Şimdi Ara

evde kitap yazdırmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
8.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    evde kitap yazdırmak istiyorum,elimde pdf formatında bisürü kitap var ortalama 1000 sayfa civarındalar
    en ucuz yöntemi araştırıyorum ve renkli yazdırmak istiyorum,şöyle birşeye denk geldim
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/canon-e514-bitmeyen-kartuslu-cok-fonksiyonlu-inkjet-yazici-a4-fiyati,66626.html

bu model sizce binlerce sayfa yazmaya dayanır mı yoksa çabuk bozulanlardan mı,,
    bitmeyen kartuş dedikleri yöntemle gerçekten binlerce sayfa sorunsuz yazdırabileniniz oldu mu
    yoksa bunlar sadece reklamdan ibaret hava mı?
    yazdırmak istediğim kitaplar tıp kitabı olduğu için en ucuzu 100 liradan başlıyor
    bu yazıcıyla 10-15 kitap yazdırsam sonra bozulsa da üzülmem zaten
    bana ne önerebilirsiniz?
    teşekkürler

• Arkadaşim bu yaxici o isi kaldirmaz işin içindencikamazsin belli baskidan sonra yazicinin iiçindeki elektronik devreler isinacak çipleri yakacak masraf çoğalacak tir ve yazici haddinden fazla yavaşlayacak tir yani rezil eder kitap basiyorsan tüm sinifin kitabini sikintisiz basacagin dakikada 70 sayfa 1000 baski tahmini 15 dakika sürer ve cip yapmayan orjinal kartuslariyla geliştirdiğimiz sistemli makinemiz düşünürseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz kullandigim bu makinede 93.000 a4 baski alinmistir ve devam etmektedirwww.yoncaofset.com/x451/index.html adresinden veya sitede bulunan adresimiz den görmeye gelebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor_1989

merhabalar arkadaşlar,
    evde kitap yazdırmak istiyorum,elimde pdf formatında bisürü kitap var ortalama 1000 sayfa civarındalar
    en ucuz yöntemi araştırıyorum ve renkli yazdırmak istiyorum,şöyle birşeye denk geldim
    http://www.istanbulbilisim.com.tr/canon-e514-bitmeyen-kartuslu-cok-fonksiyonlu-inkjet-yazici-a4-fiyati,66626.html

bu model sizce binlerce sayfa yazmaya dayanır mı yoksa çabuk bozulanlardan mı,,
    bitmeyen kartuş dedikleri yöntemle gerçekten binlerce sayfa sorunsuz yazdırabileniniz oldu mu
    yoksa bunlar sadece reklamdan ibaret hava mı?
    yazdırmak istediğim kitaplar tıp kitabı olduğu için en ucuzu 100 liradan başlıyor
    bu yazıcıyla 10-15 kitap yazdırsam sonra bozulsa da üzülmem zaten
    bana ne önerebilirsiniz?
    teşekkürler

kardes kitabın linkini paylasr mısın. tamamı resimse 600- 700 civarı cıktı alırsınız renkli olrak. ben de sizin linkini verdiginiz makinin alt modelinin kullanıyorum.

a4 boyutunda tamamı dolu resim baskısı alıyorum. 600 civarında aldım. makinede sorun yok. sadece 1 kez 4*100 er ml murekkep aldım. 30 lira civarına.

kitabı gorursem size daha rahat bilgi verebilirim sorun olur mu olmaz mı diye.

binlerce derken zaten 10 bin civarını kasdediyor. sonra yazıcı ve kartuslar sorun veriyor. bu da % 5 lik doluluk oranı. sayfadaki toplam yazıların oranının kagıda oranıdır. siz tamamı dolu ( mesela resim ) cıktısı alırsanız 800- 1000 civarı cıktı alırsınız.sonrasında kartus değiştirilmeli ( bazı makinelerde hata veriyor onun da duzeltilmesi lazım )

cıktı alırken de 100 sayfa alıp yarım saat makineyi dinlendirip tekrar 100 sayfa seklinde alırsanız kartusları ve makineyi de yormazsınız.

tavsiyem canon ip2700 - ip 2702 almanız. yaklasık 300 liraya tum işlerininiz halledersiniz diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mondschein66 -- 25 Nisan 2014; 11:49:44 >

• mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    cevabınız için teşekkürler,örnek olarak kitaplardan birinin linkini veriyorum

http://www.dosyalama.org/download/919c86eaa02dec3ef2ae2946f97f620b.html

tabiki genel olarak yazılar olduğu için siyah ama birçok sayfada resimler ve tablolar var ve onları siyahla
    yazdırmak istemiyorum bu yüzden renkli de yazabilen bir makine lazım...

