Şimdi Ara

24 Nisan 1996 - Ulubatlı Souness

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  24 Nisan 1996 - Ulubatlı Souness

24 Nisan 1996 - Ulubatlı Souness

Anlar vardır tarihin en önemli ayrıntılarını oluşturan.Anlar vardır insanların hafızalarında köşe taşları gibi yer tutan.Anlar vardır ancak yaşıyanlar tarafından anlatılabilen.Anlar vardır sonucu tahmin edildiği halde önüne geçilemeyen.Anlar vardır yaşayan insana yaşadığını hissettiren Anlar vardır ilk olmanın ve bir daha yaşanmayacağının farkında olan.İşte o anlardan biriydi 5 Nisan 1996 gecesi Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadında yaşanalar. Galatasaray ve Fenerbahçe Türkiye Kupası Finalinin ikinci maçında karşı karşıya gelmişlerdi.Oynanan ilk maçı Galarasaray Saunders'ın golü ile 1-0 kazanmış ve maça bu avantaj ile çıkmıştı.Maçın normal süresi Fenerbahçenin 1-0 üstünlüğü ile sonuçlanmış ve uzatma dakikalarına geçilmişti. O an yavaş yavaş geldiğini hissettirmeye başlamıştı. Ve herkes o anın gelişini engelliyemi yeceğinin farkındaydı. O anı başlatan olay maçın 117. dakikasında Saunders'ın ayağından çıkan müthiş füzeydi. Top Fenerbahçe kalesinin 90 tabir edilen üst köşesine takılmış ve Galatasaraylı futbolcuları sevinç yumağı haline getirmişti. Bitiş düdüğü o anın yaşanma zamanının geldiğini haber veren son işaret olmuştu. Tribünlere koşan Galatasaraylı futbolcular ve Teknik Direktör Graeme Souness o anın duyguları ile coşmuş bir şekilde kendilerinden geçmişlerde. Ve o an gelip çatmıştı Souness daha sonra kendine Ulubatlı lakabının takılacağı anı yaşatmaya hazırlanıyordu. Tribünlerden aldığı büyük bir Galatasaray bayrağı ile tur atmaya başladı ve aniden sahanın ortasına doğru yöneldi. Santraya ulaştığında tüm tribünler onu seyretmekteydi. Ve o Galatasaray bayrağını Kadıköyün tam ortasına bir kaç denemeden sonra dikti. O an artık yaşanmıştı ve Galatsaraylılar için bir zevk ve kıvanç Fenerbahçeliler için bir öfke kaynağı olmuştu. Ve hırslı İskoç tarihi oluşturan önemli anlardan birinin başrol oyuncusu olmuştu ...

not:yazıwww.cimbombom.8k.com 'dan alıntıdır

• Övündüğün şeylere bak rezillik tam 3 dünya ülkesi taraftarı gibi gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: potur

Övündüğün şeylere bak rezillik tam 3 dünya ülkesi taraftarı gibi gerçekten

Tarihte yaşanmış bir olayı paylaştım, 3. Dünya ülkesi taraftarı görmek istiyorsan bu sezon ilk devrede oynanan Bjk-Gs maçının son dakikalarını izle.Bak o zaman bahsettiğin taraftar tipini fazlasıyla göreceksin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rai-gy

quote:

Övündüğün şeylere bak rezillik tam 3 dünya ülkesi taraftarı gibi gerçekten

Tarihte yaşanmış bir olayı paylaştım, 3. Dünya ülkesi taraftarı görmek istiyorsan bu sezon ilk devrede oynanan Bjk-Gs maçının son dakikalarını izle.Bak o zaman bahsettiğin taraftar tipini fazlasıyla göreceksin.

Çıkan olayları hala biz yapmışız gibi konuşuyorsun ya pes diyorum afrikada ki kabileler anladı planlı bir şekilde olduğunu siz anlayamadınız

• quote:

Çıkan olayları hala biz yapmışız gibi konuşuyorsun ya pes diyorum afrikada ki kabileler anladı planlı bir şekilde olduğunu siz anlayamadınız

Peki.
  • quote:

quote:

Peki.

