Şimdi Ara

S3653W corby wifi SIM sorunu acil yardımmm !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
2.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba benim telefonum samsung gt-s3653w ve telefonumda şöyle bir sorun var. benim şuanki SIM kartım dışında başka hiç bir SIM kartı okumuyor, neden olabilir yardımcı olun lütfen..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cihazın imeisi başkaları tarafından klonlanmış olabilir. Bu durumda sadece kendi sim ve hat numaranızla kullanabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: 0z0z

Cihazın imeisi başkaları tarafından klonlanmış olabilir. Bu durumda sadece kendi sim ve hat numaranızla kullanabilirsiniz.

hocam öyle bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü kendi simimi takınca sorun olmuyor, fakat başka simi takınca sanki tlde sim yokmus gibi açılıyor. cihazın gizli muhendislik ayarlarına girip bozmuş olabilecegimi düşünüyorum :) dediğiniz gibi olsa imei numarası çalınsa benim hattı da görmemesi gerekirdi.

• 2. Elmi aldiniz cihazi?

• quote:

2. Elmi aldiniz cihazi?

Hayır 2 yıl önce 0 aldım başta sorun yoktu 1 sene boyunca, fakat 1 senedir bu hale gelmiş. imei numarasına da baktım kayıtlı gösterdi, imei ile ilgili sorun olduğunu düşünmüyorum, sim yuvasıyla ilgili sorun da yoktur. başka neyden olabilir bu acaba.

• Ayarlar-şebeke ayarları ya da seçimi- otomatik yapın kapatıp açın.

• quote:

Ayarlar-şebeke ayarları ya da seçimi- otomatik yapın kapatıp açın.

çok yaptım hocam format attım herşeyı denedim ama olmadı. az önce başka bir forumda okudum, bazı imei numaralarını klonladıkları vakit, telefon sahibi gidip o imei numarasını sadece o hatta tanımlayabiliyormuş. iyide ben böyle bişey yapmamışım. telefonumu tek bir kere tamire götürdüm o yapmış olabilir mi. böyle bi durum varsa bunu nasıl öğrenebilirim acaba.

• Size dediğim gibi klonlamış olabilirler.

• quote:

Size dediğim gibi klonlamış olabilirler.

aklıma yattı ama klonlama olup olmadığını nasıl bilecem, yada nereden sorgulayacam

• Hangi hatti kullaniyorsaniz onun shopuna gidin anlatin onlar kendi sistemlerinden bakip anlayabiliyorlar.

• quote:

Hangi hatti kullaniyorsaniz onun shopuna gidin anlatin onlar kendi sistemlerinden bakip anlayabiliyorlar.

Hattım vodafonedur bi soracam bakalım var mı böyle bişey Teşekkürler dostum, başka fikri olan arkadaşlar varsa yardımcı olsun.

• 0z0z 0 kullanıcısına yanıt
    Peki bende gidip telefonuma yeni bir imei attırırsam sorunu çözebilir miyim, evde bir sürü bozuk tl var birinin imei ni atarım en azından

• Özür bir de şu konu var mesela turkcell den alınan blackberry cihazlar sadece turkcell hattiyla çalisir turkcell rom yüklü olduğundan başka hatta kullanabilmek için imap kodunu turkcell den alip yuklemek gerekiyor mesela. Aklima gelen sizde de oyle bir rom sorunu olabilir m?i romdan değilse kesin klonlanmistir gecmis olsun derim dostum.

• Klonlu değilse orjinal rom yükleyin yüklediğiniz rom dan da kaynaklanıyor olabilir.

• Benim bir telefonum vardı faturali orjinal bozuldu ayni model telefon alip oyle yaptirdim bir tanesini kullaniliyor yedek tel olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0z0z -- 23 Nisan 2014; 15:17:47 >
  • quote:

Klonlu değilse orjinal rom yükleyin yüklediğiniz rom dan da kaynaklanıyor olabilir.

çok ince bir noktaya degindiniz, ışte bende tam olarak sorun bu olabilir diye düşünüyorum. Geçen sene telefonun gizli kodlarından firmwareine zarar verdim ve telefoncuya götürdum. adam yaptı ve bana telefonu açmadığını sadece yeni yazılım yükledigıni söyledi. Diğer simleri okumaması bu nedenden olabilir mi acaba

• quote:

Orijinalden alıntı: dildar303

quote:

Klonlu değilse orjinal rom yükleyin yüklediğiniz rom dan da kaynaklanıyor olabilir.

çok ince bir noktaya degindiniz, ışte bende tam olarak sorun bu olabilir diye düşünüyorum. Geçen sene telefonun gizli kodlarından firmwareine zarar verdim ve telefoncuya götürdum. adam yaptı ve bana telefonu açmadığını sadece yeni yazılım yükledigıni söyledi. Diğer simleri okumaması bu nedenden olabilir mi acaba

• 0z0z 0 kullanıcısına yanıt
    Peki hocam orjinal rom u nerede bulup nasıl yükleyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dildar303 -- 23 Nisan 2014; 15:27:29 >
  • http://www.****.com/forum/konu/samsung-corby-3653wifi-firmware-indir.472453/

Bir bak burada birşeyler var gibi kolay gelsin

• quote:

http://www.****.com/forum/konu/samsung-corby-3653wifi-firmware-indir.472453/

Bir bak burada birşeyler var gibi kolay gelsin

Bunda bişey yoktu, ama biraz araştırayım önce. yapamazsam yine yardımınızı isteriz :) Teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.