Şimdi Ara

Piyano öğrenmek için ne kadar süre yeterlidir?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yıllardır piyano çalmayı öğrenmek isterim ama bir türlü bir yerden başlayamadım hayat telaşından dolayı ancak bu sene en kötü ihtimalle sonbaharda piyano kursuna başlamaya karar verdim. Ancak benim sorum şudur: 20 yaşında biri piyano çalmayı ne kadar sürede öğrenir? Yıllar vermek gerekir mi? İnsanda özel bir yetenek varsa daha kısa sürede öğrenebilir mi? Piyano kursları genelde haftada bir saat oluyor, kısa sürede öğrenmek istediğim için bu saati çoğaltsam bir yararı olur mu?

• yeteneğine ve ne kadar çalışacağına bağlı.
  • çalışmana bağlı. ama 6-7 ayda chopin çalmayı bekleme, yıllarını vermen gerek en baba eserleri çalabilmek için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarja Turunen

yeteneğine ve ne kadar çalışacağına bağlı.

quote:

Orijinalden alıntı: quantumfluctuations

çalışmana bağlı. ama 6-7 ayda chopin çalmayı bekleme, yıllarını vermen gerek en baba eserleri çalabilmek için.

Yok, tabii ki öyle etkenler olacaktır ama tahmini süre ne kadardır, onu soruyorum. Yani mesela bir yılda ne kadar ilerleme kaydedilir? 2-3 yıl deli gibi çalışıp hala başaramama gibi bir durum oluyor mu? Yani o kadar uzun süre alır mı?
    Peki ne kadar bir süreden sonra beceremeyeceğini anlayabilirsin? Mesela hemen birkaç ayda anlaşılır mı? Yoksa bırakmayıp çabalamaya devam mı etmek lazım?

• Solo çalarken aynı zamanda akor vermek için çok çalışman lazım. Buda yeteneğine göre yıllarını alabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sc Violet -- 24 Nisan 2014; 13:11:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lizbourne

quote:

Orijinalden alıntı: Tarja Turunen

yeteneğine ve ne kadar çalışacağına bağlı.

quote:

Orijinalden alıntı: quantumfluctuations

çalışmana bağlı. ama 6-7 ayda chopin çalmayı bekleme, yıllarını vermen gerek en baba eserleri çalabilmek için.

Yok, tabii ki öyle etkenler olacaktır ama tahmini süre ne kadardır, onu soruyorum. Yani mesela bir yılda ne kadar ilerleme kaydedilir? 2-3 yıl deli gibi çalışıp hala başaramama gibi bir durum oluyor mu? Yani o kadar uzun süre alır mı?
    Peki ne kadar bir süreden sonra beceremeyeceğini anlayabilirsin? Mesela hemen birkaç ayda anlaşılır mı? Yoksa bırakmayıp çabalamaya devam mı etmek lazım?

Ben yeterince çalışırsan becerememe gibi bir durum olacağını düşünmüyorum, isteyen istediği enstrümanı (hastalık, sakatlık vs. yoksa) yeterince çalışmayla belli bir seviyeye kadar getirebilir bence, ondan sonrası da yeteneğe bakar. Virtüöz olamazsın ama kendine yetecek kadar öğrenebilirsin yani. Yetenek öğrenme hızını da etkiler tabii.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.