benim kafamı karıştıran şöyle bir durum var şimdi bu "bitmeyen" mürekkepli yazıcılar yanlarında kocaman boya tanklarıyla
    satılıyor ve mürekkep fiyatları ucuz iyi tamam güzel de yazıcıdaki yazma işini yapan kartuş bozuluyor diye birçok şikayet okudum
    yani bu durumda 10 litrelik mürekkep tankı olsa ne fayda,,yazıcının kartuşunu değiştirdikçe yine pahalıya geliyor....

daha düzgün bir hesap yapmak için şunu sorayım ozaman yazıcının kartuşu ortalama kaç sayfadan sonra bozuluyor,yenisini almak zorunda kalıyoruz??
    tavsiye ettiğiniz modelleri tavsiye etme sebebiniz nedir??benim linkini gönderdiğim modelden bildiğiniz ne gibi üstünlükleri var mesela?

yardımlarınız için teşekkürler

• http://www.kartusbankasi.com/

buradan fiyat almanızı öneririm cıktı için. toplu baskıda indirim yapabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: doctor_1989

cevabınız için teşekkürler,örnek olarak kitaplardan birinin linkini veriyorum

http://www.dosyalama.org/download/919c86eaa02dec3ef2ae2946f97f620b.html

tabiki genel olarak yazılar olduğu için siyah ama birçok sayfada resimler ve tablolar var ve onları siyahla
    yazdırmak istemiyorum bu yüzden renkli de yazabilen bir makine lazım...

benim kafamı karıştıran şöyle bir durum var şimdi bu "bitmeyen" mürekkepli yazıcılar yanlarında kocaman boya tanklarıyla
    satılıyor ve mürekkep fiyatları ucuz iyi tamam güzel de yazıcıdaki yazma işini yapan kartuş bozuluyor diye birçok şikayet okudum
    yani bu durumda 10 litrelik mürekkep tankı olsa ne fayda,,yazıcının kartuşunu değiştirdikçe yine pahalıya geliyor....

daha düzgün bir hesap yapmak için şunu sorayım ozaman yazıcının kartuşu ortalama kaç sayfadan sonra bozuluyor,yenisini almak zorunda kalıyoruz??
    tavsiye ettiğiniz modelleri tavsiye etme sebebiniz nedir??benim linkini gönderdiğim modelden bildiğiniz ne gibi üstünlükleri var mesela?

yardımlarınız için teşekkürler

yukarıda yazmıstım % 5 doluluk ile yaklasık 10 bin sayfa alırsınız rahatlıkla. ama elektronik üründür. 5 bin sayfada bozulur, 15 sayfa da verebilir. benim tahminim 1 yazıcı ile 15 bin cıktı alırsınız. en kötü kartus değiştirirsiniz 90 lira + 30 liraya mürekkep extrası cıkar. o da yine genel toplam 300 lirayı bulur.

• mondschein66 M kullanıcısına yanıt
    hocam epson l110 modelini buldum fabrika çıkışı mürekkep tankıyla geliyor yani diğerleri gibi sonradan yapılmış çakma değil
    dolayısıyla ikide bir yeni kartuş alma derdi olmaz herhalde,,siz ne düşünüyorsunuz bu model hakkında
  • Kindle dx modelinden alsanız sanki daha faydalı olur. Belki renkli olmaz ama çok daha işlevsel olur.

Gözüm yorulmaz diyorsanız tablet de olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: L@civert

Kindle dx modelinden alsanız sanki daha faydalı olur. Belki renkli olmaz ama çok daha işlevsel olur.

Gözüm yorulmaz diyorsanız tablet de olur.

üzerinde yazıp çizmek istediğim için tablet vb. kullanmak istemiyorum
    daha önce ipad ve stylus kalem kullanmıştım yine de tam anlamıyla istediğim gibi olmamıştı
    sanırım ya bu epson l110 modeli benim işimi görebilir
  • Çok çıktı alacaksanız bence lazer yazıcı almayı düşünün.
    Mürekk tıkanma derdi olmayanep li inkjet yazıcılar sıkıntılıdır. 1 - 2 ay kullanmasan tıkanır yaval yazar. Yazıcı mürekkebe boğulur. Sürekli besleme sistemli yazıcılarda kartuş bitmiyor ama yazıcı bitiyor şimdiye kadar gördüğüm tüm sürekli besleme sistemi ne yazıcılarda her yer mürekkep olmuş.
    lazerli yazıcı mürekkepli yazıcı ya göre oldukça hızlı sorunsuz tıkanma derdi olmayan masrafları da oldukça düşük yazıcılardır.lazerli yazıcıların ikinci el piyasası vardır ama mürekkeplerin 2el piyasası olmaz. Bir iki ev kullanıcısı elindeki yazıcıya ilan versede satanda alanda yazıcının para etmediğini bilmez. Çünkü kartuşları yazıcının fiyatını gecer. Kartuş alana yazıcı bedava yani

