Şimdi Ara

Chevrolet Cruze

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Önümüzdeki haftaya kadar araç almayı düşünüyorum 30.000 tl civarı belki 33-35 e çıkarım.

Cruze ler hakkında genel olarak yorumlar ağır olduğu ve buyüzden fazla yaktığı yönünde.
    Ben bu aracı düşünüyorum ilk arabam olcak ve aracı büyük ihtimalle max. 2 sene kullanıcam

Araç 2012 modelde nasıl ve asıl sorum 2. el piyasası nasıl bana önemli olan bu tüketim sıkıntı değil bu 2 sene iinde fazla kullanmicam aracı.

Yanıtlarınızı bekliyorum

• 33-35.000TL(40-50 vs.) verecek her potansiyel alıcının, baktıkları araçların konularına "özenle ve sabırla" vakit ayırıp, iyice okuması değerlendirmesi lazım.
    http://forum.donanimhaber.com/forumid_646/tt.htm
  • tüketim şehir içi 11-12 lt civarı yakar motor çok hantal sert rampalarda çok güç kaybeden del gibi yakan 2.eli ölü olan araç alınmaz zaten tükkiyeden çekildi chevrolet bence 2010-2011 1.6 TDI 90 230 MANUEL POLO BAKIN O FİYATALARA AZ YAKAR İYİ GİDER EĞİMDE DE GÜÇ KAYBETMEZ VEYA FORD FOCUS 1.6 TDCİ 109 2008-2009 MODEL GHIA LARA BAKABİLİRSİNİZ
  • Yaklaşık 2 ayır arabalara bakıyorum. Yine döndüm dolaştım bu araca geldim iç konfordan dolayı söyledikleri kadar vasatmı diye merakım.

Link e bi bakalım .Saol teşekkürederim
  • akkina1 kullanıcısına yanıt
    İç konforu vasat mı deniyor?

Ben alıp da, konuya gelen yada tanıdıklarımdan yakınan hiç görmedim.
    Benim 2 adet Cruze AT aracım oldu 5 senedir kullanırım. Hiç bir rahatsızlık duymadım, aksine çok rahatım.

Ek...
    İyi, düzgün, hasarsız, kayıtsız araçlar 2. elde çatır çatır el değiştiriyor.
    Şu anda almayı düşünen ve istediği versiyonda aracın peşine düşen ve alan var ise, 2. elde alıcısı her zaman olacaktır.

Çekilse ne olacak? Araç zaten 2. elde 30-40.000 bandında satılıyor, bu fiyat aralığında 2. el oturmuş zaten alan adam seneye aynı parya satar geçer
    Kimse de merak etmesin, her malın alıcısı mevcuttur. Binlerce Chevrolet kullanıcısı var, herhalde! okuma yazma bilip hesap yapabiliyorlardır....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 23 Nisan 2014; 17:04:33 >
  • Hayır hayır. Ben iç konforunun iyi olmasından dolayı cruze u tekrar gündemime getirdim. Fakat aracın performans ve yakıtı için vasat deniliyor.
  • Pololara bakalım bide ozaman.
  • arkadaşım burada alıp binenlerin yorumunu dikkate alacaksın ...
    biz aldık 2 yıldır biniyoruz tüpüde bağlattık hiçbir sorunu yok araçta ne istersen var yakıtıda diğer 1.6 lardan çok farklı deil hatta benim hitler mıtor golften az yakıyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akkina1 kullanıcısına yanıt
    Performans isteyen, yada diğer rakiplerinin "daha daha" performanslı olduğuna inanan 10-15.000 daha verip onları almak da özgür.

Ama kimse de çıkıp 1.6 Atmosferik araçlar 9-10lt den aşağı yakar demez/diyemez/dememeli. Civic, Mazda, Astra, Cruze vs. 9-10lt yakar.
    Duruma, şehire, rakıma, kullanıma vs. göre +1-2lt artabilir. Bu Cruze'a has bir yakıt tüketimi değil. Hepsi öyle...

Hantal mı? Bilmem! Bana göre değil...
    5 senede 2 Cruze aldım. Normal bir kullanıcıyım, beni yeteri kadar memnun ediyor.

Neden?
    Çünkü, verdiğim paraya göre aracın ne verebileceğini ve benim ne alabileceğimi bilen birisiyim.
    Kimine göre, iyi araba, kimine göre kötü. Benimde kriterlerime göre iyi/kötü araçlar mevcut. Ama bu kötülerin, herkese kötü olacağı anlamına gelmez.

Yukarıda da dediğim gibi; Allaha şükür okumamız yazmamız var, muhakeme yeteneğimde mevcut, Dört işlemi de yapmayı becerebiliyoruz.
    Bunları bir araya getirip, beklenti ve ihtiyaçları karşılayan aracı cepteki para ile orantılamak zor değil.

Antalyada yaşıyorum sürekli şehir içi kullanırım, AT araç 27km ortama hız 9.2-9.5lt tüketimim var. Başkaları ne yakar? açıkçası pek de umurumda değil.
    Zaten üretici teknilk verilerinde 8.8lt / 10.3lt demiş. Yalan yok. Almayı düşünen için zaten değerler belirtilmiş.
    Aracı aldıktan sonra, 10-11lt yakıyorum diyen adama. Ben; Eeee! Yaaani! ne olacaktı derim.

124bg araç maksimum gücü hissetmek için üretivici 6200rpm demiş(tork için 4000rpm).
    1.6 Atmosferik araç devir çevirmek ister. Uzun yolda devir çeviren adamımda ağzı kulaklarına varır.

