Şimdi Ara

50000 TL'ye dizel otomatik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
1.556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ağustos 2013 'te sıfır focus 1.6 style benzinli aldım.
    araç yakması gereken kadar yakıyor ama ben benzinli almaktan dolayı pişmanlık yaşamaktayım.
    konforundan özelliklerinden memnunum.
    3 alternatifim var.
    1. aracımı bu şekilde kullanmaya devam ederim. şehir içi 9 litre civarı yakıta razı olurum.
    2. tüp taktırırım. ama motor tüple biraz sıkıntılı olabiliyormuş. problem çıkmadan satarım. ama yılda 10000 km. yapıyorum.
    kaç yıl sonra motorla uyumlu tüp maliyeti karşılar ki?
    3. aracımı satıp maliyeti fazla değiştirmeyecek düzgün bir dizel veya turbo benzinli(bunların yakıtından şüphem var) alırım.

şehir içi 9 litre sakin kullanım ortalama bir şehir içi
    şehir dışı da 6-6,5 litre
    ama genellikle şehir içi kullanıyorum.

şu ara yeni araç almak hata biliyorum ama...

yavaş yavaş sıfır ve ikinci el araştırmaya başlayabilirim.
    55-60000'e kadar sıfır veya ikinci el dizel (yakıtı uygun) performanslı çok iri olmayan(eşim de kullanacak) araç bakıyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hubulu -- 15 Mayıs 2014; 7:26:38 >

• Tuple uyumsuzmu motor usta? Iyi arastirdinmi? Eger takabilirsen hic degisme. Sifir almisin bidaha is cikarma basina derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yılda 10.000 km yapıyorsanız arabanızı kullanmaya devam edin. Satarken zarar edeceksiniz bir miktar. Ardından yeni araç için ister istemez üç beş bir şey ekleyeceksiniz, devriydi bakımıydı bir daha harcayacaksınız. Harcadığınız para sizin bir dizel araçla aranızdaki farkı kaç ayda kapatacak? Bunu düşünün.

Ben yılda 12.000 km yaptığım halde tüp taktırmadım. Tüp masrafınız 2.000 lira. Aylık lpg+mecburi benzin miktarını toplayıp dizelle karşılaştırın, kaç yılda farkı çıkaracağınızı tespit edin. Değmeyecek bir rakam..

• bana kalsa benim de çok niyetim yok. memnunum genel hatlarıyla.
    eşim büyük araç aldın, ben kullanamayacam diye bahane uydurdu. üstüne de dizel meselesini ekledi.
    yani en azından tüp taktırma niyetim kesin. önceki aracımda da benzer bir şey yaşadım. tüp taktırdım. sattığımda ancak amorti etmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hubulu

bana kalsa benim de çok niyetim yok. memnunum genel hatlarıyla.
    eşim büyük araç aldın, ben kullanamayacam diye bahane uydurdu. üstüne de dizel meselesini ekledi.
    yani en azından tüp taktırma niyetim kesin. önceki aracımda da benzer bir şey yaşadım. tüp taktırdım. sattığımda ancak amorti etmişti.

aracı kac sene bineceğinize gore değişir. iki sene binerseniz tup amorti eder. dizel alsanız da az km yaptığınız için satarkende değer kaybı cok fazla yasamazsiniz. kucuk diyorsaniz tdi golf comfortline yada astra
  • yed66 Y kullanıcısına yanıt
    bana da ikinci el golf en sıcak gelen.
    tüp konusunda doğru söylüyorsunuz.
    ayrıca forumlarda focus benzinli 1.6 motorlarda tüpde kullanıma bağlı olarak 30000-50000 km. gibi 1000 lira kadar bi masraftan bahsediyorlar.
    arkadaşımın da başına geldi. oradan da baya iyi biliyorum. 1500 liraya kadar fiyat verdiler masraf için.
  • Ben geçen yıl mart ayında 2013 Auris 1.6 CVT ActiveSkypack MultiDrive-S aldım, benzin 100km den 10 lt altını hiç görmeyince geçen hafta &başlarım konforundan güvenliğinden" deyip 17 yaşında 660cc motorlu ve tüplü Subaru aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hubulu

ağustos 2013 'te sıfır focus 1.6 style benzinli aldım.
    araç yakması gereken kadar yakıyor ama ben benzinli almaktan dolayı pişmanlık yaşamaktayım.
    konforundan özelliklerinden memnunum.
    3 alternatifim var.
    1. aracımı bu şekilde kullanmaya devam ederim. şehir içi 9 litre civarı yakıta razı olurum.
    2. tüp taktırırım. ama motor tüple biraz sıkıntılı olabiliyormuş. problem çıkmadan satarım. ama yılda 10000 km. yapıyorum.
    kaç yıl sonra motorla uyumlu tüp maliyeti karşılar ki?
    3. aracımı satıp maliyeti fazla değiştirmeyecek düzgün bir dizel veya turbo benzinli(bunların yakıtından şüphem var) alırım.

şehir içi 9 litre sakin kullanım ortalama bir şehir içi
    şehir dışı da 6-6,5 litre
    ama genellikle şehir içi kullanıyorum.