• quote:

Orijinalden alıntı: goldinkbilişim

Çok çıktı alacaksanız bence lazer yazıcı almayı düşünün.
    Mürekk tıkanma derdi olmayanep li inkjet yazıcılar sıkıntılıdır. 1 - 2 ay kullanmasan tıkanır yaval yazar. Yazıcı mürekkebe boğulur. Sürekli besleme sistemli yazıcılarda kartuş bitmiyor ama yazıcı bitiyor şimdiye kadar gördüğüm tüm sürekli besleme sistemi ne yazıcılarda her yer mürekkep olmuş.
    lazerli yazıcı mürekkepli yazıcı ya göre oldukça hızlı sorunsuz tıkanma derdi olmayan masrafları da oldukça düşük yazıcılardır.lazerli yazıcıların ikinci el piyasası vardır ama mürekkeplerin 2el piyasası olmaz. Bir iki ev kullanıcısı elindeki yazıcıya ilan versede satanda alanda yazıcının para etmediğini bilmez. Çünkü kartuşları yazıcının fiyatını gecer. Kartuş alana yazıcı bedava yani

öncelikle mesajınız için teşekkürler,,,hocam lazer yazıcıların toner fiyatları pahalıya geliyor, hele bir de renkli lazer yazıcı ise o kitabı yazdırmakla gidip orjinalini almakla aynı paraya çıkabiliyor...
    sürekli besleme sistemli yazıcılarda kartuş bitmiyor ama yazıcı bitiyor demişsiniz,peki yazıcının bitmesi sizin tecrübelerinize göre ortalama kaç bin sayfada oluyor
    sorum özellikle fabrika çıkışı sürekli beslemeli sistem olan epson l11 modeli için zira diğer yazıcılardaki sonradan eklenmiş çakma sistemliler zaten pek uzun
    gitmiyormuş diyor herkes

• bende kendi kitaplarımı basıyorum. bu is icin canon ip2702 kullanıyorum fiyatı 75 tl civarında. makinaya bir tane de mürekkep tankı ekledim. kitap kalın ve sırf yazı olursa normal baskıda tanktan 1cm civarı bir eksilme oluyor (siyah mürekkepte). Hızlı baskıda yazı daha acık koyulukta oluyor ama mürekkebi neredeyse kokluyor. Yazı ve resim karısık olursa Üc rengi aynı anda kullandıgı icin 3 rengin toplamı ancak 1 cm ediyor. Yani renkli mürekkepler yavas bitiyor. Sistemi oturtursanız oldukca ekonomik. Birde mürekkep tankını sakın vanalı almayın onlar cok sorunlu, şeffaf düz modellerden alın. kolay gelsin.
  • meco M kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam tavsiyelerinizi göz önünde bulunduracağım
  • * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 20:3:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: |erdem|

Evde kitap basan arkadaşlar sayfaları nasıl birarada tutuyorsunuz ?
    Ciltleme makinası falan mı kullanıyorsunuz ?

kitap basım yardımcısı diye bir program var onu kullanıyorum. belki daha iyi bir programda vardır bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meco

quote:

kitap basım yardımcısı diye bir program var onu kullanıyorum. belki daha iyi bir programda vardır bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 0:43:44 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: meco

quote:

Yanlış anlattım galiba

Yazıcı'dan aldığımız basılmış kağıtları nasıl muhafaza ediyorsunuz. Zımba, spiral, helezon, ısısal ciltleme gibi bir yöntem mi kullanıyorsunuz?

Yani basılmış yaprakları nasıl kitap haline getiriyorsunuz?

evde kitap yazdırmak

pardon simdi anladım :)
    ciltleme yapıyorum. sıvı zamk aldım kırtasiyeden tüp içinde bunu kitaba bolca sürüyorum (sabit kenara) sonra üstüne ekstra bir kagıt ve agırlık koyuyorum ve kurumaya bırakıyorum. Sıvı zamkı a4 kagıt az biraz emdigi icin kurudugunda sayfaların hepsi birbirine yapısmıs oluyor ayrıca zamk esnek oldugu icin ayrılma yada kopma olmuyor sert davranmadıktan sonra.

• meco M kullanıcısına yanıt
    * bu mesaj silindi *

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi |erdem| -- 26 Şubat 2021; 0:44:45 >
  • Arkadaşlar selam
    Mürekkep tanklı inkjet yazıcıdan verim alamazsınız. Sürekli hava yapar ve kafası kirlenir. Ayrıca çıktı alsanız dahi ciltleme ve kitap haline getirmek problemdir.
    Az sayıdada olsa kitap basımı yaptırmak istiyorsanızwww.baskihizmetleri.net sitesini ziyaret etmenizi öneririm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.