Şimdi Ara

İnsanların sağlığıyla oynayan doktor (Canan Karatay) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
2
Favori
3.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  İnsanların sağlığıyla oynayan doktor (Canan Karatay)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BehzatÇ.

Beslenme ve diyetetik diye bir bölüm var sırf diyetisyenlik için ama bu kadın alakası olmayan bölümden mezun olmasına rağmen bol keseden sallıyor.

Bende biyoloji okuduğum halde inşaat mühendisliği yapsam kaçınız benim yaptığım evi satın alırsınız?

Saçmalamayın asıl diyetisyenlik saçma doktorların yanında , kadın kalp ve iç hastalıkları uzmanı kalbe gelecek zararı diyetisyenmi bilecek kardiyolog mu (iç hastalıkları uzmanı olmasınıda geçtim).Bu senin tabirinle 2yıllık mühendislikten önce okunabilecek okulla , mühendislik okulu arasındaki farktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • başından beri soyluyorum sow yapiyor adini duyurmaya calisiyor kitabini sattirip para kazaniyor.

• [Bu mesaj üye isteğiyle silinmiştir.]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HandK -- 28 Mart 2021; 10:55:12 >
  • Günde 7dilim karpuz ne la

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sufffle -- 1 Mart 2015; 21:41:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: melihcskn

quote:

Orijinalden alıntı: BehzatÇ.

Beslenme ve diyetetik diye bir bölüm var sırf diyetisyenlik için ama bu kadın alakası olmayan bölümden mezun olmasına rağmen bol keseden sallıyor.

Bende biyoloji okuduğum halde inşaat mühendisliği yapsam kaçınız benim yaptığım evi satın alırsınız?

Saçmalamayın asıl diyetisyenlik saçma doktorların yanında , kadın kalp ve iç hastalıkları uzmanı kalbe gelecek zararı diyetisyenmi bilecek kardiyolog mu (iç hastalıkları uzmanı olmasınıda geçtim).Bu senin tabirinle 2yıllık mühendislikten önce okunabilecek okulla , mühendislik okulu arasındaki farktır

Diyetisyenliğin konusu bu zaten, doktorların beslenme üzerine liste yazma bilgisi bile olmuyor çünkü kalbi bilse bile besinlerin neler içerdiğini bilmiyorlar.

Sor bakim bir doktora hastanın yaş boy kilo ve hastalık/spor yapıp yapmaması üzerinden bir beslenme listesi yazabiliyor mu? yada kendi çalıştığı hastahanenin yemek listesini çıkarabiliyor mu? beslenme üzerine olan hastalıklar belirli zaten o hastalıklarda diyetisyenlerin uzmanlık alanı.

İnsanlar bilip bilmeden birbirinin işine karışınca canan karatay gibi rezil durumlar çıkıyor işte.

Edit: diyetisyenlerinde hastalık tanısı koyma yetkisi yoktur, beslenme üzerine bir hastalık varsa doktor tanıyı koyar ve diyetisyene yönlendirir kendi başına liste veremez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BehzatÇ. -- 1 Mart 2015; 22:34:04 >

• bence bu kadın düya çapında iyi bir doktor

• BehzatÇ. kullanıcısına yanıt
    Belirli hastalıkların olduğunu kim söylüyor ? Doktorlar.Ortada kolesterol diye bir hastalık varmı yok mu tartışılıyor.Diyetisyenler bunun olduğunu düşünerek yağsız öneriyor(ki bence en büyük fail budur doğal önerilirken yarım yağlı yağsız ürünlere iteklemedir bu) ama kolesterol bir hastalık değilse ne oluyor bütün diyetisyenler yanılmış olacak yani olay doktorlarda bitiyor.Tabiki besinler konusunda yardımcı oldukları noktolar var ama olay hastalıklara gelince(şimdiki gibi) doktorlarla tartışacak bir konuları yoktur

• arkadaşlar kağıthane huzur hastanesinde diyetisyen şeyma oğuz var beni sağlıklı bi şekilde zayıflattı tavsiye ederim çok başarılı
  • Bi kerede karbonhidrat sporcunun en büyük düşmanıdır dediğini duymuştum televizyonda

