Şimdi Ara

ANADOLU LİSESİ--DÜZ LİSE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SA abilerim sınfıım 10.sınıfım anadolu lisesine gidiyorum.
    Fakat lise çekmeköyde ben kartalda oturuyorum bu yuzden gidiş 2 saat dönüş 2 saat okul cıkısı3.50 ben eve 5.50 de gelıyorum cok zaman alıo anlıcagınız.
    burda bı duz lıse var benım senem duze denk gelecek galiba gecıyımmı sizce düz liseye cok farkedermı ortamı,notları,sınavları
    NOT;BU ARADA KENDİME SIKAN BİRİSİYİM YANI İYİ EGITIM ICIN 10 SAAT YOL YURUMEYE HAZIRIMDIR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi köstebek1903 -- 23 Nisan 2014; 21:34:58 >

• as buyumek kayiplarin ustunde yukselmek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkadem -- 23 Nisan 2014; 21:40:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkadem

buyumek kayiplarin ustunde yukselmek...

yani hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: köstebek1903

quote:

Orijinalden alıntı: volkadem

buyumek kayiplarin ustunde yukselmek...

yani hocam ?

kelimeler yetmez bazen konusamazsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volkadem -- 23 Nisan 2014; 21:41:01 >
  • Not bakımından iyi olur ama ortam bakımından sakın.

• Arkadaşım anadolu ile düz lise arasında fark baya fazla var anadoluda hep çalışanlar çoğunluktur düz lisede 60kişi lik sınıfta 3kişi çalışır snn ortalamnda yüksek olur ama hocalar iyi değil ben mezun biri olarak söylüyorum keşke sbsde adam akıllı çalışıp 15-20 puan fazla alabilseydim de anadoluya gidebilseydim eğitim farkı uçurum gibi ygs lys sınavlarına anadolu ve fen lisesi 9da başlıyor düz lisede ohooooo son sene bile zor çalışılıyor yinede sen bilirsin
  • Ben dandik bir duz lisede okudum sahsen hic tavsiye etmiyorum. adam gibi ders anlatmaz hocalar ama sacina basina karisirlar. Bak en kotu tarafi sozlesmeli yeni mezun hocalar giriyor derse hicbirsey bilmiyor anlatamiyor 1 ay sonra gidiyor yerine gelen ondan beter. anadolu lisesinde oyle degil deneyimli hocalar giriyor bi kere ayrica tum sinif caliskan.

• Dağın başında anadolu lisesi olsa karşında da düz lise olsa bile her türlü anadolu lisesi...önemli olan sen de biliyosun gittiğin yol değil sana kattıkları, düzeni, temizliği, eğitimi bunlar senin başarısız olma olasılığını azaltır elbette düz liseden kendi çaba ve gayretleriyle insan üstü çalışıp biyerlere gelen vardır ama niye kendini bu kadar zorlayasan ki değil mi dersi derste öğrenirsin iyi bi arkadaş çevren olur daha bi çok şey :D
  • Sıra arkadaşım 44 binde düz liseli

• aslında çalışma düşüncesindeysen 1. olmaman için sebep yok düz lisede. düz lise derdim. tabiki ortam berbat ötesi
  • Düz lise de okuyorum.Anadolu,fen gibi liselerde okumak hep hayalim olmuştır.Sakın ama sakın düz liseye gelme.Boktan eğitimi var.Bozuk insanlarla birada bulunuyorsun.Hocalar desen hoca bile değiller,hepsi mal , götlerini sandalyeden kaldırıp tahta da anlatmaya tenezzül etmiyorlar.En azından sizin hocaları sınav ile alıyorlar. Anadolu lisesine gitseydim,yolum 5 saat olsaydı.
  • genellemelerin hepsi yanlıştır diyerek başlamak istiyorum..
    düz lisede okudum beyler. yok 60 kişilik sınıflar yok hocalar tahtada anlatmaya bile tenezzül etmez filan şaşırdım doğrusu.