İyi çocuksun da bazen cidden sırf karşında ki adamı delirtmek sinirlendirmek tahrik etmek için laf sokmaya çalışıyorsun bunları yapma bence
  • quote:

quote:

quote:

Peki.

İyi çocuksun da bazen cidden sırf karşında ki adamı delirtmek sinirlendirmek tahrik etmek için laf sokmaya çalışıyorsun bunları yapma bence

Sende iyi çocuksun da tahrik etmeye çalışırken tahrik oluyorsun azizim, ben ne yapayım.Durduk yere geldin lafını attın yine ben mi suçluyum şimdi.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki.

Sende iyi çocuksun da tahrik etmeye çalışırken tahrik oluyorsun azizim, ben ne yapayım.Durduk yere geldin lafını attın yine ben mi suçluyum şimdi.

La ben fikrimi belirttim sen alıntı yaptın bjk vs.. laf attın ben mi suçlu oluyorum şimdi

• quote:

La ben fikrimi belirttim sen alıntı yaptın bjk vs.. laf attın ben mi suçlu oluyorum şimdi

Ben Bjk-Gs maçının son dakikalarını izle dedim eğer 3. Dünya ülkesi taraftarı görmek istiyorsan, Bjkliler bir şey yaptı falan yazmamışım dikkat ettiysen.
  • quote:

quote:

Ben Bjk-Gs maçının son dakikalarını izle dedim eğer 3. Dünya ülkesi taraftarı görmek istiyorsan, Bjkliler bir şey yaptı falan yazmamışım dikkat ettiysen.

Afrikadaki kabileler anladı o dediğini şimdi

• Her 6 kasımda 6-0'ı kutlayan fenere karşı bu da normaldir.
    Ne dikti be
  • Ne yapmışım ben öyle ya. Biri şikayet edebilir mi mesajı? Silinsin.
  • konuyu hiç okumadım da hala bunla övünen gsli varsa durum çok komik vahim trajikomik, ne derseniz artık
  • Forumda aptallık seviyesi artıyor kanımca.Belli bir kesmi belli bir şeyle yaftalamak gerçekten moda.Yetiştiğimiz şekle göre,ailelerimizin seçimine göre seçtiğimiz takımlar(%99)' ve buna taraftarlık yapan insanları,sanki kendi içlerinde aynı taraftarlardan yokmuş gibi yaftalamak safi aptallıktır ötesi değil.Bildiginiz kıçı kalkıklıktır daha nasıl açıklarım bilemiyorum

He canım siz en büyüksünüz en güzelsiniz bir numarasınız,hadi şimdi bir dahaki başarıda seri yakalayacak takımı bekleyip düşmanlık gütmeye hazırlanın
  • Hakkaten bununla övünen Gs'li varmı?
    elin iskoçu nasıl bir ruh hali ile yaptıysa artık hareketi. kendi ülkesinde bile halen dalga geçiyorlar adamla.
  • O bayrak o stadda hala dikili duruyor...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1000 yıl sonra bile souness o diktiği bayrakla beraber anılacaktır, tarihe kazınmıştır.
  • 8-9 yaşımda falandım hayalen hatırlıyorum maçı ve bizim evde yaşananları o maçta dean saunders'ıda unutmamak gerek, çocukluğumun 2 kahramanı.
  • Başlayacağım snin yapacağın alıntıya ha.Nasıl bir zekanın ürünüdür bu alıntı ? mobilden girenleride düşünün biraZ , bu kadar zihniyetsiz olmayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zurna

Hakkaten bununla övünen Gs'li varmı?
    elin iskoçu nasıl bir ruh hali ile yaptıysa artık hareketi. kendi ülkesinde bile halen dalga geçiyorlar adamla.

Valla ülkede hala 6-0!ı anma ve yaşatma törenleri yapılıyorken, bu olayla övünen Galatasaraylı olması pek de şaşılacak bir durum değil.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.