• ya bu kadının bişeyden anladığı yok, yaptığı herşey reyting, prim
  • Beyin olsaydı dolandırılmazdı zaten.... Gidin youtube'da savaş cebeci'yi izleyin çok daha iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rockymarlboro

doymamış yağ ile zeytinyağı arasında ki farkı anlamayan cahiller var

YAĞ MI DEDİ PROFESÖR ZEYTİNYAĞI DEDİ CAHİLLER

İnsanların sağlığıyla oynayan doktor (Canan Karatay)

Lise mezunu olmayan cocuklar gelmis profesörle dalga gectigini saniyor aklinca. Azicik derslerini dinleseydi belki bişeyler anlardi dediklerinden. Ben sana hak veriyorum ugrasma bunlarla.

• Şeker pancarını doğrayıp haşladıktan sonra kıtır kıtır yeriz şekerden ölen tek bir akrabam yok.Yaşlı , özellikle Karadeniz bölgesinde yaşlı insanlara bakın.Herşeyi tüketiyorlar (Doğal olarak şeker , mısır , çay , tam yağlı süt , yoğurt vs )
    Bu kadın piyasa ekonomisine göre yorum atıyor.30 adet yumurta 3,5TL-4TL zamanlarında yumurta kansere yol açarken 7TL iken yararlı oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rkx -- 2 Mart 2015; 13:21:17 >
  • Vay be millet prof. kesilmiş, yorumlara bak gözlerim yaşardı.
  • Herkes araştırma yapıp birşeyler öğrenebilir. Bu kadın okumuş cahil. Düşmanı değilim,çok doğru laflarıı da var fakat bu kadın okumuş cahilll...
    Protein tozu kalp büyütür yok trans yağ vardır yok ne bileyim zehirdir.
    Arkadaşlar biraz beyninizi kullanın 8 yaşımdan beri spor yapıyorum. Yıllardır protein tozu vs. takviyeler alırım.
    Hiçbir zararını görmedim. Spora ara verdiğim tekrar başladığım da oldu. Ama sağlık sorunum olmadı.Hiçbir şekilde kalori hesaplamadan dikkat etmeden biyerlere varamazsınız.
    Prof. olan herkes , herşeyi bilecek diye birşey yok. İnsan biraz zekasını kullanırsa böyle okumuş cahillere prim yaptırmaz.
    Biz bu tozları besinleri vücudumuzda deniyoruz. 100.000 tane canan karatay gelse daha iyi bilemez. Artık anlayın. Tozu aldım kasım oldu diye birşey yok
    Sıkı çalışır ,spor yapar ,iyi beslenirsen vücudun düzene girer.
    10 tane yumurta yiyerek .Kilolarca eti yağıyla yiyerek sağlık olmaz.
    Herşeyden düzenli alacak,şekerden uzak durulacak . Çok zor değil anlamak.
    Arkadaşa katılıyorum.Bu kadın milletin sağlığıyla dalga geçiyor resmen.
    Kimseye protein tozu alın kullanın da demiyorum. Fakat protein tozlarını gıda takviyelerini,vitaminleri kalkıp ta Testesteron hormonuyla steroidlerle karıştırmayın.
    Bu kadının anlattıkları Steroidlerin yan etkileridir. Saçmalıktır.

• Bilimde deney yaparsin sonuclarina gore konusursun.bu kadin konusuyor ama elde somut verileri var mi, soylediklerinin hic calismasi var mi?etcil,otcul hayvanlardan bir seyler uyarliyor. boyle sacmalik olamaz.yillarca bildigimiz dogrular sorgulanmali ona sozum yok ama bu sekilde degil;deneylerle.

• D VİTAMİNİ VİTAMİN DEĞİLDİR

• D Vitamini adam mıdır tartışması başlamasın sonra?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Firaristt

D Vitamini adam mıdır tartışması başlamasın sonra?

Valla ben dicemi dedim gerisi s

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.