şu ara yeni araç almak hata biliyorum ama...

yavaş yavaş sıfır ve ikinci el araştırmaya başlayabilirim.
    55-60000'e kadar sıfır veya ikinci el dizel (yakıtı uygun) performanslı çok iri olmayan(eşim de kullanacak) araç bakıyorum.
    yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam öncelikle aracınız çok güzel lpg taktırın derim neden derseniz aynı motor c max ta kullanıyor ve c max forumunda bir çok arkadaş var aracına lpg taktıran marka olarak landirenzo prins ve brc den başka düşünmeyin bu kitlerde sorun ihtimali az ben torosa bile gittim dolarla satılırdı o zamanlar brc taktirmistim

• Hocam imzamdaki ASX i kullaniyorum.

Aldigimdan beri 7.4 lt/100 km ortalamam var. Senede 17.000 km yapiyorm.

Gaz taktirmak hic aklimdan gecmiyor. İyi bi sistem 3.000 lirayi buluyor cunku.

Sizin km niz hele hepten dusuk. 10.000 km yilda. Degistirmeye de degmez yeni arac almayada. Güle güle kullanin aracinizi. Bana kalirsa hic gerek yok

• Bence değiştirmeyin. Benzinle idare edip binin. Eşinizede aracı öğretin alıştırmaya çalışın. Sonuçta otobüs kullanmayacak. Alışması uzun sürmez. Bir de park sensörü varsa tamamdır.

• ,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Magnat_HiFi -- 24 Nisan 2014; 8:11:40 >
  • Kendi aracimi onericem size golf 7 1,2 tsi dsg,
    Ankara sehir ici uzun dönem tuketim 6,4 lt
    Eger yokussuz duz yollarda kullaniyorsaniz 5 lt civarı ortalamasi oluyor,

• Bende yılda 10 bin km yapıyorum ortalama. Hiçbir zaman dizele yada LPG li araca bakamadım. Şartlar gereği şuan da LPG li araç kullanıyorum. Ama Tüpsüz çıksaydı karşıma onuda alırdım. Ben hiç gerek yok. Madem araba da sıfır güle güle kullanın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.6 125 bg c-max var bizde brc lpg de hiç bir sıkıntı yok şimdilik önerebilirim ama 10bin tüketim için lpg gerekmez bence de şu aralar macera aramayın
  • bence 10bin km yapıyorsanız lpg taktırabilirsiniz. şimdi 45 kuruş yakıyorsa aracınız lpg ile 30 kuruş civarı yakar tahmini şehir içi.
    arada km başına 15 kr fark var.
    15 x 10000 = 1500 TL yılda size tasarrufu.
    e lpg taktırma fiyatı zaten 1500 TL ;)

1 yıldan fazla süre binecekseniz lpg taktırın bence
  • yol tutuşu güvenliği donanımı... çok memnunum aslında aracımdan.
    9 litre şehir içini gerçekten sakin kullanımla elde ediyorum. çoğunlukla da 9 litreyi geçiyor.
    bu arabayı alaldan derviş gibi oldum zaten. önceden şehir içinde seri kullanımı çok severdim.
    şimdi önüme birisi çıksa frene basacam tekrar gaza basmak zorunda kalacam da fazla yakacak diye kızıyorum.
    şaka gibi benim için.

yazdıklarınız mantıklı ama uygun fırsat kollamayı düşünüyorum.
    yani hala kararsızım.
    tüpte de aynı. 4-5 yıl kullanacaksam taktırmam lazım. ama o sürede sorun çıkarır mı?
    genelde forum sitelerinde önceden de yazdığım bir sorundan bahsediyorlar. 4-5 yıl sonra çıktığını anlatmışlar sıkıntının.
    focus 2 ve 3'lerde benzer motor kullanmışlar. çift beyin varmış gibi çalışıyormuş yakıt sistemi. onun için iyi bir tüp sistemi gerekiyormuş.
    onlarda bile bu sıkıntı gerçekleşiyor diyorlar.
    valla kafam karışık anlayacağınız.

• Değiştirme olayı kanınıza girdiyse tahminince Polo 1.6 tdi dsg alıp bu işten sıyrılırsanız paklar sizi

C sınıfı araç zaten geniştir B sınıfına göre golf alsanız ne kadar küçülecek ki

Sizin durumunuza göre bana göre en mantıklı olanı otomatikse böyle devam etmek, sizin durumunuza göre benim için kalbimden geçen de polo

Galiba uzun yıllar kullanmaya devam edeceksiniz bu yüzden hangisi yaparsanız yapın pişman olmazsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

bence 10bin km yapıyorsanız lpg taktırabilirsiniz. şimdi 45 kuruş yakıyorsa aracınız lpg ile 30 kuruş civarı yakar tahmini şehir içi.
    arada km başına 15 kr fark var.
    15 x 10000 = 1500 TL yılda size tasarrufu.
    e lpg taktırma fiyatı zaten 1500 TL ;)

1 yıldan fazla süre binecekseniz lpg taktırın bence

1500 tl.'den fazla tutacak lpg kiti sanırım.

polo daha önce kullandım 2 yıl. sanırım pek canım istemez.
  • Şu dönemde neden benzinli araç alıyorsunuz gerçekten merak ediyorum? Bunun sebebi nedir hocam?
    Agresif kullanım motor sesi falan mı? Yoksa araç satın alırken vereceğiniz farka mı razı gelmiyorsunuz?

Benden sizde tavsiye Golf TDi olacaktır. hem daha az yakar hem de daha konforludur. Ha agresiflik olarak focusun tadını vermez o ayrı.
  • barisatlas B kullanıcısına yanıt
    1 bardak süt için evde inek beslemek zor geliyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.