Makul tüketim isteyen adam, gaza az dokunur, 2-2.500devirde vites atan adam, haliyle devir çevirmek isteyen arabayı gitmiyor sanır.
    3.500devirde vites atsan tüketim 10lt oluverir. Biraz hızlanayım, gazlayayım, acı fren koyan adam ise 11-12lt tüketiverir.

Rampada aracı bayıltan(her araç) adama da, ben; "araç kullanmayı bilmiyor" derim.

Yani! Her şey gaz pedalı ile cüzdan arasına sıkışıp kalmış...

Umursamadan basan adam performans alır.
    Dikkat eden adam, makul seviye de yakar.

Tabi! bir bedeli var...

• Açıkcası bende öyle düşünüyorum 1.6 motor sedan bi arabada tabiki tüketimin yüksek olması olağan ki bende buyüzden tüketim sıkıntı değil dedim.
    Onun haricinde ben bi kullanıcıdan duymak istemiştim buda iyi oldu ikna oldum açıkcası düşüncelerimizin aynı olması nın yanında kullanıcı olmanız sayesinde.

Bu fiyata içi dolu bi araç. Birde bu araçla ilgili herkesin şikayet ettiği yada sizin de yaşadığınız sorun varmı? içi veya yürüyenin de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkina1 -- 23 Nisan 2014; 17:43:39 >
  • dik rampada Araç bayılır denmemiş güç kaybeder hzılanma yetsi azalır max tork devri yüksekte olduğu için ve torku düşük olduğu içn araçta 5 kişi var diyelim 1.6 tdı 90 230 polo ve 1.6 124 muhteşem motorlu cruze hangisi önde olur aradaki fark azımsanmayacak kadar fazla olur 1.6 TDI 90 230 POLO gibi şehir içi esnek kullanım sunmaz performanslı kullan devir çevir ondan sonra 11-12 evet düzde yüksek hızlara çıkıldığında tdı 90 ı geçersin ama şehir içi araçta doluluk olduğunda ne olacak
  • Tamam oda doğru ama 1.6 tdi polo fiyatı da beni biraz aşıyor. Cruze uygun fiyatlara bulunabiliyor biraz daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkina1 -- 23 Nisan 2014; 17:49:21 >
  • anladım mesela şu araçta alınır tabi biraz bütçeyi aşıyor ama belki pazarlıkla değerlendirilebilirhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-daha-ucuzu-yok-2011-opel-astra-1.4-t-25.000-km-de-161454155/detay
  • Ankarada oturuyorum gerçi il dışı araba fark etmiyo ama değişen bize yaramaz. Bizde olanı satana kadar neler çektik
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkina1

Açıkcası bende öyle düşünüyorum 1.6 motor sedan bi arabada tabiki tüketimin yüksek olması olağan ki bende buyüzden tüketim sıkıntı değil dedim.
    Onun haricinde ben bi kullanıcıdan duymak istemiştim buda iyi oldu ikna oldum açıkcası düşüncelerimizin aynı olması nın yanında kullanıcı olmanız sayesinde.

Bu fiyata içi dolu bi araç. Birde bu araçla ilgili herkesin şikayet ettiği yada sizin de yaşadığınız sorun varmı? içi veya yürüyenin de.

Genel şikayet, bozuk zeminli yollara sahip kullanıcıların sert amotisörlerden dolayı sıkıntı duymaları.
    Tıkırtıyor, lıkırdıyor diyen var ama ben açıkçası bozuk yola sahip güzergahlarda olmadığım için, rahatsız değilim.

GM'in araçlarının sert süspansiyonlu olduğu herkes tarafından bilinir. Gücü yere aktarma sorunu olduğu da biliniyor.
    Araçların gücünü tam hissedememiz bundan dolayı. Ama sert olsunda güvenlikden ödün vermesin bana yeter.

Benim şu ana kadar ilk aracımda amortisörler değişti( o da 2010 yılı gibi şikayetler artınca servisler değiştiriyordu).
    2. aracımda da dış ayna plastikleri solmuştu, garantiden boyadılar. Onun dışında tıkırtı/pıtırtı/çıtırtı yok.

5 senede 2 araca harcadığım, bakım masrafları oldu. Hiç sorun yaşamadığım için fazla yorum da yapamayacağım.

Yine de daha detaylı bilgi için "Cruze ana konu, bakım konusu, yakıt konusu" başta olmak üzere ilgili konuları okumaya gayret edin.
    Takıldığınız yerlerde konu içindeki tüm arkadaşlar yardımcı olmaya çalışır.

• Tasarım olarak güzel bir araba.Fakat Motor anlamında yetersiz kalışı sebebiyle yakıt tüketimi fazla ki lpg uyumuda soru işareti zaten.Almak istediğim fakat vazgeçtiğim araçlardan birisi.
  • Imzam da ki konulari okuyabilirsiniz.

• Güzel inceleme olmuş. Söylediklerin ve söylenenler tahminlerimle ve belentilerimle örtüştü ve aracı almaya karar verdim şimdi bakıyorum büyük ihtimallede bu hafta en geç önümüzdeki haftanın ortasına kadar almış olurum .
  • quote:

Orijinalden alıntı: akkina1

Güzel inceleme olmuş. Söylediklerin ve söylenenler tahminlerimle ve belentilerimle örtüştü ve aracı almaya karar verdim şimdi bakıyorum büyük ihtimallede bu hafta en geç önümüzdeki haftanın ortasına kadar almış olurum .

Simdiden hayirli ugurlu olsun o zaman. Gelismeleri yazarsaniz seviniriz. :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.