sbs puanım evden 1.5 saat uzaklıkta arabayla gidilebilecek bir anadolu lisesine yetiyordu. ya yurtta kalacaktım ya her gün 3 saat yola gidecektim yada düz liseye gidecektim. düz liseye gittim. emin ol lisen çok çok çok iyi olmadıkça ygs ve lysye hazırlanırken okuduğun lisenin bir önemi kalmıyor. daha çok kendi çaban seni yukarı veya aşağı taşıyor.. ortama gelince bursadaki bir çok lisenin ortamının bizim lisenin ortamından kötü olduğunu duyuyorum arkadaşlarımdan. Tabi kçük bir ilçede olduğundanda olabilir bu. Derslere gelince evet sınıf 25 kişiyse bunun 17 18 kişisi boş beleş insanlarla dolu. geriye kalan 7-8 kişi idare eder. hocalar mümkün oldukça anlatmaya çalışıyor ama 17-18 kişi üstünde disiplin kuramazsa kaynıyor gidiyor dersler çoğunlukla. Ama bizim okulun hocaları bana her zaman birkaç kişi haricinde gayet iyi gelmiştir. ki bu hocaları bursanın en büyük dershanenisinde en iyi sınıfındaki hocaların dersine girdiğim halde kıyaslıyorum.

sonuç olarak okul birinciliiği için kasıcaaksan ve düz lisede çok çok kötü değilse ben düz liseye gitmeni öneririm. geçen sene sıralamam 46 bindi mezuna kaldım bu sene sıralamam 20 bin olduğunuda belirtmek isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: baran021

Düz lise de okuyorum.Anadolu,fen gibi liselerde okumak hep hayalim olmuştır.Sakın ama sakın düz liseye gelme.Boktan eğitimi var.Bozuk insanlarla birada bulunuyorsun.Hocalar desen hoca bile değiller,hepsi mal , götlerini sandalyeden kaldırıp tahta da anlatmaya tenezzül etmiyorlar.En azından sizin hocaları sınav ile alıyorlar. Anadolu lisesine gitseydim,yolum 5 saat olsaydı.

hocam yani degisme diosun ?

• quote:

Düz lise de okuyorum.Anadolu,fen gibi liselerde okumak hep hayalim olmuştır.Sakın ama sakın düz liseye gelme.Boktan eğitimi var.Bozuk insanlarla birada bulunuyorsun.Hocalar desen hoca bile değiller,hepsi mal , götlerini sandalyeden kaldırıp tahta da anlatmaya tenezzül etmiyorlar.En azından sizin hocaları sınav ile alıyorlar. Anadolu lisesine gitseydim,yolum 5 saat olsaydı.

hocam yani kalmam daha iyimi diosun

• quote:

Orijinalden alıntı: köstebek1903

quote:

hocam yani degisme diosun ?

Aynen öyle diyorum.
  • Kardeşim okula göre kişiye göre değişir ben anadolu lisesinde okuyorum mesela ama okulun bana kattığı hiçbir şey yok.Öğretmenlerimiz tarihi eser kimisi soru çözmeyi unutmus yapamadığı soruyu öğretmen odasında çözdürüp bize kakalıyor vs. diyeceğim şu ki okul aşırı kötü değilse gitmelisin.Anadolu düz ayrımı pek kalmadı artık o kadar yol hergün çekilmez.
  • kartal'da semiha şakir var iyidir orası puanın da yeter muhtemelen. oraya geç.
    ya da okuluna yakın abi evi yurt falan bul orada kal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmt_one -- 24 Nisan 2014; 0:25:38 >
  • kal anadolu lisende keşke kucukken oksde bırazcık calsıpta anadolu lısesıne gıtseydım dıyorum su an hukuk okuyor olurdum hatta fen secmıs muhendıs olmustum düz lisenın ortamı cok zor gercekten lise 4 e kadar haytanın tekıydım dersle ısım olmazdı kac kere dısıplın vs okuladn atılmalara kadar vs vs yıgınla olaya gırdım lıse 4 te anca aklım basıma geldı derslere asılmaya basladım ama sonuc mezuna kaldım 1 senede sınıfta kaldım hayatımdan 2 sene gıtmıs oldu anadolu lısesınde olsaydım olmazdı bunlar ılk seneden kazanır gıderdım sıstemlı calısan sorumlulugumun bılıncınde bır adam olurdum :D yanı ıradenın kısılıgının cok guclu olması lazım duz lisede ders calısan bır adam olman ıcın sartlar zor aslıdna bır bakımada pısman degılım dolu dolu eglencelı bır lıse hayatım oldu hayatımdan 2 sene calsada feda olsun lan bu sene gelıcek ınsllah ıyı bır hukuk fakultesi :D
  • Anadoluda kalmalısın bence

• eğitim kısmı şans.anadolu liselerinin hepsi işe yarıyorda denemez,yaramıyorda.ama ortam olarak fark ediyor gerçekten.arkadaşlarında belirttiği gibi düz lisede hiç hoş olmayan bi ortam var oda bu bizim daha dışardan gördüğümüz.bence yerinde kal...
    bu arada semtinde anadolu lisesi yok mu?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.