu 6 ileri vites olan için
  • quote:

Orijinalden alıntı: arcaneus

fiyat aralığı olarak 20-25 bin tl arası düşünüyorum ilk arabam olacağı için de öyle lükse kaçmamak gerek sürtebilirim, ufak tefek hasarlar cep yakmasın (sanki çarpışan oto kullanacakmışım gibi bir izlenim verdim o kadar da acemi değilim) neticede. punto ve C4 tip olarak daha iyi haklısın punto dan çok memnunlar diye okuyorum forumlardan özellikle şu 6 ileri vites olan için

ee hangisini aldınız?
  • Sıralamayı siz yapmışsınız zaten.
  • ibizayı direk geç c4 ü kime sorsam direk arızalarından başlıyor zaten tipide bi kayık ama yeni kasayı güzel yapmışlar. punto sürmedim ama şirin duruyor motoru zaten yeter küçük araba al keyfine bak.
  • İlk araçsa genelde forumda olanlardan Fiat Punto tercih etti.

Çünkü parçası ve kaskosu uygun.

Bakımı sanayide ucuz yaptırabilir adı üstünden 1.3 multijet zaten Türkiye'deki 10 araçtan 3'ü

Aile ile değil kendiniz kullanacaksanız güvenlikte çok sıkıntı olmaz.

Benim size o civarda tavsiyem Renault Megane 2 HB DCİ km fazla olur ama güvenlik iyidir,parçası boldur

Renault Clio3 güzel bir araç olur tabi o da DCİ olacak.

Makyajlı kasa olursa daha iyi olur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-boyasiz%2Chatasiz-clio-hatcbak-169914585/detay

Peugeot 207 1.4HDİ bakabilirsiniz.

Bence bakımı ve parçası olarak Punto sizi üzmeyecek araçlardan biri.

O civarda aradığınız kriterlerde en iyi fiyat/performans ta Megane2 öne çıkan bir araç C4 'de öyle.

• Orta sinif araclar icerisinde c4 bunlardan fersah fersah önde. Punto ve c4 sahibi olmus bir kisi olarak yaziyorum. Konfor, design ic hacim vb olarak c4 bunlarin üzerinde cunku c sinifi bir arac.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • punto bence yakıt ekonomi bakım ve vergi yönünden kısaca her yönden diğerlerinden iyidir.

extra olarak ikinci elide aynı şekilde çok iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaferdurukan

Orta sinif araclar icerisinde c4 bunlardan fersah fersah önde. Punto ve c4 sahibi olmus bir kisi olarak yaziyorum. Konfor, design ic hacim vb olarak c4 bunlarin üzerinde cunku c sinifi bir arac.

''design''
  • İlla ki bu üçünden olacaksa ben c4 alırdım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.